Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

matematika - limity

Príspevok v téme: matematika - limity
limca

Chcem vás poprosiť niekoho o pomoc, pretože sa nemám s kým poradiť. Viem, že asi chcem veľa, ale nemôžte niekto prosím vypočítať nasledujúce (zatiaľ) 3 limity? Pretože si nemám s čím porovnať výsledok, a neviem či mi to vyšlo správne.

lim 1/x - 1/ln(1+x)
x->0+

lim(sinx)^x
x->0+

lim (1/x - 1/x^2-1)
x->0+ /x^2-1 je celé v menovateli/

Ak sa niekto nájde, tak veľmi pekne ďakujem.

limca

no som si myslela že to tak bude...tak potom ďakujem, mám až jeden výsledok správne:D ale ja sa k tomu nejak dopracujem

tigrik82

Jaaaaj :)

Myslim, ze ten treti link spravny vysledok to bude ten stvrty riadok zhora, tam , kde je pod "lim" x->0+, teda + nekonecno.

A ta limita, na ktoru sa pytas, to TI fakt neviem povedat.... Ja som to tam len hodil a ta stranka to vypocitala...
Dal som ju tam este raz so zatvorkou
www.wolframalpha.com
a vyslo opat to iste

:)

limca

no mohlo..len v tom tretom linku co si mi dal, je vysledok +nekonecno či -nekonečno? a tá limita (sinx)^x (cele sin na x-tú) = 1? hmm...keď sú tie výsledky správne, tak ja mám všetko zle..

limca

Keby som sa na tej stránke vedela zorientovať. Možno preto, že to zle zapisujem, ale tak neviem to tam napísať a výnsť z toho...preto som prosila o pomoc tu

cerven

najprv sa nauc spravne zatvorkovat ked pises vyrazy na riadok a potom pouzi toto www.wolframalpha.com
vysledky ti to da spravne, postupy tiez, ale v pripade limit su tie postupy zrejme ine ako sa ucite v skole, takze tie si ani nepozeraj

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

matematika - limity - Fórum - ZDRAVIE.sk