Koprivka, zihlavka, svrbiace flaky po celom tele co mam robit?

Príspevok v téme: Koprivka, zihlavka, svrbiace flaky po celom tele co mam robit?
ericka777

ahojte
moj problem zacal cez leto, som sa vysypala ale vzdy to preslo, cim dalej tym je to ale agresivnejsie uz to mavam skoro po celom tele svrbive flaky ktore sa menia na tvrde hrce.

bola som pre tyzdnom aj v nemocnici na pozorovani, davali mi do zily infuzie asi kortikoidov to mi davali dva dni a dalsie dva som brala len 3krat denne tabletky na alergiu a drzala som tam dietu.

Ziadne prejavi som nemala ked som odchadzala, tabletky na alergiu stale berem 3krat denne nejedavam ziadne orechy, cokoladu ani citrusove plody
a predsa som si dnes nasla zasa po nohach flaky.

mate niekto stymto skusenosti co to moze byt co mam robit?

Kýčera

Luluma-ak Ti vylúčili alergiu,predpokladám,že Ti robili testy u kožnej,alergologičky a na gastre,či? Neužívaš nejaké lieky,doplnky,používaš na tých miestach krémy,nemenila si kozmetiku,skús v hlave popátrať. Na čo si dostala tú alergickú reakciu?AA

emalea

joj dievča, ak Ti zistili aj Crohnovu chorobu, to môže byť kľudne ono...medzi časté prejavy crohna je aj výsyp na koži, ale toto by mali vedieť lekári!! ja mám niečo podobné, ale v menšehj miere, ale presne tie isté ohraničené fľaky najviac na hrudi na zmiernenie fľakov mi pomáha detský krém na riťku...napr. SUDOCREM..., po sviatkoch idem ku gastrošovi na vyšetrenie....ak máš crohna ako sa MOMENTÁLNE cítiš, berieš lieky? si teraz v remisii?

luluma

Ahojte, chcela som sa spytat ci mi nevie niekto poradit..nikdy som nebola na nic alergicka a pred 5 rokmi som dostala alergiu.. vzdy rano ked som sa zobudila, najprv na prstoch, dlaniach, usiach.. vzdy len cca dve hodinky rano potom to zmizne..toto trvalo cca mesiac aj nieco az som sa zobudila uplne opuchnuta cele telo aj tvar..zobrali ma do nemocnice..15 dni som tam lezala, nezistili mi alergiu na nic..preslo to..teraz sa.mi to znovu zacalo prejavovat..o piaticj rokoch..vobec neviem z coho, kozna mi dala namiesat teraz nieco..vcera som si to dala prvy krat..bojim sa ze.pojdem zase do nemocnice..nemate niekto taketo nieco? Este medzi casom mi zistili cronha..

RNG

Puchnutoe aj zihlavka su nasledky roznych alergii, tj su za tym materialy, co sa v tele hromadia a telo ich nevie inac vyhodit. Enzymaticke odmorenie tela je na to casto odpoved, a mozno vyhybanie sa lepsku, na co nie su dodnes poriadne enzymy na odstranenie uplne,
tiez zlepsenie crevnej flory na probioticku, kde kvasne infekcie a plesne, najma candida albicans ked su prilis rozmnozene vyrabaju hromady toxinov, co sa telo snazi vyhodit aj cez kozu.

LPJ

Mám dcéru a taktiež problemy so žihlavkou.Už 2 roky sa s nou trapime a nič nezabera.Alergoločička predpísala Alerid a Prednison 20,ale akosi to nezabera.Boli sme aj v nemocnici a po 2dnoch nas prepustili flaky zmizli.No po čase sa objavili zas neznesitelne svrbiace flaky.Nevieme čo mame ešte vyskušat poradte nám niečo aspon na sklidnenie svrbenia prosim.

Mandika

Vidím, že niektoré príspevky sú už dosť staré. U mňa je tento opisovaný problém v akútnom štádiu, tiež som vyhodená a nik nevie od čoho, najhoršie je, že opúcham aj zvnútra, našťastie sa nedusím. Všetky výsledky sú dobré, napriek tomu som vysypaná na celom tele a to sa teším, že len tam, lebo niekedy mi opuchne okolo očí či pery a to je horšie. Jednoducho niet na to pomoci, iba kortikoidy, tie však odmietam brať.

Ivana H.

Ahojte. Ja som mala tlakovu zihlavku ktora sa mi prejavovala hlavne po zjedeni zivocisnych biekovin (mlieko, maso, vajcia) zo zvierat, ktore boli odchovane na hormonoch. Odpozorovala som to sama, pretoze lekari mi nevedeli na nic prist a to som bola na kvantach vysetreni. Spustacom sa mi stala antikoncepcia :( Pri zihlavke mi opuchali oci, pery, zadok (kedze sa na nom sedi), chodidla a hocico, kde som mala vyvynuty vacsi tlak. Opuchy mi ustupovali do 48 hodin. Riesenim pre mna bolo jest iba bio maso , mlieko , syry, vajcia, co ide dost do penazi. Nastastie som otehotnela, teraz som v piatom mesiaci a zihlavka ustupila takmer uplne :) Duafam, ze to tak ostane aj po porode. Vsetkym drzim palce.

ika211

Mne na to predpisala kozna Aeirus, ale nepomaha, pocula som, ze v zavaznejsich pripadoch sa predpisuju az antidepresiva, alebo lieky tlmiace nervovu cinnost, ako Nervol a tak...

11veveročka

Som na tom podobne - vyšetrenia nezistili nič a vyhodila som sa hocikedy a po hocičom.
Pomohol mi Hippokratin, používam ho pravidelne a už rok nemám žiadne vyrážky.

Zuzan

a ešte k tej strave stravujem sa vylucne delennou stravou koli tomu precisteniu a mam do toho problemy z traviacim traktom a zihlavka je predzvest urcitej choroby a pri 90% to skonci bud celiakiou alebo problemamy zo stitnou zlazou.davajte si pozor a starajte sa o svoje telo