Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

srdce a narkoza,,, poradte prosim

martin 72

Ospravedlňujem sa za tvrdšie vyjadrenia,netušil som ,že na toto laické fórum zablúdi niekedy aj lekár.
Ináč platí,čo som napísal,vyjadrenia internistu,kardiológa,ale aj pacienta môže ovplyvniť rozhodnutie anesteziologičky,zodpovednosť ale zostáva na jej pleciach...
Ja osobne(ASA 4), mám s anestéziologičkami len tie najlepšie skúsenosti.

llek

Ja nikomu nic radit nechcem, pani sa pytala ako uspia pacienta s velmi slabym srdcom a moja odpoved je taka, ze potrebu vykonu treba poriadne zvazit. Ja sama posielam svojich pacientov na operacie a v sluzbach sa nezriedka musim vyjadrovat k tomu, ci mozno nejakeho pacienta operovat, tak nieco o operacnom a pooperacnom riziku predsa len viem

martin 72

IIek,to chceš ako radiť anestéziológom v ich rozhodnutiach?
Myslím,že oni sú fundovanejší a povolanejší o takých pacientoch rozhodovať ako Ty.
Majú na to patričné vzdelanie a skúsenosti(na rozdiel od Teba),takže to len pekne nechaj na nich.
Poznám konkrétny prípad,keď rodina pacienta bola múdrejšia ako team anestéziológov,príbuzného nedovolili uviesť do CA,a pacient vďaka svojej rodine skončil tak ako skončil.

llek

Nie je to tak, ze si s tym nemas robit starosti. pacient so zlyhavajucim srdcom je rizikovy pre akykolvek operacny vykon, hlavne pooperacne obdobie predstavuje enormnu zataz. Intermista a nsaledne anesteziolog musi zhodnotit vykonnostny stav a tzv ASA, ako uz bolo spomenute. Pri rizikovych a vysokorizikovych treba vobec zvazit potrebu operacie a pomer: prinos operacie/riziko zavaznej pooperacnej komplikacie a umtria. U starsich a chorych pacientov treba kazdy operacny vykon poriadne zvazit.

martin 72

Stým si nerob starosti,to je vec anestéziologičky.Tá ho uvedie do narkózy a určí potrebný spôsob narkózy podľa zaradenia pacienta podľa klasifikácie ASA(1-5).
To zaradenie určí pacientovi anesteziologička na predanesteziologickom vyšetrení.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

srdce a narkoza,,, poradte prosim - Fórum - ZDRAVIE.sk