Piskanie v usiach po koncerte

mato123

A este som zabudol spomenut ze je zaujimave ze uz to nevnimam v lavom uchu- ako cerstvo po koncerte, ale skor v pravom uchu prip casto celkovo len V hlave...ono mi to aj kolise niekedy to mam silne niekedy slabe a niekedy akoby skoro vobec...

mato123

Ahoj branislavv, dakujem za odpoved a upokojenie :) Som uz na tom psychicky lepsie ale bohuzial su to dnes 3 mesiace od koncertu a mam to stale. Beriem lieky rozne, vitaminy, atd. davali mi aj infuzie nic zatial nepomohlo, doktorka vravela ze v mojom pripade je to zvlastne ze mi ani infuzie nepomohli lebo mi ich este k tomu zacali davat hned 5. den po koncerte...a tak ma teraz poslala na rehabilitaciu chrbtice-lebo to vraj moze ist z chrbtice zacnem na nu chodit od buduceho tyzdna. RTG chrbtice mi vyslo sice v poriadku ale chrbat ma boli kazdy den, plus ked som bol v termalnom kupalisku s horucou vodou a masaznymi tryskami tak mi to na niekolko hodin preslo. Ak nepomoze rehabilitacia chystam sa bojovat dalej ist na dalsie vystrenia, skusit biorezonanciu, akupunkturu, magnetoterapiu na oblast hlavy a krcnej chrbtice atd a verit ze nieco z toho pomoze. Vec sa ma tak ze ta samotna chrbtica okrem toho ze ma dlhodobo bolieva tak aj na tom koncerte dostala riadne zabrat, cca 6 hodin som vkuse stal na mieste prip skakal apod...Ak mate pre mna nejake rady skusenosti vopred dakujem.

branislavv

mato123, neboj sa, prejde to, tinnitus v ušiach po koncerte býva normálny, najmä u ľudí, čo majú náchylnejšie uši... ja som včera tiež bol, pri reprákoch, na strašne hlasnom koncerte a mám tinnitus len v pravom, a to preto lebo práve pravým som bol otočený k repráku. Malo by to prejsť za nejaký čas, ucho má len \"nejaký šok\" ktorý musí spracovať a skôr-neskôr bude ok, možno už aj o deň, možno o týždeň :)

mato123

Ahojte, liuska521 mam ten isty problem ako si mala ty...vo stvrtok vecer som bol na Rock in Vienna festivale (bol som v predu na koncertoch Faith no more, broilers, metallica..) a uz je to 4 den co mi odvtedy jemne piska ale iba v lavom uchu...vnimam to len ked som niekde kde je ticho, ale mam z toho neskutocny strach a stresy cele dni ze mi to ostane....dnes mi v nemocnici na antolskej robili audiometriu atd vsetko mam uplne v poriadku je tam teda len ten tinnitus...doktorka mi predpisala Betahistin Actavis a mam prist o tyzden v piatok na kontrolu...vravela ze to moze prejst a nemusi, neskutocne sa bojim, poradte

liuska521

pre vsetkych spolutrpitelov, kt trapi TINNITUS, tak este to nemam vyhrate uplne, ale pokrok je maximalny, lave ucho sa mi ukludnilo uplne a prave pomalinky den za dnom slabne (dnes je to 11. den). Dufam, ze to do par dni uplne stichne. Chcem vas tymto utesit, ze nestarcajte nadej ako ja. rala som velke davky magnezia (3x denne 500mg), Tebokan, Trental, vit B12, Bkomplex, vit C, Zinok, Sinupret kvapky (mala som do toho virozu, tak na odhlienenie). Nechodila som do skoly posledne dni a vyhybala sa stresu, oddychovala a priatel mi masiroval kazdy vecer chrbat a krk, aby sa mi lepsie prekrvila hlava. Plus som sa naparovala. Neviem, co z toho pomohlo a ci by sa to aj same nestratilo, ale budem to este nejaku dobu brat aj po utiseni pre istotu. No chcem vam dodat nadej, ze stat sa moze hocico, moze to zmiznut aj po par dnoch, mozno po mesiaci ci aj viac. Neupadajte do beznadeje ako ja. Ked som sa zacala ukludnovat a rozmyslat ako sa s tym naucim zit, lebo potrebujem spat a zit, ucit sa, tak sa to postupne zacalo zlepsovat. Plus na spanie som si pustala vlny oceanu v mp3 aby som zvladla zaspat a aj ked som sa v noci na piskanie zobudila, vlnky ma ukludnili a rychlo som zaspala. Dufam, ze aa mi to dalej zlepsi a vyzdraviem sa. Drzim vam vsetkym tiez palce, modlim sa za vas, aby vam to tiez preslo/prechadzalo postupne.

liuska521

Ahojte, na koncerte som uz nebola ale v sobotu som bola na hlasnej diskoteke. Vobec by ma nenapadlo ze tam bude az taký hluk. Opat je to uz 5.den co mi pisti v usiach a ja sa bojim ci to prejde. Kazdy den placem :( prosim vas poradte

Fyzik

Po tom ako mi pískalo tri 3 v ušiach po jednom koncerte a mierny piskot už neprestal, som hľadal čo najlepšie chrániče sluchu ( bohužiaľ trochu neskoro :( ).
Zohnal som si profesionálne, najpohodlnejšie a najnenápadnejšie chrániče aké na trhu existujú.
Konečne už nemám problém prísť na koncert bez toho aby som sa bál že sa mi opäť zhorší sluch.
Ak máte niekto záujem, viem zohnať tých chráničov viac.

liuska521

Po tyzdni mi uz vobec nepisti v usiach, som stastna. Ale odteraz na koncerty (ak vobec) tak jedine s vatou v usiach! :) caute