Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

strach zo smrti alebo coho sa bojite viac?

Príspevok v téme: strach zo smrti alebo coho sa bojite viac?
bibisa

dnes som s kolegom ani neviem ako zacala zaujmavu temu co sa tyka smrti.
a dospela som k nazoru ze kazdy sa boji ze raz zomrie ale teraz coho sa bojite viac-
A) ze budete zomierat v bolestiach ako stary ludia alebo
B)ze zomriete mlady a uz nic neprezijete?

B je inspirovane hlavne preto lebo v mojom okoli je strasne vela umrti mladych ludi.byvala spoluziacka zo zakladnej zomrela ako 18 rocna na to ze jej neskoro prisli na nador v hlave a zas kolegyna mojej sestri zomrela ako 26 rocna s tym ze sa ucila v noci a bolela ju hlava a nicomu to nepripisovala.dala si tabletku a zaspala.no uz sa nezobudila.
je toto mozne ze tak mlady ludia zomieraju?ja si to neviem predstavit ze by som mala zomriet teraz v mojom veku a uz nic nezazit-rodina,deti,vlastne byvanie,svadba proste vsetko co clovek zazije po dobu svojho zitia.
ja sa teda logicky obavam viac moznosti B.

Majesty

Ako to ze nestihate to co chcete stihnut? To mate nekonecny zoznam veci na stihnutie?
Ved den ma 24 hodin, z toho mate vacsinu na stihanie veci. Rok ma 365 aj 1/4 dna, to je prakticky nekonecn moznosti.

Ako to, ze nestihate ? Kedy chcete stihat ? Na druhom svete ?!

pozri-

SLOBODNA
...nechcem tu moc tuto temu rozvadzat-ale pises ze si bolest uz zazila-aj ja som ju zazila/a taku ze si maloktovie predstavit/
ale umierat v bolestiach je nieco ine-videla som to na vlastne oci ako umieral dedko v bolestiach a dost dlho-lezal v posteli a uz sa sam pytal na druhy svet-NO BOL TO VELMI SMUTNY POHLAD NA NEHO...

??!!??

ako čítam nižšie je tu asi veľa mláááádučkých ľudí. ja sa nebojím ani tak smrti ako že zomriem v bolestiach alebo podobne. ale bojím sa o svoju rodinu čo bude s mojim synom (11)...je strááášne citlivý) ? ako to bude zvládať a čo manžel ? ako to ten ponesie. čo bude na druhej strane? dám sa spopolniť? alebo pochovať? čo keď ma spopolnia a už sa so synom na druhej strane nestretneme? chcela by som darovať orgány napríklad......ale čo keď darujem orgány po smrti a tým sa nedostanem ....niekam? (píšme o druhej strane pretože nie som pravý "verič" neverím konkrétne v boha ale ....viem že niečo existuje po smrti) toľko otázok sa mi vynára v hlave okolo toho.
teda B a + to čo som popísala

Slobodna

Ja nemám strach zo smrti, smrť je predsa úplne prirodzená vec. Nemám strach ani z bolesti, zažila som ju a horšiu už nezažijem. Strach mám z toho, že nestihnem zažiť ešte kopec vecí, ktoré by som chcela zažiť, že nestihnem ešte spoznať kopec ľudí, ktorých by som chcela spoznať, že sa nestihnem stretnúť s jedným človekom :) mám toho ešte veľmi veľa v pláne, ale keď ten hore povie dosť, tak mi to síce bude ľúto ale rozhodnutie o tom, kedy nie je v mojej moci. Hold do istého obdobia som flákala žiť naplno každý deň...

poznámočka k autorke témy- daj si pozor na vyjadrenia aj na to, akým spôsobom rozmýšľaš - to čo si nevieš predstaviť, totiž zažiješ na vlastnej koži, aby si to pochopila. Tak sa snaž neriešiť to, čo prežívajú iní.

Lumik

Ja sa bojim aj A aj B ak by bola eutanazia povolena tak by som sa viacej bal B. Aj ked v skutocnosti mam asi strach z chorob (takych vaznejsich) nie len mojich ale aj mohich blizkych a z potencionalnej samoty. Co sa tyka toho B tak za istych okolnosti si viem povedat, ze je jedno ci prezijem nieco ja alebo niekto iny co mysli ako ja, a dajme tomu ho to rovnako potesi. Teda dajme tomu o 1000 rokov niekto s podobnym myslenim nieco zazije tak to v nom vyvola podobnu odozvu. Je tam urcita strata kontinuity ale keby ten buduci clovek sa naucil vnimat svet aky bol dnes ( napr. z nejakeho historickeho dokumentu ) mohol by si povedat, ze je vlastne pokracovatelom toho co tu bol vtedy davno.

george303

Pokial ta napadne iba jeden tak je t ovpohode ... Horsie ked ta napadnu traja psi naraz .. Vlastna skusenost ...

pozri-

BIBISA ty ako mlada by si sa nemala takymi myslienkami zaobret/ale na druhu stranu chapem-dnesnej dobe strasne vela mladych ludi zomiera/

...ja sa bojim tej prvej varianty A pretoze.../a radsej o tom nebudem pisat-aby som to neprivolala skor :((((( a mozno tak dozijem 100rokov :))))/

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

strach zo smrti alebo coho sa bojite viac? - Fórum - ZDRAVIE.sk