najdene zvierata - veterinar

jajka001_

u nas na ulici ziju macky. jedna taka teta ich chodi krmit. normalne maju misky vonku a v nich furt zradlo. chodia tam a zeru, potom sa mnozia. verim tomu ze aj potkany sa najedia.

labbka

niekedy mam pocit, ze je to neriesitelny problem. v mojom okoli je problem iba s mackami. teraz mam 4, z toho 3 su nesterilizovane, nemam ani na autobus do skoly poriadne, neviem co urobim na jar ked sa budu parit. sakra.

jajka001_

ja zvieratko nechcem, nie ze by som ich nemala rada, ale je to zodpovednost a odjakziva je mi proti srsti mat doma zviera, ktore patri do prirody. ak by som byvala v dome, tak mi nevadi mat psa, ak budem schopna mu dat co potrebuje.
nechapem naco si kupuju psa ludia co ziju v panelaku, este k tomu velke plemena, a cely den je ten pes zavrety a venci sa tu vonku na travniku, potom to tu tak aj vyzera, neni kam sliapnut na trave..

0mega

Dalej - trh s exotickou zverou.

Kto chce super exotickeho papagaja, co ziadny sused v panelaku nema ?

JAAAAAAAAAAA hlavne ze bude lacny, mozete ho prepravit hoci aj v krabici na topakny, colna kontrola mozno neobjavi, a ked ano, nevadiiiiiiiiiiii objednam si dalsieho, to ze ho to bude stat zivot, to je jedno, hlavne ze JAAAAAAAAAA budem mat exotickeho vtaka.

Aj dynosauri boli vladcami, a predsa ich nieco polozilo.

Dufam ze ludsku rasu tiez nieco polozi, skor nez stihne polozit na kolena vsetko okolo seba.

jankaaaaaaaaa

ved vy ste ma vobec nepochopili :D ved ja som to tak myslela.. ze to je velmi zle, ked ludia vyhadzuju zvierata na ulicu, ze si ich zaobstaraju a zrazu sa im uz nechce o nich starat, alebo co a vyhodia ich. keby boli ludia normalni, nemuseli by existovat ani utulky.

0mega

labbka,

SILNE NESUHLASIM, ze clovek co chce ", preukazy, povody" atd nie je o nieco viac ako ten co zoberie hocico z ulice.

Ak by nikto nechcel zviera bez preukazu povodu, tak by MNOZITELIA nemali dovod MNOZIT a PARAZITOVAT na MNOZENI zvierat. ktore aj tak NIKTO nekupi, lebo trh je presyteny VSIVAVIMY MNOZITELMI.

Bodaj by ich SLAK trafil (alebo nejaky kamion),seriozne.

Plus tie podmienky, v ktorych MNOZIA zvierata..

Tu je markantne mozne pozorovat VSIVAVOST a UBOHOST ludi, baziacich po krvavych penaziazoch..

Bodaj by ich tie zvierata pozrali za ziva..

Ja mam zviera, ale ked pocuvam co ludia ulici hovoria, co maju zvierata, az mi je zle a kludne sa s nimi pustam do debaty, ale aj tak vzdy utecu, ako zbabelci. Maju sucku, tak sups ju nakryt, ale to ze ma zdravotne problemy a nema ziadny preukaz povodu (PP) je pre nich uplne jedno. Staci nejaky lavor a tam sa 4-12 steniach moze aj navzajom pozrat, hlavne ze za kazde dostanu po 50eur. Mortalita bude tak az do 50% a kedze im nakupuju TESCO zradlo (rozumej rozmixovany komunalny ODPAD), a este lepsie - daju im VZYSKY Tesco ODPADU, co sami ludia ZERU ako prasce nechutne..

Toto je hlavny a majoritny dovod, preco su zvierata na ulici.

dalsi je ten, ze rodicia kupuju detom zvierata na vianoce, ako keby to bol televizor a hracka.

dalsi je, ze dospeli jedinci nevedia co od dobroty a tak si kupuju zviera, ktoremu sa nevenuju

Znie toto ako zly problem? Blby problem? resp. nechutny problem?

A co potom poviete na to, ze toto iste ludia robia, lenze s DETMI.. (princip je rovnaky, nasexovat deti, a kaslat na vychovu).

A toto je inteligentna spolocnost :)

(zmrdov ked uz tak)

0mega

jankaaaaaaaaa, velmi sa mylis, ze su na tom zle :)
Clovek co vyhodi svoje zviera nie je clovek, je to nejaka podivna masa pachnucej organickej hmoty..
(aj keby neviem aky dobrak co miluje svoje zviera sa z pochopitelnych dovodov musel vzdat svojho zvierata, urcite by ho nevyhodil na ulicu, aby ho niekto iny nasiel, ale dal by ho niekomu, zas take tazke to byt nemoze..)

Cize spat k tomu, ze preco na tom nie su zle? Lebo nemaju inteligenciu dostatocne vyvinutu na to, aby si uvedomili aku prasacinu vyviedli.

labbka

praveze ti nie su na tom zle, nemaju ani vycitky.
odnesu si to ti co ich najdu na ulici a nedokazu ich tam nechat, takze ich len nosia domov, coraz vacsie naklady na to su a potom utulky. rozculuje ma ked kazdy kto ma ako taky zaujem chce len rozne vzacne druhy, preukazy, povody... aspon facebook tomu trochu pomohol, ako citam tak dost si najde tak domov.

jankaaaaaaaaa

labbka: to hej, ale nastastie este existuju ludia , ktori su ochotni prispiet bud financiami, alebo potravou pre zvierata, alebo dekami ci pristreskami.
skor su natom velmi zle ludia, ktori zvierata vyhadzuju na ulicu a nestaraju sa o nich.