Malé prsia - komplexy

Príspevok v téme: Malé prsia - komplexy
MIchAella66

Ako by som začala. Mám už rok priateľa, s ktorým si rozumiem a zatiaľ nám je spolu super. Ale je tu taký problém, ktorý si možno len ja sama vytváram, neviem. Ide o to, že mám veľmi malé prsia, ale myslím tým skutočne malé, že samotná podprsenka A mi niekedy je veľká. Neriešila by som to, keby som nevedela, že môjmu partnerovi (ako takmer každému chlapovi) sa páčia prsia samozrejme väčšie). Už viackrát mi to totiž naznačil, ale samozrejme nie v zlom, naposledy včera. Na operáciu by som veľmi rada išla, ale zdravotné problémy mi to nedovoľujú. Predtým som mala 4 ročný vzťah a aj keď som spočiatku mala zo seba komplexy, nejak som to neriešila. No teraz sa cítim menejcenná, sex mám veľmi rada, ale nedokážem sa pri ňom uvoľniť, akonáhle si mám dať dole tričko cítim sa veľmi hlúpo. Neviem ako to mám riešiť. Mnohí si myslia, že nepatrím medzi tie škaredé ženy, ale ja sa cítim práve kvôli tomuto môjmu komplexu ako ten najškaredší človek na svete. Veď tak ako sa hovorí, prsia sú veľmi dôležité pre mužov, sú znakom ženskej krásy. Ako mám teda k tomu pristupovať, je nejaká žena, ktorá má rovnaký problém? Ja viem, že mnohí napíšu, niečo typu, väčšie prsia sú horšie, ale ja nemám pomaly žiadne. Ako mám teda začať mať rada samú seba?

:)

Som zrelá žena, keď som bola mladá, tiež som mala asi také ako ty. Poznám ženy, ktoré po pôrode mali z 0 na 3. Mne sa to bohužiaľ nestalo.V tej dobe plastické operácie ešte neboli in a asi by som na ňu ani nemala.Určite by som sa vtedy cítila sebavedomejšie, no prežila som to a dnes mi môj hovorí, že mám pekné prsia. Nemám veľké, ale akurát.Teraz som aj rada, že som na plastike nebola. A stále mám na pamäti ako pred pár rokmi šla na plastiku mladá kočka a už ju neprebrali. Takže je tam nejaké riziko. A čo chlapi? Keď ho majú malého, tiež idú na plastiku?.Ako by tomu tvojmu padlo keby si mu povedala, že by si prijala keby mal väčšieho?

jajka001_

nic v zlom, ale....
toto ked ti povie - tak vie ze sa ta to dotkne, a preco ti to vravi? naco? potrebuje ti ublizit aby si dvihol ego? nie ty si ta ktora ma problem. on ma problem. ako pise xy, vedel ze nemas prsia ked zacal teraz chodit, ak chce inu len kvoli tomu ze ma prsia nech si ide taku najst...pche. taku ako si ty nenajde. ty si jedinecna.

lea123456

Dobra Rada, ako keby som to napisala ja :DD este aj to s tou ZS, gymplom, kolektriv, partneri...vsetko... lepsia rada snad uz ani nie je....

DobraRada

Hmm, viaceri ludia maju z cohosi komplex. Nieco poculi a zrazu sa im to usadi ako virus v hlave...

Ja som bola kvoli prsiam uplne zdeptana na ZS, kedze tam plno "mudrych" bab sa rado navazalo do nejakej akoze slabiny inej holky. Sexualita a dokonalost v tejto oblasti bola hlavne pre menej inteligentnych to prvorade a pomaly jedine podstatne a cokolvek, co sa vymykalo, bolo na smiech.. PO ZS som sila na gymnazium, tam bola atmosfera podstatne odlisna, prsia mi trosku podrastli (na A-cko, na ZS to bola plocha), nasla som si prijemneho partnera, ktory zboznoval moje prsia a akekolvek komplexy vymizli.

Verte ci nie, mala som 4 partnerov a z toho jednemu sa vyslovene pacili male "prsicka", dalsi dvaja boli tak blaznivo a uprimne zalubeni, ze jednoduco moje prsia prijali ako moju zvlastnost a mali ich strasne radi. Nikdy nepouzili pojem "male", ale "take akurat do rucky". Asi tazko to mohli simulovat, pretoze pri intimnostiach sa zaoberali a venovali prave mojim prsiam. Zvysny z partnerov bol neutralny v tomto smere. (Mimochodom, bol to trosku chladnejsi vztah, resp. menej vasnivy)

Ak vas totiz muz miluje, zamiluje sa aj do vasich mini prs, podobne, ako ja zboznujem kazdy cm partnerovho tela, lebo je JEHO (a naopak), toto je ozajstna laska.

