triple test

ama27

Hm, tak pojdes na testy, je to rutinny postup, mnoho tehotnych ich musi absolvovat. Zoberu ti zase krv, to je vsetko. Na druhej strane, MUSIS ist? To je kde napisane? Aj tak ti tie testy vyjdu v poriadku, tak sa neboj!

sdifa

ved aj moja doktorka mi povedala, ze by som sa mala obavat iba keby to bolo zvysene na 400...ale nie o 2...ale ze proste musim ist na dake geneticke testy....

ama27

Moja, triple testy velmi radi vuchadzaju falosne pozitivne. Ja ked budem tehotna, nedam si ich robit! Zbytocne sa tym zena stresuje, namiesto toho, aby si uzivala tehotenstvo. Ked, tak nech ti ich urobi znova. 2 body nad "limit" to je nic, len si tym nenechaj pokazit den!!! Cele testovanie pocas tehotenstva je len velky biznis. Kedysi sa nenarodene babatka pocuvali fonendoskopom a vsetko bolo ok. Teraz vymysleli testy, tak na tom dobre zarabaju. Viem to podla seba, vzdy som mala perfektny pap ster, teraz vysiel malinko abnormalny a gyndacka ma zenie na kolposkopiu spojenu s biopsiou krcka! Menim lekarku, pretoze mi biopsiu robila celkom neopravnene uz pred dvomi rokmi a ja hlupak som si to nechala dat robit.