Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žalúdočné problémy, bolesti brucha

Príspevok v téme: Žalúdočné problémy, bolesti brucha
nika4545

uz nieklko rokov mam problem so zaludkom... 1 x asi 6 rokov naspat som prisla k lekarke koli tomu ze sa mi stale grgalo, dala mi vetrovu vodu Aqua carminativu... pomohlo... to je asi cca 6 rokov naspet... asi pred 3 tokmi ma strasne bolievalo brucho, nevladala som ani chodit... trvalo to nieklko tyzdnev... stale ma vysetrovali na gynekologii... :o(, vzali mi krv a nic sa nezistilo... vtedy som aj otehotnela.... ked som si lahla tak ma na boku v pod rebrami strasne pichalo... bala som sa aj otocit... ako keby mi babatko na nieco tlacilo... po porode sa to uklidnilo a posledne tyzdne ci mesiace zase sa mi stale grga, vraciam, je mi zle, boli ma brucho.... hlavne ked sa najem....robili mi sono a vsetko bolo ok.... nemate niekto podobnu skusenost? co by to mohlo byt? dakujem za vsetky rady a odpovede....

Televizor

Dobrý večer,prosim vas o radu. mojho priatela začalo z ničoho nič napinat na vracanie,tak isiel,, ale nič z neho neslo len strasne kaslal a vyplival sliny najprv biele potom take oranžove a neskor tam boli aj cervne čiasočky akoby krvi,,takto to bolo par ktat a potom mi hovori že ho boli bruchotesne pod pupočnou dierkou a viacej do lavej strany,,viete mi poraditčo to asi može byt??? DAKUJEM

seagate

Dobry den prajem uz vyse pol roka mam problemy s bruchom pravdepodobne s brusnym svalom pretoze sa mi to stalo pri sporte bol som na RTG 2x na SONE 3x no nic zavazne mi nezisitili dokonca ma sem tam pichne pod zadkom nemozme ani sprintovat a to nehovorim ze viac ako 10kg balik nemozem zdvihnut hned mam bolesti viete mi poradit?Dakujem

RNG

Crevo nevyraba zasady, tie sa tvoria v parietalnych bunkach na vrchu zaludka spolu s kyselinami stiepenim soli(NaCl) na kyselinu(HCL) ktora ide do zaludka a zasady(NaHCO3) ktora ide do krvi a vylucuje sa cez pankreas do dvanastornika, kde zneutralizuje kysly obsah , ktory sa tam dostane zo zaludka.
Preto ked si beries pri nedostatku kyselin doplnok kyselin, musis v inom case brat aj alkalizator, inac si okyslis telo
Telo, ktore bolo zamorovane dlhe roky pre nedostatky enzymov a rozne nedostravene ciastocky pre nedostatok kyselin sa neda za 3 tyzdne ani odmorit, ani napravit. To je dlhodoby projekt, a kto nema dost trpezlivosti, nech sa ani o to zbytocne nepokusa.
Az niekto vynajde zazracnu pilulku, ktorpou sa to vsetko da napravit okamzite, tak tu o nej napisem zarucene. Ale zatial nie je nic lepsie, mnez si doplnit chybajuce kyseliny aj enzymi, samozrejme aj vlakniny a probiotika, lebo aj to je cast travenia.
A prejst na zdravsie stravovanie, lebo clovek nemoze do seba len tak nahadzat mnozstvo potravin len podla chuti. Najma priemyselne znicenych(tj potravinarsky priemysel a nezdrave domace upravy, ako vyprazanie atd.)

Genesis

LXRa

niektore veci zjednodusujem .. bohuzial taktiez PH v zaludku je kontrolovane receptormi a ako vidis nie vzdy to funguje.
BTW este si zober ktore bunky vytvaraju zasady a akymi chemickymi reakciami a co je vedlajsi produkt reakcie. To len tak ze trosku chemie na preopakovanie a potom co sa stane s tym vedlajsim produktom. PH rovnovaha je jednoducho rovnovaha dodas kyslenu alebo zasadu tak porusis rovnovahu.

LXRa

"Okrem toho dodavanie kyselin len tak do zaludka teda do celeho organizmu tiez nebude celkom bez rizika kedze v organizme sa tym narusi acidobazicka rovnovaha. Jednoducho črevo vyprodukuje prave tolko zasady kolko vyrobi zaludok kyseliny a teda akonahle vy dodate kyselinu z vonku crevo nebudem mat dostatok zasady na neutralizaciu kysleho obsahu zaludka. To ze vy potom po straveni dodate zasadu crevu uz moc nepomoze kedze bude musiet min 3 hodiny celit nedostatku zasad a teda zvysenej kyslosti v creve."

Uplne BS. Vymyslene vysvetlenia ludom nepomozu. pH v tenkom creve je regulovane receptormi registrujuce koncentraciu H+, vyluci sa tolko zasady, aby sa dosiahlo konkretne pH. Zvysok prispevku je fajn.

