Koprivka, zihlavka, svrbiace flaky po celom tele co mam robit?

Príspevok v téme: Koprivka, zihlavka, svrbiace flaky po celom tele co mam robit?
ericka777

ahojte
moj problem zacal cez leto, som sa vysypala ale vzdy to preslo, cim dalej tym je to ale agresivnejsie uz to mavam skoro po celom tele svrbive flaky ktore sa menia na tvrde hrce.

bola som pre tyzdnom aj v nemocnici na pozorovani, davali mi do zily infuzie asi kortikoidov to mi davali dva dni a dalsie dva som brala len 3krat denne tabletky na alergiu a drzala som tam dietu.

Ziadne prejavi som nemala ked som odchadzala, tabletky na alergiu stale berem 3krat denne nejedavam ziadne orechy, cokoladu ani citrusove plody
a predsa som si dnes nasla zasa po nohach flaky.

mate niekto stymto skusenosti co to moze byt co mam robit?

Zuzan

Ahojte ja mam chronicku urticu( zihlavku uz rok a pol) presla som cez celu skalu koznych lekarov alergologov liecitelov a vsetko co je s tym spojene moja diagnoza je tepelna a tlakova urtica no bohuzial sa mi to nevyhodi len pri teple alebo pri tlaku ale hocikedy z hocicoho u mna je aj to ze ja ak sa vyhodim velmi po celom tele tak nastava opuch aj zvnutra a neviem dychat...momentalne neberiem uz ziadne lieky lebo mi bol nasadeny amitriptilin ktory som uzivala rok a teraz uzp restal ucinkovat cize som to vysadila a snazim sa detoxikovat a posilnit imunitu aloe vera a colostrum. vysievam sa denne z neznesitelnym skrabanim no drzim :) a poviem vam jedno uz si s toho nerobim nic som to proste ja a hlavne je ze to nebolí :)

ericka777

mne uz sa to zacina vyhadzovat aj ked si dam tabletku na alergiu
dnes rano som sa zobudila ze ma svrbi pod zadkom a hned som tam zasa uvidela cervene flaky

a este na rukach
rano som si dala tabletku trosku to zbledlo ale stale to tam je :-(

ja uz neviem co mam robit

ericka777

som rozmyslala cito neni aj alergia na chlad, mne to uz zacalo cez leto, v aute som casto pustala klimu a aj v robote sme mali stale pustenu klimu,
v maji som prekonala aj virozu kde mi zabrali az tretie antibiotika
uz ma nic nenapada

eam

ericka777, to mi je jasné, že to nie je riešenie, ale čo mám robiť? Alergiu mi nezistili, všetci len hovoria "to sa ťažko zistí". Kožná mi povedala, aby som si písala denník čo zjem. Ráno vstanem, ešte nič nedám do úst a už cítim svrbenie. Aj na pracie prostriedky dávam pozor, ale vždy sa z iného vyhádžem. Naozaj už neviem.Kto nám pomôže? Dokonca som sa dala na STARLITE-drahé prípravky, mali ma detoxikovať a nič.Ja jem aj orechy, čokoládu a nič mi nie je.

ericka777

eam ale to neni riesenie, to je len oddialenie problemu
ja tiez berem 3krat denne tabletky na alergiu

ale ja to takto nechcem, ved nech mi zistia na co som alergicka
ja sa stale pozorujem co jem

uz mesiac som nevidela cokoladu
orechy
ovocie
kysle nic

a predsa ked si nedam tabletku tak uz sa skriabem lebo mam vysev

eam

ericka 777, veru je to na zbláznenie, ani ja som nikdy na nič nebola alergická a zo dňa na deň som sa vyhádzala a trvá to už snáď aj rok. No skončila som na tom Fixite a mám teraz pokoj. Potom pár dni si ho nedám a na tretí deň už to zas mám.Tak si ho zase dám a takto fungujem.

ericka777

ja som bola dokonca v nemocnici na pozorovani brali mi krv robili mi testy
a nezistili nic
primar povedal ze v 90% nezistia z coho zihlavka je

ja som ju v zivote nemala a teraz pol roka nerobim nic ine len sa s nou trapim

je mi z toho do placu

eam

Aj mne sa vyhadzuje žihlavka, najprv malé svrbivé pupačiky a potom sa zväčšujú a strašne svrbia. Nik mi s tým nevie poradiť, beriem na to FIXIT, vtedy mám pokoj.No ak si ho nedám po troch dňoch sa opäť vyhádžem.Čo to spôsobuje nedokážem zistiť, lebo sa to vyhodí hoci kedy a hoci po čom.