je to úplne normálne ?

Príspevok v téme: je to úplne normálne ?
natusa42

takže...mám priateľa už vyše roka a pol a pred pár dnami sme sa niečo bavili o sexe a tak ,a on sa mi "priznal ".že ho dokazu vzrusit pekne zeny na ulici hocikedy ....a pritom viem,že by nedokázal podviezť ,ani nič ..nie je taký typ chlapca ...je úžasny partner ...ale jednoducho toto ma dostatočne odrovnalo...akože ..vraví,že ja ho priťahujem a vzrušujem maximálne,ale ..toto ma "zabilo " ,je to úplne prirodzene,že chlapi,mnáte dievča ,ktoré nbadovšetko milujete a vzrušíte sa pri cudzej žene ?na ulici ?ktorú ani nepoznáte ?stačí ,že má pekné telo a tvár ??

Carlita

Natusa, dlhšie som čítala tvoju tému "Mám si ho vziať alebo nie" www.zdravie.sk bez urážky, celkom slušný námet na telenovelu, kde hlavná hrdinka nevie čo chce, je sebecká, ide jej len o svoje dobro.. mení názory na "byť s ním, či nebyť" pomaly každým dňom.. samozrejme je to každého vec ako so svojím zaslepeným zaľúbeným partnerom "cvičí".. nebudem písať, že by si ho mala opustiť nadobro, pretože on si zaslúži niekoho lepšieho, pretože by si to evidentne opäť nezvládla..
možno, ak ho máš naozaj rada a neskrývaš sa len za silu zvyku a len za to, aby ti bolo fajn, aby si nebola sama, možno by si mu mala dať prečítať obe tieto tvoje témy, aby si o tebe urobil skutočný obraz a ak by ťa aj po tom chcel, fajn.. no ak by sa mu rozsvietilo varovné svetielko.. a možno by to aj tebe pomohlo definitívne si veci utriediť, uvedomiť.. a možno by si prišla na to, že si urobila chybu, že on je ten, koho chceš bez tej psychickej hojdačky áno-nie-áno-nie.. možno by bolo už neskoro, možno by to bolo iné, keby si musela zabojovať oňho..
ale takto.. máš ho rada, fajn.. prečo ho potom necháš strácať s tebou roky jeho života? nebuď sebecká, urob s tým niečo..
no a po tamtej téme už asi ani nemá zmysel sa vyjadrovať, či je ok, keď sa vzruší pri pohľade na iné ženy.. nemala by si sa mu čudovať popri tom, čo nosíš v sebe.. treba sa na to pozrieť objektívne, nie subjektívne.. cítiš sa ublížená, možno je v tebe nejaká tá "urazená hrdosť".. no máš na ňu právo, popri svojom správaní? (bez odsúdenia, skôr otázka na zamyslenie)..

ta3

AdamKrt o 20:28 a DobraRada o 21:29 jednoznacne s Vami suhlasim

autorke uz iba jednu poznamku, kedze sa divi, ze kym ju ziadny muz na ulici nevzrusuje, jej priatel sa vzrusi uz pri pohlade na peknu zenu, samozrejme medzi muzmi a zenami je rozdiel, ved nie nadarmo sa hovori, ze muz pochadza z Marsu a zena z Venuse, muzi su "skonstruovani" tak, ze u nich pre sexualne vzrusenie je zrakovy vnem velmi dolezity, takze ked vidia peknu zenu, mozu sa sexualne vzrusit kym zena, aby sa sexualne vzrusila potrebuje muza citit, pocut, cize zena je viac citliva na dotyk alebo hlasovy prejav, potrebuje byt pohladkana a pocut ako ju muz miluje a potrebuje, Tvojmu priatelovi sa vobec necudujem, ze ma taketo reakcie, ked Ty ho odmietas, no a Ty si, jemnejsie povedane, zvlastny pripad, Teba nevzrusuje vobec nic, Ty si citovo chladna a neoponuj vychovou alebo moralnymi zasadami, ja som tiez bola puritansky a v nabozenskom duchu vychovana a som zena vysokych moralnych zasad, ale ak mam niekoho rada a mu 100% doverujem, ako pises ze aj Ty jemu, potom vychova aj moralka pada, milovat sa s clovekom, ktoreho mame radi a ktory miluje nas, je ta najprirodzenejsia vec na svete, ziadny hriech, ziadna hanba, takze aby som zodpovedala Tvoju povodnu otazku, je to normalne, aj Tvoj priatel je normalny, len Ty si zvlastna, chladna, urcite aj sebecka, atypicka zena

0vecka

kolko mate rokov? to je normalne pre pubertakov.... alebo pre par nadrzanych vyrastkov... nemyslim si ze priemerny chlap je nadrzany z toho ze vidi nejaku zensku na ulici...

sweater

tak to my vazne nedoslo ze to bolo obrazne povedane .-), proste chcem povedat ze je ochotny a bla bla ale pride den ked ho to cakanie omrzi...

DobraRada

Cim viac citam tvoje odpovede Natusa, tym som si istejsia, ze si chora osoba. Prepac.. Najhorsie je na tom, ze sa vezie s tebou mozno naivny zalubeny clovek, pretoze si mysli, ze len "potrebujes cas" a ty s nim vlastne neplanujes buducnosti, len ti je s nim proste "fajn". Si hrozne sebecka, az to boli.

