Piskanie v usiach po koncerte

delilah

Marosko-n, ty tu rozpravas o Hz, ale autorka temy ma na mysli zrejme daco ine. Piska jej v uchu, bo bola na hlucnom koncerte. Na takych koncertoch je taky hluk, ze sa to stava toto piskanie v uchu potom. Ona si tam na koncerte nemoze vybrat, ktore Hz bude pocuvat a ktore uz nie. taze zbytocne jej vysvetlujes, ktorre Hz su nebezpecne. Jedine co moze urobit je, ze odide prec.

Marosko-n

A za budol som
Stupnica 440 Hz za ináč ladí ako stupnica so 432 Hz aj jej harmonické.
Takže hudba 440 Hz aj posunutá o pár percent nesedí so stupnicou 432 Hz, tá sa ladí ináč.
Iné tóny su na 440 Hz a iné na 432 Hz stupnici.
Preto sa to nedá zrovnávať.

Ute

Prejde to, ale ja som už prestala na takéto koncerty chodiť. Kvôli tomu nadmernému hluku a maximálne zredukovanému zážitku z hudby.

Marosko-n

Chlapec0dVedla --

Netreba to podceňovať a pozrieť si bojové moderné zbrane, tam so veľa dozviete hoci všetko nezverejnia.
Už vedci asi spred 30 rokov objavili zvukuvý kmitočet 528 Hz, ktorý opravuje naše DNA , to je vedecký fakt
A 440 pôsobí na bunky v strednom uchu tým, že rezonuje s tými bunkami a takto ich poškodzuje
432 Hz je pre naše bunky prospešné.
Nemôžete sa pozerať na to tak, že len 440 Hz, ten kmitočet a jeho harmonické môžu modulovať našu vnutrobunkovú frekvenciu.A tá može byť aj terahercová. A tá poškodzuje naše nervy.
Každý orgán v našom tele má svojú rezonančnú frekvenciu. Tí čo týmto zvukom liečia vedia, že nemôžu daný orgán predávkovať, lebo ho frekvenciou miesto liečenia poškodia.

Chlapec0dVedla

Mne raz vybuchol pri lavom uchu mega pirat a asi dva tyzdne mi z toho piskalo v usiach. Teraz po rokoch to uz je v pohode a na lave ucho pocujem asi o len do 18000 Hz a na prave takmer 19000hz. Takze nejake kratkodobe pretazenie sluchu ho moze poskodit... Kuk toto video na ostestovanie sluchu.:P Jaj a raz ked uz nebudem dobre pocut si budem moct aj ja ist sadnut do toho noveho imax kina kde to ani trochu nehuci.:P
www.youtube.com

Marosko-n - ta konspiracna teoria o ladeni hudobnych nastrojov na 440 Hz ci kolko to bolo presne bola vyvratena. Inak co som si vypocul par nahravok z rovnakej skladby na roznom naladeni tak to dokazalo neskutocne zmenit skladu a zo skladby ktora sa mi pred tym pacila sa stala skladba nepacena. Takze je to z tohoto hladiska dost zaujimave.:P

Pekny den

Marosko-n

Pozor na kmitočty 440 Hz,- 120, -880,- ktoré Nemci používali na ovplyvňovanie ľudských más sú pre naše určité bunky deštúkčné a poškodzuje bunky v našej DNA.
Toto využívaju všetky vlády sveta na ovladanie ľudí, na koncertoch,v televízii, rozhlase v mP3, na CD.
Všetka hudba po je takto interpretovaná, a nesmie sa púšťať nahlas aby energia zvuku na naše telo a do zvukovodu v uchu neprekročila deštrukčnú hodnotu buniek.
V Amerike je sieťový kmitočet 60Hz v EU 50 Hz .Europania v tej dobe boli viac náboženský veriaci, preto nedovolili aby sa elektrickou sieťou tento deštrukčný kmitočet 60 Hz do domácnosti rozvádal. Viac sa v tej dobe modlili a Boh im požehnal múdrosť.

Ľudia viacej na hubu používajú sluchátka a preto je viac depresii a psychických porúch.
.
Čiže sa treba vyhnúť týmto kmitočtom , lebo spôsobujú poškodenie sluchu depresiu najmä :
440 Hz - najškodlivejší
60 Hz
880 Hz
1320 Hz - najmenej

Jana P

Bubeníci a basgitaristi sú trvale ohlušovaní a preto sú už v strednom veku nahluchlí. Je preto na zváženie, či hlučná hudba je dobrým nápadom. Poškodenie sluchu môže byť nevratné

Martina199

Ahojte, dnes som prišla z nemocnice,(5 dnísom tam bola) pretože minulý týžden som bola na diskotéke. Strašne mi odvtedy píska v ušiach , je to skôr v ľavom uchu no niekedy to je aj v oboch a mám pocit, že mi pukne hlava :O. Akútna sluchová trauma a tinitus.. Toto povedal lekár. brala som infuzie, kortikoidy a Betahistin.Od minulej stredy. Prosím vás povedzte mi či vám to prešlo a za aký dlhý čas?..ani knižku si v kľude nemôžem prečítať. .

meri.m

Ahoj, a píska ti to v hlave stále? Ako čítam túto tému, uvedomujem si, že mne píska v hlave tiež, ale sú to normálne vysokofrekvenčné zvuky z okolia. Takto "počujem" počítače (zdroje), žiarivky, ventilátory, obchvat.
Z koncertov bývam akurát ohučaná, čo mi za dva-tri dni prejde.