Orechy ano alebo nie

Príspevok v téme: Orechy ano alebo nie
zuzik 004

Ahojte chcem sa spytat aky mate nazor,,ak chcem trosku este schudnut alebo udrziavat postavu,,
Orechy a lieskovce jedavam,,rano napriklad s ovsenymi vlockami,orechy obsahuje nenasytene mastne kyseliny prospesne pre zdravie,,,orechy tvori tuk a preto vela ludi tvrdi ze nieje dobre ich jest ak chcete schudnut...
Ja som sa rozpravala raz s jednou trenerkou a ona povedala ze je dobre ich jest pretoze,telo potrebuje dostavat aj tukk,a hlavne je to taky iny ako ked by ste si dali napriklad,,mast alebobo oskvarky...
Aky mate nazor vy?

oriešok

Helus, ja som si zacala teraz tie semienka naklicovat. je to trocha viac roboty, ale je to chutne a hlavne viem, ze aj zdrave. kupujem iba bio, lebo ine ani nenaklicia.

Bauerpeter

z orechov určite nepriberiete, veď ich jedia hlavne veveričky a aké sú chudé.Len Vámm treba viac pohybu,musíte aj skákať z konára na konár a liesť po stromoch.

Helus

oriesok velmi zaujimavy calanok si napisala,aj ja jem lanove semienko davam si ho do jogurtu aj 2 lyzice,takze budem musiet ubrat.

oriešok

zuzik, toto sice nie je o chudnuti, ale ked som nasla tvoju temu, hned som si povedala, ze ti napisem. minuly tyzden som bola na vysetreni u doktorky luby albertovej v bratislave mozno si uz o nej pocula. hovorili sme aj o mojej strave a kedze tiez konzumujem vela orechov a semienok, tak ma zaujala jedna informacia, o ktorej som nevedela: ze totiz tie vsetky semienka a orechy obsahuju akesi inhibitory rastu - neviem ake i sa tam pise, ale su to nejake take latky, ktore zabranuju ich samovolnemu kliceniu. a ze tie inhibitory sposobuju, ze nase telo potom musi vyrabat viac traviacich enzymov. takze vraj mame sice orechy a semienka konzumovat,ale neprehanat to, lebo vo velkom mnozstve je to skodlive. radsej by sme ich mali jest naklicene. vtedy sa tam uz tie enzymy vytvoria a nie su tam uz aktivne tie inhibitory rastu a nie je to pre nase telo taka zataz. ze nestaci ked vieme, ze su tam vitaminy a mineraly, ale by sme mali brat do uvahy aj taketo skutocnosti.
mna to zaujalo, lebo som doteraz jedla vela roznych orechov a fakt je, ze som uz aj zacala mat problemy s travenim.
neviem, ci ti tato informacia pomoze, ale mozno aspon k tomu, aby si nejedla tych orechov prilis vela.

LXRa

Nie je ziaden specialny dovod, preco orechy ano, ked clovek sportuje a ani ked sa snazi schudnut. Pravda je taka, ze orechy su vysokoenergeticke (g/g viac enegie ako cokolada) a vela ludi sa nimi lahko preje + tazko sa vizualne odhaduje mnozstvo. Nejest ak sa nimi lahko prejes, inak je to jedno. Pokym dosahujes zelane ciele, neviem preco to riesis.

zuzik 004

som rada ze ste poslali prispevky a ze je to tak ako som si myslela,pretoze moje zname tvrdia ze orechy pri diete nie a ani ziadne sezamove semiacka a pod.*Ja si tiez myslim ze to je zdrave a plus ak clovek sportuje tak orechy urcite ano...jasne nie polkila denne ale tak za hrst..ved aj trenerka v posilovni po treningu jedla oriesky tak asi na tom nieco bude ,,,a troski sa do tej stravy vyzna..

anonymka....

aj ja som pocula ze to pomaha chudnutiu ale samozrejme v malom mnozstve...
RNG, myslis ze to male mnozstvo moze byt aj ze 4 oriesky denne? staci? :))

RNG

Ked telo nedostava ziadne tuky, tak sa ich snazi co najviac nahromadit, vyrobit a nespalit.
Na nastartovanie spalovania tukov treba trochu tukov z mierou zjest. A rozne orechy a olejnate semena, surove, su vybornym zdrojom tychto v tejto forme panenskych olejov.
Naviac roznych tukov je hromada, my si mohe, co potrebujeme nevieme tvorit a rozmanitost orechov a olejnatych semien v surovom stave nam daju aj pestru skalu roznych neznicenych tukov

jvc

Ja si myslim, ze z tuku sa nepribera, ba naopak. Mastne jedla zasytia na dlho, co sa neda povedat o sladkych maskrtach...