Si ochotna mu povedat, ze v tejto chvili s nim neplanujes buducnost???

natusa42

sweater,ale ved to myslel obrazne boze :)ze by pockal :)aj 10 rokov :D ved to kecal,ale chcel tym povedat,ze pocka ako to bude nutne :)

adamrkt ,mas pravdu nick fake a tak ..
ale predsa nechcem to tu verejne preberat o svojich veciach .jednoducho mam take zmyslanie ake mam a nezmenim ho len tak ..ale musim uznat,ze mas strasnu pravdu v tom,ze keby som s nim chcela ostat aj do buducna,tak by som sa s nim uz bola vyspala po roku,ale proste ja nemam taku potrebu,aj ma samozrejme pritzahuje,lubim ho,je mi s nim fajn ,ale proste nie natolko,aby som sa s nim vyspala ...viem,ze asi mu ublizujem a aj sebe ,ale ...takto mi to vyhovuje ..a on pocka,ako povedal ...mozno raz ..ked si budem ista -a mozno nie,mozno ho necham ..ktovie,..ale ja s nim neplanujem ziadnu buducnost,takze ...neviem este ako to cele dopadne ...
a co sa tyka toho,ze by ma podvadzal,-to nehrozi vobec :):) to na 101 % som si ista,ze nie,doverujem mu naplno :)

AdamKrt

Alebo bude cakat na Teba, ale stylom, ze to cakanie si bude kratit s inymi. Tak neviem, co je potom horsie, ze nakoniec sa s nim vyspis, alebo ho odmietnes. Ak odmietnes, tak Ti ten vztah ukradol roky zivota. Ak sa vyspis, tak on uz medzi tym mohol mat par zien a bude to jeho minulost, cize budes brat na seba aj to zdravotne riziko partnera, co mal viac partneriek.

Tak ako tak, nech mas akekolvek dovody, pamataj, ze VSETKEHO VELA SKODI. Aj cakania.

AdamKrt

natusa42 Dnes 19:43 - urcite natusa42 neni Tvoj prave meno, tak tu sa kludne mozes vyzalovat a povedat o svojich dovodoch.

Vies, ja som tiez dlhu dobu myslel na vztah sposobom, ze sex by bol vodny az v manzelstve, ale zmenil som nazor.

Toto zmyslanie vzniklo v minulych storociach, kde bolo bezne, ze sa dievca vydavalo, ked malo 15-16 rokov a 18 rocna bola stara dievka. Vtedy si clovek mohol dovolit povedat, ze sex az po svadbe. Dnes ? Dnes je doba rychla a nikto nebude cakat 10 rokov na niekoho, kym sa vytisne.

Asi Ta nepotesim, ale vidim to tak - ze nedas mu Ty, da mu ina. Vies, nejde o to, ze sa s nim nechces vyspat, ale rok je ozaj dost dlha doba, aby si vedela, ci ten clovek stoji za to. Ked s nim nechces mat ani sex - tak ta - nepritahuje, alebo mu nedoverujes, podozrievas ho, neveris mu vobec. Preto sa pytam - PRECO SI S NIM? Preco sa NEROZIDES ? Urobis sluzbu sebe, aj jemu. Takymto stylom sa budete natahovat mozno este par rokov a napokon ho to prestane bavit, kym stretne nejaku normalnu zenu. Ked ho nechces ani po sexualnej stranke, nechaj ho tak... Myslim, si, ze sama citis, ze keby to bol ten pravy, NEVAHALA BY SI ANI CHVILKU. Presne takto to v zivote byva, ze clovek otala, otala a nakoniec mu zivot medzi prstami utecie. Premarni sance.

Vies, ked robis takto, tak NEMAS priatela, mas iba takeho kamarata s ktorym Ti je dobre. On moze mat takych ako Ty, aj 10. A moze si dovolit cakat, s ktorou sa to posunie dalej. Az Ti jedneho pekneho dna povie - dovi, dopo.

Ak Ti rok nestacil na to, aby si to posunula dalej, je malo pravdepodobne, ze to neskor bude lepsie. Pouvazuj o tom.

sweater

natusa nechcem ta tu o nicom presviecat, a pravdepodobne to tvoj chalan mysli aj vazne ze pocka 20 rokov :D, urcite je do teba zblazneny, ale snad si nemyslis vazne ze ak by si ho nechala 20 rokov bez sexu tak by to trpel a cakal kym mu ´das´.

natusa42

adamkrt ..ano ,uznavam v niecom mas mozno pravdu,ale ja mam svoje dovody,nejdem ich tu rozoberat,ale nie je to nic fyzicke ,preco by som s nim nemohla mat nic,je to cisto len moja psychika ..a moralne zasady a tak,bola som tak vychovavana ...a tak,to je na dlho proste ..ale nie som ani chora,ani nic :D
len som sa pytala nanho,ze ci je jeho spravanie normalne,pretoze mna nevzrusi ziadny muz ,ked ide po ulici :D ani sa neobzriem za nim a jeho vzrusi kazda pekna zena ktora okolo neho prejde,a to sa mi nezda normalne ,ked ma mna a miluje ma ako vravi " najviac na svete " ,takze nechapem,kde je problem unho,asi preto ,ze by chcel so mnou uz cosi mat viac...lenze on mi zase povedal,ze pocka si na mna v tomto aj 10,20 rokov,ze jemu to nevadi,ze vzdy bude po mojom,..lenze vidim,ze by to chcel,lenze ja nemozem ..proste ...a na tom sa nic nezmeni,ani keby neviem co....a on namiesto toho,aby ma ubezpecoval v tom,ze sa mu ine nepacia a tak,tak mi zacne basnit o tom,ako sa vzrusi pri pohlade na krasnu zenu,mi az do placu prislo...akoze ma chcel k niecomu vyhecovat,alebo ?