Genesis

BTW ak mozem poradit skus na zaciatok nejaku jednostrannu dietu napr ryzovu napr tyzden.

Min tyzden jedz len nelupanu ryzu a pi pokial mozno len vodu a uvidis ci sa tvoje priznaky zlepsia. Ak ee tak potom jedlo nebude mat vplyv na tvoje problemy.

Viem ze ryza je nechutna sama o sebe a preto mozes skusit nieco taketo:

Ryza + mrkva + kukurica

Všetko su to pomerne neobvykle alergeny takze ze by si mala intoleranciu na tento typ jedla je velmi velmi mala.

Taktiez mozes pridat kusok kuracich prs pretoze ich alergenita je tiez velmi velmi mala.

Dobre to vsetko uvar ... nesnaz sa jest surove veci ... na rozdiel od mylnych predstav o tom ze surove obsahuju enzymi a preto su lepsie stravitelne :) keci keci keci :) prave naopak surove potraviny su daleko viac alergenne takztiez horsie stravitelne a este k tomu viac rizikovejsie kvoli roznym bakteriam a zarodkom cudzopasnych organizmov :)

Dokaz skus dat uvarenu mrkvu alebo surovu cloveku so zaludocnymi problemami a v stolici uvidis dokaz :)

Bohuzial mnozstvo enzymov ktore sa nachadza v surovom ovoci a zelenine je zanedbatelne vzhladom na travenie. Keby nie tak by sa vam mrkva stravila priamo pre ocami :) ... za dalsie enzymi v ovoci a zelenine bohuzial nie su stavane na travenie v zaludku a na jeho kyslost takze su ako proteiny v drtivej vacsine znicene uz tam.

Genesis

zas ja budem odporovat pretoze popravde skusal som od RNG zvysit kyslost aj mam asi 6 druhov multienzymov doma a musim vyjadrit svoje velke sklamania nad tym vsetkym ... nie ze mi to nepomohlo ale este som z toho schudol co rozhodne nebol moj ciel.

Taktiez som teraz uz 3 tyzdne na bezmliecnej, bezvajecnej a bezlepkovej diete a vysledok uplne ze ziadna zmena.

Okrem toho dodavanie kyselin len tak do zaludka teda do celeho organizmu tiez nebude celkom bez rizika kedze v organizme sa tym narusi acidobazicka rovnovaha. Jednoducho črevo vyprodukuje prave tolko zasady kolko vyrobi zaludok kyseliny a teda akonahle vy dodate kyselinu z vonku crevo nebudem mat dostatok zasady na neutralizaciu kysleho obsahu zaludka. To ze vy potom po straveni dodate zasadu crevu uz moc nepomoze kedze bude musiet min 3 hodiny celit nedostatku zasad a teda zvysenej kyslosti v creve.

Dalsie proti hovori aj to ze betain hydrochlorid teda pripravok na zvysenie kyslosti v zaludku nie je zadarmo a treba ho brat vo velkych davkach aby dokazal zvysit kyslost v zaludku pri miernej nedostatocnosti kyseliny uz okolo 5 tabliet s kazdym jedlom.

to uz lepsie skusit si pocas kazdeho jedla vymackat citron urobit citronadu a pit ju slamkou (citronova stava je slusne silna kyselina) urcite to je zdravsie ako cpat sa tym nechutnym betainom

za dalsie mozete skusit ocot.

Len nezabudajte to pit pokial mozno slamkou bo zubna sklovina dostane riadne zabrat.

Ja beham so zaludkom po lekaroch uz niekolko rokov ... doposial mi nezistili az na slabu gastritidu nic.. nazvali to funkcna dyspepsia alebo inak povedane v reci normalneho cloveka - nemame sajnu co ti je :)

podla mna mam reflux zlci do zaludka ... bohuzial ani po prestudovani vsetkeho co som nasiel na nete a vyskusani co mi odporucal RNG sa moj problem ani trochu nezlepsil

takze tym chcem upozornit ze robit unahlene diagnozy s tym ze to mas s nedostatku kyselin alebo enzymov alebo ze si intolerantna na mlieko lepok vajcia atd sa nemusia vzdy zakladat na pravde.

vevericka12345

tie kyseliny co tu napisal RNG ... myslim ze ma pravdu .mne byva zle uz asi tri roky.. a stale som s tym nesla k lekarovi, asi az pred mesiacom .. je pravda ze som nikdy nevracala ale krce boli neskutocne.. mam zapal tenkeho creva..poviem to tak po svojom :)proste mi skodi mlieko ,alebo muka...mam v zaludku nedostatok kyselin,,a preto mi to tam zostava a zapaluje sa to ... v pondelok idem zas k lekarovi tak drzte palce nech to dobre dopadne :))

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Žalúdočné problémy, bolesti brucha - Fórum - ZDRAVIE.sk