štúdium soc.práce

xdanielax

veve_IX - ja ti drzim palce. Kazda profesia potrebuje ludi, ktori su jej oddani, a bavi ich to, co robia. Len tak ju mozu vykonavat dobre. Nech sa ti dari a chod si za svojim cielom.
A vy vsetci co tu kydate, nikto vam nehovori aby ste to sli studovat, aby ste niekoho takeho zamestnali, aby ste sa s niekym takym rozpravali.
Pokial niekto chce studovat SP preto, pretoze to tak citi, tak by podla vas nemal, pretoze je to nanic skola? Sa ukludnite. A neodsudzujte hned, lebo "VSETCI" si myslia ze to nema uroven.

tpch

moja mila veve, pevne dufam, ze sa tak nestane, pretoze taki diletanti, ako odtial vychadzaju, su porovnatelni uz len s absolventmi masmedialnej komunikacie. Ty mozno svoje studium beries smrtele vazne a si poctivka, mas ale smolu v tom, ze tvoji kolegovia ta pripravili o dobru povest este skor, ako si sa mohla ukazat v zivote. Mozno mas na viac, neviem to posudit, a len si si blbo vybrala odbor.

veve_IX

reikee: celkový štýl pohŕdania touto profesiou, ľuďmi kt. v nej pracujú a chcú pracovať. Je to trošku odveci. Presne tak ako keby sme odsúdili všetkých lekárov, ekonómov,či kuchárov...
fajn, len sa smejte. Ja vám len jedno prajem, aby ste v živote nepotrebovali ich pomoc. Lebo úplne čistou náhodou a iróniou osudu by sa mohlo stať, že sa raz nedajbože zasmejú oni nad vašou situáciou.

tpch

Pridavam sa k tym, ktori sa len zasmeju pri slovach "socialna praca". Ved je to skola na smiech, videla som niektore studijne materialy, to by stacilo na nejaku ucnovku, a nie ze VS... No a kvalita konciacich absolventov je doslova priserna. Nikdy by som nezamestnala cloveka s touto "skolou", ak by som ho osobne nepoznala a nevedela, ze je v nom nieco viac. Ked zamestnavatel pocuje, ze uchadzac o zamestnanie ma ukoncenu socialnu pracu, mala by si vidiet tie kysle ksichty a palec dole...

veve_IX

pri domnievaní sa, že nie si absolvtent SP vychádzam zo štýlu akým píšeš. Však sa nemýlim?
Človek robí aj chyby. No toto konkrétne rozhodnutie ako chybu nevnímam a myslím že nikomu a už vôbec nie absolútne cudzej osobe neprináleží hodnotiť moje rozhodnutia v akejkoľvek oblasti, najmä ak nič o nich nevie. Ľahko je povrchne okomentovať výsledok bez toho, aby sme vedeli príčiny a predchádzajúce okolnosti. V tejto súvislosti poprosím nech sa každý stará o seba a o svoje chyby.
poprosím vyjadrovať sa slušne a bez útokov na moju osobu či na budúcich kolegov v profesii... Ďakujem.

reikee

Re:veve IX
Takze ked to chces k tvojej otazke...
plusy tejto skoly su...ziadne, mozno len to, ze ziskas lahko titul,ale s takouto skolou ti je k nicomu
minusy....vsetko ostatne

podla coho usudzujes, ze mam najmenej skusenosti so soc. pracou? pisala som niekde, ze aky odbor a kvalifikaciu mam akurat ja? co ak mam skoncenu aj ja soc., pracu a pisem presne vsetko, co viem z praxe a z osobnych skusenosti?

podla akeho meritka je to jeden z najhorsich odborov? to ti jasne ukazuje prax predsa. tych soc. pracovnikov je v dnesnej dobe ako nas@nych. Ved sa len pozri vsade na urady, institucie.sedia tam z 90% ludia, ktory maju ukoncenu pravu soc. pracu.a ta fura dalsich, ktora stepuje a caka v obrovskom rade nato, kedy sa uvolni miesto , ktore je takymto pracovnikom prave obsadene .

