Potrebujem radu. Moze to byt nejaka psychicka porucha?

Príspevok v téme: Potrebujem radu. Moze to byt nejaka psychicka porucha?
Nicol123

Mam taky problem. Uz od malicka som bola uzavrete dieta, ktore si velmi tazko navezovalo vztahy. Som velmi casto chora, chodim casto po lekaroch a jedina moja kamaratka sa odstahovala velmi daleko. Von chodim malokedy a to len so psami, najradsej som zavreta v izbe. Pred rokom som si zo samoty vytvorila imaginarneho kamarata, s ktorym som sa aj rozpravala ked som bola sala aj nahlas. O nieco neskor ,som zacala dostavat ,,stavy", ktore trvaju 2-14 dni a pocas toho mam velmi velky strach z ludi, myslim si, ze mi chcu ublizit, ze mi citaju myslienky, ked idem von tak sa otacam, ci ma niekdo neprenasleduje. Pocas toho som dost agresivna, niekdo ma oslovi a hned na neho vyskocim a potom si to skoro vobec nepamatam. O nejaky cas neskor sa k tym stavom pridali aj zvlastne zvuky a obrazy. Stava sa mi, ze pocujem hlasy, ktore podla vsetkeho niesu pravdive, pretoze ich nepocuju ostatny a ked sa prechadzam tak nezoslabuju. Obrazy asi taktiez, kedze o nejaky cas zmyznu (napr. vidim, ze snezi, ale nesnezi, vidim postavy, v tme lemovanie postav a tak). Casto som sa zacala hadat s rodicmi, pretoze sa mi zda, ze mi chcu zle a nechapu ma. Som radsej sama, veci ma v tych stavoch netrapia, nemam chut plakat ani smiat sa proste mi je vsetko jedno. Bolieva ma vtedy hlava. Do isteho casu som si tieto veci neuvedomovala brala som to ako normalnu vec, ale zacala som si o tom citat na internete kedze som pomocnicka v socialnom centre. Veci hovorim na rovinu a proste niekedy sa neviem riadne ovladat a poviem aj to, co nechcem.

Za kazdu odpoved vopred dakujem.

elsa5.5

ahoj,nie som odborníčka na stanovenie diagnoz,ale prinajmenšom aspoň k psychologovi on ti už povie čo dalej