Ak vsak mate predsa komplex a neviete si pomoct, tak potom ta plastika :)

Hlavu hore, majte sa rady!

janica25

Moja uplne ta chapem prezivam uplne to iste tiez sa hambim vyzliect a to uz som vydata 4roky.Na zaciatku bol moj manzel sklamany aspon to sice nepovadal ale to vies vycitis to.Uz mame spolu 2krasne dievcata a poviem ti vobec ale vobec porodom sa to nezmeni mam ich take iste ako na zaciatku tiez podprda A velka.Fakt je to hrozny pocit sa vyzliect a nemat tam nic.A je to pravda kazdemu chlapovi sa pacia prsia aby mali za nieco chytit.Mam z toho tiez depky a rozhodla som sa kvoli tomu ze idem na plastiku a lutujem ze som neisla skor.Aj ked mi povie manzel ze jemu sa pacia aj tak to jednoducho citim a viem ze by bol stastnejsi keby ze ich mam vacsie a to ma nemusi presviedcat.Preto som sa tak rozhodla v lete na plastiku.

natalia123

Dava ti to najavo preto, ze ako kazdy chlap sa pozera na zeny vizualne. Ja som s prsiami spokojna...no hrozne by som chcela byt vyssia, meriam sice 165 cm, ale ked vidim niekde vysoku peknu zenu..je mi tak luto, ze ja nie som taka vysoka...Na dnesne pomery som dost nizka, mam pocit, ze okolo mna su vsetky zeny nad 170 cm a tiez sa citila preto dlho menejcenna. Myslis si mozno, ze je to malickost a ze ty mas horsi problem, no ver tomu, ze problem nas obidvoch ma velmi vela spolocneho. No rozdiel mezdi mnou a medzi tebou je ten, ze ty sa nemas rada po vizualnej stranke a neudevomujes si svoje ine prednosti, ktore ti mozno ine zeny zavidia a ty o tom ani len vobec netusis. Ake su tvoje oci, ake mas vlasy, aku mas postavu. Neviem, nepoznam ta no skus sa najprv zamerat na nieco ine. Pisem ti to preto, lebo ked som bola mladsia, tiez som sa videla, ze nie som pekna a obdivovala som ine zeny...s viacerymi vecami na sebe som nebola spokojna, no raz som si uvedomila, ze mam naozaj velmi pekne vlasy, dobru postavu ( vraj pekny hlas...) to ma upokojilo a po case som ziskala svoju stratenu hodnotu seba samej. To co ti chyba je sebavedomie, nie prsia. Poznam xyz zien, ktore maju male prsia a prestali to riesit, ja uz tiez neriesim svoju vysku, aj ked samozrejme, ze by som chcela byt vyssia...Ale proste mam sa rada s tym co mam a co mi bolo dane prirodou, preto ze ma taku ma rad moj priatel, moji kamarati, moja rodina... A to je skvele :) Zas poznam dievcata ktore sa hrozne zozieraju kvoli tomu, ze maju kucerave vlasy a chcu rovne, maju hnede oci a chcu modre, maju nadvahu a chcu byt stihle... Napis mi aj ty co sa ti na sebe paci? Nie co sa ti nepaci. A podla mna je chyba v tom, ze priatelovi reci si beries strasne k srdcu a velmi citlivo, aj ked on to mysli uplne normalne. Ja viem, ze aj mojmu frajerovi sa pacia nejake veci, ktore ja nemam, ale zas teraz sa preto nezblaznim, prave preto, ze sa mam rada. Ved si ta tvoj priatel vybral, to znamena, ze mu to urcite nemoze vadit do takej miery, aby si sa citila pred nim hlupo ci menejcenne...

Whittie

Presne ako píše xy:) najprv sa s ním o tom porozprávala že ti to vadí a necítiš sa potom dobre. Ak je chalan normálny uvedomí sa a nebude ti ďalej robiť napriek. Každá sme iná, nemôžeme mať všetky kozy 4-ky... Ak ťa naozaj miluje tak neprestane iba kôli tomu že máš malé prsia. Ja mám tiež malé a nevadí mi to. Žijem s tým ďalej a nejdem si tým kaziť život :-) Nesexuješ predsa prsiami takže sa uvoľni a buď v pohode :-) Nauč sa mať rada sama seba takú aká si a nie takú ako ťa chcú ostatný.

xy:)

ved o tom hovorim. preco ti to dava pocitovat? to z lasky ci ako? tam musi byt hlavne komunikacia medzi vami. jeden sa moze tym problemom zozierat, ale ked neda tomu druhemu vediet... tak to je tazko.

MIchAella66

ako on to zle nemyslí nikdy, len proste mňa sa to stále dotkne, keď vraví, o iných ženách a ich prsiach. A najviac sa ma dotkla včerajšia reakcia, že: "nič v zlom, ale tá nemá prsia rovnako ako ty". (pozerali sme film). Aj ked sa potom sám ospravedlnil, že asi sa to nehodilo, ale ja sa cítim hrozne. Viem, že ma miluje a viem, aj to, že to čo vraví, je vlastne pravda, ale bohužiaľ trápi ma to. Neviem si k svojmu telu nájsť cestu.