Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chronicky zapal mandli

RNG

Nakaza na mandliach casto prichadza s hlienmi z prinosnych dutin, kde sa moze zdrzovat dlhe roky.
Tam sa da ale vynicit kvapkanim roztoku citricidalu/GSE niekolkokrat denne, s hlavou zaklonenou, aby sa to dostalo aj do celnych dutin. Ked je tam nakaza vynicena, nemoze sa z hlienami znova a znova dostavat na mandle, do priedusiek a do pluc. Inac totiz za roky znici pluca(zaduch, COPD)

Chronicka je termin pre lekarov, ked nevedia zdroj nakazy znicit a neustale sa to vracia spat. Samozrejme branim atb, ktore sa nedostanu do dutin sa problem vyriesit nemoze. Naviac mnohe nakazy su odolne na atb, hoci rozne prirodne prostriedky ich vedia znicit, lebo maju ovela sirsi zaber/spektrum, ako atb.
A kedze atb znicia aj uzitocne probiotika, ktore nam v tele vytvaraju az 70% obrannych latok, vysledok brania atb casto znamena posilnenie inych infekcii, na ktore su atb neucinne a oslabenie vseobecnej imunity kvoli znicenym probiotikam.

elsa5.5

mne pomohli výživové doplnky od dr.theiss a tiež od dr.muller skorocelový sirup panthenolove tabletky,jod,tamtum verde sprej,pastilky...,,zvýšiť prísun ovocia a zeleniny,,,robili mi výter z hrdla výsledky negatívne takže som max spokojná

žikavska

nechcem robit nikomu reklamu, ale moje mandle zachranila doktorka albertova z bratislavskeho centra alternativnej mediciny. podla lekara boli uz uplne hnile a nebolo im pomoci. ale, chvalabohu, neunahlila som sa a mam ich zdrave. musis ratat ze to nejaky cas potrva ale stoji to za to. aj mandle nam priroda pre nieco dala. dat ich vybrat nemusi byt vzdy to najlepsie riesenie.

simka111

Ja si pamätam že asi tak 3-4 roky dozadu, vždy ked som bola chora ma neskutočne boleli mandle, mala som icha take veľke... nemohla som poriadne rozprávať ani jest a ked som prehltala mala som pocit že mi ich niekto reže... a o tom že som ani hlas nemala nemusim hovoriť... viem že mi lekárka vravela že ak sa to bude opakovať často treba ich dať von...
Čo pomohlo mne:
-koloktadlo - Klasicke šalviove kloktadlo alebo Tamtum verde
-pastilky- Strepsils a Propolky a potom neskor ešte Mullerove pastilky, myslim že maju aj sirupy(tie Mullerove produkty sa možu brať aj preventívne, napr. ak je chripkove obdobie)

Ja by som o mandle tiež nechcela prisť vraj potom všetko sada na priedušky... tak neviem :(

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chronicky zapal mandli - Fórum - ZDRAVIE.sk