a mas pravdu, uz teraz by mohli zatvorit vsetky skoly, ktore chrlia absolventov s ukoncenou soc. pacou. verim, ze by sme si vystacili aj s tymi, ktorych uz doteraz vychrlili aspon na dalsich niekolko desatroci. je ich vsade spusta. nemusis sa bat, zeby ostali domovy, urady a ine institucie bez kvalifikovanych pracovnikov. ved ich je tolko, ze uz teraz sa nemaju kde zamestnat. ked si to vezmeme obrazne, pomaly bude len na UP na jedneho nezamestnaneho 1 soc. pracovnik. takze strach nemusis mat, bude o tychto ludi dobre postarane zo strany soc. pracovnika.

a posledna odpoved k tvojej otazke, ze rozmyslas pokracovat na Mgr. inde...tak ti odpisem, ze chybu si uz spravila, ze si vobec isla studovat tuto skolu. a to, kde ju skoncis je uuuplne jedno. tento odbor nema absolutne dobre meno na trhu prace a je uplne jedno, kde ho dostudujes. stale to bude len uboha soc. praca, ktoru zamestnavatelia maju taaak velmi v laske. uplatnenie s nou na trhu prace je nulove. kazdy zamestnavatel vie, ako sa tato skola studuje a vie aj to, ze je popri bezpecnostnom manazmente jedna z najhorsich.
chybu si urobila, ze si tam vobec isla. a to, ako pises, ze kolky nepresli skuskami...to je presne to, co som pisala, ze na tuto skolu chodia z 3/4 ludia, co ledva napocitaju do 5. takze sa ani necudujem, ze aj tento odbor im robi mnohe problemy....ale neboj, oni to s odretymi usami skoncia a potom im nepichnes ani ostry vlas do ....taky budu doleziti.

veve_IX

zaujímavé, že najviac majú plné ústa múdrych rád tí, kt. majú najmenej skúseností v danej problematike. Niečo niekde počuli a myslia si že inak to byť nemôže. Ja poznám ľudí, kt. SP študujú lebo to chcú robiť. Takisto viem o takých, kt. to neurobili. 14 študentov neprospelo pri bc. štátniciach, z vyše 40 externých študentov konkrétnu skúšku na prvýkrát urobili 2 a pod., dalo by sa pokračovať..Vraj najhorší odbor. Pýtam sa podľa akého merítka. Ak nepotrebujeme soc.pracovníkov, zatvorme všetky školy kt. ich vychovávajú. Táto republika bude plná (omnoho viac ako v súčasnosti, hoci už teraz je toho dosť) detských a mladých kriminálnikov, skrachovaných ľudí bez domova, kt. kedysi tiež mali svoje plány a ideály (a možno tiež kedysi nad soc.pracovníkmi prevracali oči), nevládnych a neschopných seniorov postarať sa o seba atď.

veve_IX

Spargelsuppe skúsila si si položiť otázku či pre teba písanie a pre iných čítanie tohto siahodlhého príspevku nie je plytvaním času a energie vzhľadom na charakter mojej otázky? Možno by si to mohla urobiť. Totiž vôbec nedáva konkrétnu odpoveď na moju konkrétne položenú otázku. Sú to všakovaké omáčky, kt. vec neposúvajú dopredu.
Vyjadrím sa k nemu len toľko, že mne neprináleží hodnotiť hĺbku osobnej motivácie študentov SP o tento odbor ani spôsob a kvalitu ich života po ukončení štúdia. Každý si môže vybrať svoju cestu v živote.

Simonella myslím že nie je smiešne že PO kraj patrí k jedným z najchudobnejších regiónov v SR s takmer 19% nezamestnanosťou k 30.9.2011.