Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Maju dlhodobe hnacky suvis s psychikou?

Príspevok v téme: Maju dlhodobe hnacky suvis s psychikou?
Limeta996

Ahojte, moj problem s hnackami trva uz niekolko mesiacov vkuse. Prvykrat sa to zacalo prejavovat po uzivani antidepresiv nakolko sa u mna objavila panicka porucha pri nezvladani tazsich situacii som sa sama riadne vystresovala. Dlhsie som to riesila endiexom a podobne. Antidepresiva uz neberiem nakolko som zistila ze mi az tak velmi vobec nepomohli. Kedze problemy neprestavali navstivila som gastro kde mi urobili kolonoskopiu podla ktorej bolo vsetko v poriadku. Lekar skonstatoval ze ma na tom podiel aj psychika predpisal duspatalin a dicetel. Hnacky ale dalej pokracuju takze nic sa to nevyriesilo nie je to pre mna prijemne ist z wc s bolestami v konecniku. Vacsinu ludi chyti hnacka v stresujucich situaciach, no u mna je to uz hocikedy a hocizcoho. Trapi ma ze ten gastro to proste uzavrel a ja mam problemy dalej. Chapem ze mozno to bude aj tym ze sa dost casto zlostim a stresujem ale za psychiatrom uz ist nechcem lebo ten moj mi vedel len predpisat antidepresiva a to bolo vsetko pritom som sa necitila tak psychicky chora, len sa vacsinou citim pod tlakom. Inac mam 23 a studujem na VS ktora mi z mojho pohladu da dost zabrat. Co sa tyka stravy neda sa povedat ze sa orientujem na nejaku makrobioticku alebo super zdravu stravu, skor konzumujem to co vacsina ludi. Dakujem za akukolvek radu hnacky mi velmi zneprijemnuju bezny zivot.

AlisonWolf

GIZKA22 Bezpodmienečne k psychológovi. Tiež som mala takéto problémy, u mňa to začalo školou a potom to prerástlo do takého stavu, že som mala hnačku vždy, keď som odišla niekam z domu, či už na autobus, ku doktorke, do obchodu... nezanedbávajte svoje telo a dušu a nebojte sa odbornej pomoci, nie je to nič strašné :)

GIZKA22

Dobry den chcela by som poradit.Mam problem s dlodobou hnackou.Hnackujem uz 17 rokou a to len v takom pripade ked mam niekde ist, na naustevu na nakup a pod. mohli by ste mi poradit ci sa da s tym nieco spravit alebo ci su nato niejake lieky. Rada by som s tym zasla aj k lekarovi ale nemozem neda sa to. DAKUJEM

Anello

Ahojte vy vsetci (ako ja )s hnackami :o) je to velmi zle a neprijemne, poznam to dobre, Konecne vim co mi je.Bola som na gastre,tam mi zistili na kolonoskopii alergiu na mnohe potraviny,aj na raž a pšenicu, mala som teda bezlepkovu dietu pol roka,hnacky ale nadlejNik si so mnou nevedel rady,dokroti len k psychiatrovi ma posielali.jedna pani mi poradila ist na imunologiu.Sla som a tam mi lekarka zistila intoleranciu na histamin.Pozrite si to na nete.Histamin je v kazdej potravine a ja nemam enzim,ktory ho spracuva a tvori sa v tenkom creve.Uzivam teda Daosin a ine lieky, masacne dam za ne cca 100 euro,ale nic sa neda robit.Skuste este toto,ist na alergologiu,mne tam zistili alergie takmer na vsetky potraviny a aj na tento histamin.Vela stastia vsetkyxm,trosku sa mi teraz polepsilo,prajem to aj vam.

DaniaYU

Ja mam tiez hnacku, uz su to 4 mesiace. Viacej ako rok sa stravujem zdravo, hlavne surove zeleniny. Hnacky sa dostavili v pred 4 mes., ked som mala strasny stres v praci takze myslim ze je to tym. K tomu aj vysoky krvny tlak. Parazity boli negativne, lepok tiez, laktoza pozitivna (ale aj tak nejedavam mliecne vyrobky, ale napr. zvykla som si dat mliecnu cokoladu...sice posledne uz nie), mikrobiologicky rozbor negativny (asi iba na kvasinky to testovali). Ziadne bolasti nemam, predtym som mala vetry, teraz uz nie. Mam ist GE na vysetrenie, predpokladam ze to bude ta nestastna kolonoskopia, zatial sme sa nedohodli...dufam ze sa uz z toho dostanem. Chemiu ziadnu nechcem... Inak nie som nejaky nervak, snazim sa mysliet pozitivne, ale ten stres asi neoklamem, prejavi sa to takto asi...

Anello

Limeta996, mám ten isty problem, pomohlo ti niečo? ešte stale hnačkuješ? ja už takmer rok denne, som z toho zúfalá...napis mi,ako sa mas, ci ti niečo pomohlo..ja už neviem, kde hladat pomoc a co jest...dakujem

mifka

Pri akútnej hnačke mi pomohla Smecta a raz do týždňa celodenná túra do krásnych vysokých hôr. Je to taká námaha,že sa celá spotíš a rozprúdi sa ti celý metabolizmus a zabudneš aj na stres. Kúp si foťák a vnímaj prírodu,nabije ťa to energiou. Ak sa ti stolica neupraví,pátraj dalej...:)

Limeta996

ano ja vas chapem rozmyslala som nad spinningom napriklad, kopat kanaly asi nebudem :-DD nakolko v teplejsom obdobi velmi rada bicyklujem. S jogou som zacala aj kvoli tomu ze som sa docitala ze ma priaznivy ucinok aj na travenie a veci s tym suvisiace. Ano niektore cviky v tom prvom stupni sa mozu zdat lahucke nezapotite sa pri nich no niektore daju zabrat.

Limeta996

dakujem Vam za odpovede,
RNG pozrela som si niektore tvoje prispevky aj na temy ohladom hnacky, skusim to co si radil collostrum a psylium niekto tu spominal este odvar z dubovej kory. No rozmyslam nad dobrymi probiotikami neviem ake ci ten spominany pro bio fix
Co sa tyka tej fyzickej aktivity je to dobry napad ja cvicim od zaciatku septembra jogu v dennom zivote ale rozmyslala som este nad pridanim dalsej aktivity.Posledne dva tyzdne som vsak mala toho vela v skole plus diplomovka takze som jogu zanedbala, snazim sa ju obcas praktizovat doma je zvlastne ako ma to uvolni. Co sa tyka navstevy psychiatria boli to prave moji blizki ktori ma prehovorili moj priatel a moja mama.Lebo sama som sa vedela dohnat v stresovej situacii do takeho az sialeneho amoku ze som ledva lapala po dychu, moja mama mi povedala ze by som to asi mala riesit s odbornikom. Takych situacii bolo len par preto som vravela ze sa necitim az tak zle.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Maju dlhodobe hnacky suvis s psychikou? - Fórum - ZDRAVIE.sk