Hnačka, Zápcha, ...

Príspevok v téme: Hnačka, Zápcha, ...
Peter1994

Ahojte. Mám už asi 3 roky problém s hnačkou. Väčšinou je to tak, že ma bolí brucho, niekedy sú to veľmi nepríjemné kŕče (tá bolesť sa niekedy nedá vydržať), sedím aj hodinu na záchode a mám hnačku. Tú hnačku mám 1-2 dni a potom sa aj týždeň nemôžem s prepačením vys*ať. Potom sa to opakuje...Kŕče, hnačka,... Pár dni to je v pohode a potom zas.. Už neviem čo s tým, teraz jem "GS Laktobacili FORTE s prebiotiky"...Prosím, pomôžte mi, čítal som ze kvoli zápche sa do krvi a orgánov dostávaju toxické látky, ktoré ma môžu otráviť. A o hnačke, že "Priebeh môže byť vážny a dlhotrvajúca hnačka môže spôsobiť i nevítaný koniec života človeka." :( Fakt sa bojím :(

- mira

Osadenie čriev kyslomliečnymi kultúrami je prakticky veľmi lacná záležitosť. Stačí si pripraviť kvalitnú kvasenú zeleninu - tradičnú kvasenú kapustu dlhodobo kvasenú v 2% soli alebo krátkodobo kvasenú zeleninu /pickles/ v 1% morskej soli. Soľ a ponorenie zeleniny pod hladinu vody zabezpečí, že sa neujmú nežiadúce baktérie, kvasinky, ale len črevém prospešné kultúry.

- mira

Zanesené črevá je nutné prečistiť. To je jasné. Ale ešte dôležitejšie je

ZASTAVIŤ ĎALŠIE ZNEČISŤOVANIE ČREVA.

Nedodávať do tráviaceho traktu umelé stužené a živočíšne tuky, nedodávať prekysuľujúci jednoduchý cukor /repný, ovocný, mliečny a z medu /, nezahlieňovať črevo hlienmi z mliečnych výrobkov, mlieka a bielej múky. Neintoxikovať telo chémiou, neprevodňovať a nezaťažovať povzbudzujúcimi a aromatickými látkami. Až potom môže nastúpiť proces čistenia, až potom sa môžu v zásaditom prostredí uchytiť kultúry mliečneho kvasenia.

Čistenie môže začať priam teraz, prirodzene a neinvazívne, s nasledujúcim jedlom, ktoré obsahuje dostatok vlákniny, ktoré je zásadotvorné a plné vitálnej energie.

Annika1987

RNG a co keby sa najskor dal vysetrit, aby mu lekar povedal, ze rakovinu nema a ze je to len v tom, ze ma rozbitu crevnu mikrofloru, a az potom nabehol na vsetky tie tvoje zdrave odporucania? Nemyslis, ze to je spravny postup?
Nemusis mi odpovedat, odpovedz si sam, k tejto teme uz prestavam prispievat, lebo tu chyba zdravy rozum.

RNG

Nuz masivne cistenie/absorbcia a velke davky imunoglobulinov a lactoferinu v colostru pomohli uz mnohym, co som im to poradil. To nie je len teoreticka uvaha, to som sa naucil od roznych alternativnych lekarov a uspesne u viacerych aplikoval.
Samozrejme to nie je vseliek, kto ma crevne parazity, toto mu nepomoze, ale musi ich znicit protiparazitnymi prostriedkami , napr protokolom dr Huldy Clark. Ten odporucam brat ludom s problemami, ked nevedia lekari urcit pricinu. 20 denna kura velmi casto znici vsetky mozne parazity, tj vrevna krvne aj organove v celom tele.
Niekedy je potrebna silna protikandidova dieta s roznymi protikandidovymi doplnkami, inac boj s kandidou je prilis dlhy a pri strave bohatej na cukry a jemne muky prakticky marny.

Telo niekedy potrebuje pomocnu ruku v svojicjh problemoch a dnes je v doplnkoch dostatok ucinnych latok na to.Teda ked si vyberies spravne doplnky a dostaocne ucinne davky. A to zialbohu je dnes este stale problematicke, kedze na trhu je velka vacsina doplnkov primalo ucinna, lebo maju slabe obsahy ucinnych latok, vobec nie tie, ktore rozni lekari pouzili s uspechom na rozne zdravorne problemy.

BJ

Ja som proti gastroenterologovi, behanie po tychto typkoch mi nijak nepomohlo. Na internete citam doslova hrozostrasne pribehy ludi, ako stratili cele roky behanim po doktoroch s traviacimi problemami. Vysledky nulove.

