ist na VS alebo nie

Príspevok v téme: ist na VS alebo nie
kamist

neviem sa rozhodnut. neviem co robit.
teraz chodim na jednu technicku skolu, vztah som k tomu nikdy nemala, ale vravela som si ze to niako zvladnem. skusim skoncit tento rok s Bc. a dalej uz nechcem (1. rok som bola na dennom, potom som presla na dialkove).
zaroven chodim do prace, kancelaria a mam pocit ze este mesiac a bud obesim vsetkych tam alebo seba. neznesiem to necinne sedenie a papiere.
vyzera to, ze ani sama neviem co chcem, to mate pravdu. utesujem sa myslienkou ze aspon viem co nechcem. podotykam ze este som nepocula o takej praci co by bola stvorena pre mna (a v dnesnej dobe duplom, mozem byt rada ze mam tuto co mam).
nakolko mam uz pomerne silne depresie a zufalstvo, co sa mi prejavuje aj na zdravi, pleti, nervoch potrebujem sa rozhodnut co dalej.
1. ist na dalsiu VS, ktora mi bude blizsie (aku, to neviem). vyuzit ze stat plati do 30 rokoch zdrav., socialne. lenze na denne pravdepodobne uz nie, cize zase na dialkove a najst si pracu aby som pokryla naklady. tj. dalsi zbesily kolotoc ucenia sa a zarabania.
2. ist do prace na TPP a zarabat. jednoducho to vyzera. a co ma bude zaujimat sa naucim aj doma.
3. ist na jazykovy pobyt. bud cez skolu - Erasmus, co si budem musiet ale zase zaplatit vysoke skolne alebo si proste zarobit a ist na par mesiacov cez niaku agenturu.
3. dobrovolnictvo niekde vonku.
ono, ja by som sa rada vzdelavala, ja som sa kedysi rada ucila, zaujimala sa o vselico ale ucitelia co som mala ma zvycajne pripravili o vsetku tu chut. tym to nezvalujem na nich, ale bola som zvacsa sklamana.
VS si nerobim iba pre titul. skor to beriem ako nieco kde sa naucim nieco co ma zaujima (este som o takej nepocula).
dakujem za pozornost pri tychto nezmysloch:/

jajka001_

prve dve moznosti su nanic, chod do zahranicia
ako pise allie, doma sama sa moc toho nenaucis - tiez som si to vravela - ak ma nic netlaci, nic nerobim, leniva som
ina skola - ale nevies aka. tak to mas jedno ci skusis dalsiu a zas odides.
takze jedine zahranicie
a mozem ti povedat ze tak ako si ty na tom je prevazna vacsina ludi. ja som tiez este neprisla na to co ma najviac zaujima a uz na to ani nepridem, som stara a uz ma to ani netrapi.
ako pise allie, zahranicie ti da novy rozmer a novy pohlad - dokonci bc. a chod do zahranicia. zahranicie ti moze dat viac ako titul druheho stupna

xy:)

tak akoze vobec nechapem preco studujes co studujes. veci ktore ti nejdu namiesto tych, co ta zaujimaju a mas potom z toho pocuchane nervy.

kamist

Anglina, franina - C1, taliancina B1. nepovazujem jazyky za niaky problem, od mala som chodila na jazykovku, rada citala knihy v inom jazyku, mam rada operu, mam rada stare americke filmy, penpals, kedysi som mala par priatelov aj cez skype, obcas som sprevadzala turistov ked kamaratka nemohla. cudzincov je tu ako maku.

kamist

no ja viem 3 jazyky. len ten jeden by som potrebovala vonku precvicit. ono zas ja nestudujem za lekara ani architekta. je to obor na ktory treba mat skusenosti, netreba VS a hlavne v tom obore ani nechcem robit. to je ten problem, ze som sa zle rozhodla a nasledky si ponesiem.

xy:)

co znamena bc a 3 jazyky? ze sa sama doma naucis 3 jazyky ci co? bude k tomu nejaky papier alebo ako? zalezi co ches pracovat, na to co chcem robit ja bc nestaci, ak to staci na to, co chces robit ty tak ok.

kamist

tak ja neviem, ja to s bc nevidim zase az tak zle, u nas v praci su baby s bc., na strednej ma ucili s bc., ked som praxovala tak veduca mala bc. ale tak zas to bol rok dozadu, doba sa zmenila.

xy:)

a ty kde zijes? ty si snad myslis, ze ked budes mat bc, tak bude chciet kazdy zamestnat? snazila som sa poradit kudy kam, ale toto vidim skor na psychologa, co ja nie som, tak prajem vela nervov.

kamist

veru dam, mozno ju naozaj raz dokoncim ale teraz nie.
napr. teraz si ma riadne rozculil xy - ten nazor ze si to dokoncit lebo bc nic neznamena (3 roky co som prezila boli nanic!), tlak sa mi zvysil, teplo mi ostalo, do placu, vrazdila by som, hlas sa mi trasie. nemam ti to za zle, ide o to ze neviem zvladnut takuto situaciu. to uz je ale na inu zaradovaciu kategoriu. tak nic.