synova desiata

jajka001_

a mozno bolo aj dobre ze nutili tie decka sa hybat, ved niektore su take lenive ze sa takmer nehybu, na vlastnu skodu.

jajka001_

co ja viem, tak teraz v skole maju decka na niektorych skolach zakazane pohybovat sa cez prestavku po triede a po skole. urcite je lepsie sa prejst ako sediet na zadku. tebe to mozno vadilo, neviem preco,my sme sa presli a pokecali si. bolo to take komunisticke ale zazila som ovela horsie veci ako povinnu prechadzku do kolecka :) mne sa to zdalo skor smiesne a trapne. na druhej strane, ako udrzat poriadok v takej skole?

xy:)

jajka, chodenie do kruhu ako dementni nema pozitivne vobec nic. aj tak na zadku na stolicke cez prestavku neostal nikdy nikto, bez ohladu na to, ci boli povinne kolecka. ale povinne naklusat a spacirovat sa dokolecka bez zmyslu, to pokladam za vyplod choreho mozgu. deti sa hybu aj bez toho, aby im niekto nakazal trasu a smer predsa, ved sa staci pozriet do skoly.

jajka001_

co ma s tym obezita? deti su nutene sediet na zadku celu hodinu, je fajn ze aspon cez prestavku sa prejdu, ved aj tie cievy trpia, a este ked ide o deti, tie potrebuju vybit energiu. my sme sa tiez prechadzali a nepripadalo mi to ako tyranie aj ked to bolo trochu trapne :) ale ked bolo pekne tak sme sa hrali na dvore.

xy:)

jajka, neviem, ja som nikdy netrpela obezitou, zeby mi pomohlo prechadzat sa do kolecka 10 min v tmavej chodbe ako v base (samozrejme elektrinou sa setrilo), ja som mala pohybu viac nez dost.. no uplne na hlavu, preco sa mam prechadzat, ked chcem sediet - pripominam, bavime sa o prestavke. nuz ale 9 rocne deti sa nevedia branit. hovorila som o zs ked su deticky este male, nie ked su v puberte - vtedy sa uz vedia obhajit.

bingham

xy...to kam si chodila do skoly...ja som nic take nezazil...na wc...som chodil aj pocas hodin...si neviem predstavit...ze by mi to niekto zakazal...