Jedine, co pomaha, je zobrat zodpovednost do vlastnych ruk. Vyriesit traviace problemy, je ale velmi tazky boj.

Inak RNG, v zanesenych crevach, v ktorych sa usidlia nejaki odolnejsi paraziti, uz probiotika nepomahaju. Paraziti si tam spravia svoje pH a prostredie, a naval probiotik tam proste vykape. Je to vyhadzovanie penazi za predrazene tabletky do kosa. Treba poriadne antiparazitalne kury, spojene s masivnym odkyselenim tela, aby sa pH dostalo do normalu... az vtedy to tam probiotika budu moct obyvat a zotrvat tam.

RNG

To akoze mladym netreba hovorit pravdu , ale podavat vsetko v ruzovejsom svetle?
Alebo si myslis, ze u 16 roznych je pravdepodobnost vaznych chorob a rakovin vyssia, ako u dospelych, takze musia okamziter napochodovat k lekarovi a prejst cez vsetky mozne skusky, hoci cely problem hnaciek sa da za par dni odstranit u drvivej vacsiny ludi.
Napr moja zena si ho odstranila po rokoch kombinaciou kolostra, psylia a probiotik, samozrejme vo vacsich davkach(lyzica collostra, praskoveho, lyzica psylia zmiesat zaliat 3 deci vody, rychlo zamiesat a vypit. O dve hodiny zobrat silne probiotikum. Toto opakovat kazdych osem hodin. Mojej zene to za dva dni natolko upravilo tie vecne zapchy a hnackym, ze uz niekolko rokov s tym nema problemy.
Moj nazor v jej pripade je , ze tam mala nejaku tvrdohlavu skodlivu kulturu, ktoru jej telo nevedelo vyhubit, tak potrebovalo pomoc vo forme antimikrobialneho doplnku a masove davky probiotik, prebiotik/absorbentov na to aby sa tie probiotika mali moznost rozmnozit a osidlit creva dokladne a tym vytlacit rozne skodlive kultury v crevach..
Ako som spomenul uz plno krat, v crevach je az 10 na 14tu organizmov, celkova vaha az 1 kg a drviva vacsina musi byt pre nas uzitocna a vhodna, inac mame problemy s travenim a telo sa snazi vyhodit neziaduce kultury, zialbohu ziaduce probiotika dnes nedostane ked clovek je samu sterilizovanu potravu. Preto doplnok probiotik je tak dolezity dnes a samozrejme ich treba podporit mikrovlakninami, nech sa z tych povedzme 10 na 10tu v kapsuli rozmnozia na 10 na 14tu, tj z niekolkosto miligramov v kapsuliach az na kilogram v crevach.

RNG

Inac, hoci je tu kolonoskopia popisovana len ako neprijemna a neskodna , nie je to pravda, lebo za vyse 1/2 % staticticky kolonoskopii vedie k vaznym problemom, sposobenym sondami.
side-effects.owndoc.com
Ani tie kontrastne latky, ktore su tu popisovane tiez ako "nevinne" nie su az tak nevinne. Su to chemikalie, ktore maju aj bocne skodlive nasledky
blog.remakehealth.com

RNG

Mnoho ludi ma podobne traviace problemy a lekari aj po sondach nic nevidia a prepustia ich s nejakou chemikaliou,liekom, ktory im nijak nepomoze. Nuz a po case sa z toho vyvinie IBS, Crohnova choroba, ulcerativna kolitida alebo dokonca rakovina. Preto treba traviace problemy okamzite adresovat a to nie chemickymi liekmi, ale napravenim traviaceho procesu ucinnymi doplnkami kyselin, enzymov, probiotik a prebiotik(mikrovlaknin).
NIjak nechapem, preco treba cakat, az sa vytvoria vseliake deformity, rozne utvary v crevach a podobne z neustalych zapalov, ktore su tam pri nespravnej crevnej flore a nespravnom traviacom procese.
Nuz a lekari to spravidla zialbohu robia, cest vynimkam, ktorych rady sem pisem.
Dnes je heslo "smrt zacina v hrubom creve" uz univerzalne prijate hromadou lekarov, zialbohu vacsina gastroenteorologov v tom nic nerobi a vyckava , kym sa viditelne problemy na ich sondy vyvinu.
www.jonbarron.org

Tu si okolo stolice mozes precitat celu polemiku
www.sciencebasedmedicine.org