Nespravodlive

Príspevok v téme: Nespravodlive
lolita30

Dobry den, rada by som si vypocula precitala nazor aj inych ludi nech si nemyslim, ze iba ja s manzelom sme taky co si myslia, ze je to nespravodlive.

Mam 2 deti a tretie je na ceste. Byvam v dome, ktory sme si sami vlastnorucne postavili, a museli sme si brat nanho uver, nikto nam nikdy nepomohol.
Mam brata, ktory zije v zahranici s priatelkou uz 8 rokov a za ten cas nenadobudli spolu NIC.
Cely cas si iba uzivaju zivot, deti nemaju vlastne byvanie nemaju iba dlzoby za ktore si mozu sami.
Rodicia maju byt, ktory sa rozhodli ze mu ponuknu, ale bude si musiet platit ńajom, a ak bude chciet tak ho moze predat.
Som velmi nahnevana.
Pretoze preco prave jemu?
Mne nikdy nikto nic nedal.
Samozrejme ze hlasia oni a byvat tu neplanuju a tak im nasi povedali, nech si urobia z bytom co chcu nech ho teda predaju. Tak oni si len tak prid k trojizbovemu bytu a preddaju ho a maju zisk? A zaco???????? pytam sa?
Preco ja nie?
Mohla som ho dat detom?
Preco teda ked ho chce predat nejdeme napoly?
Pretoze ja mam byvanie.
Ale mna nikto nepomohol.
Mame s muzom uver, ktory este budu platit mozno aj nase deti.
Je toto mozne?
Pytam sa?
Rozhodla som sa ze sa ich opytam, co si o tom myslia a ci je to spravodlive, ale ako poznam ich nazor budu ho brat za spravodlivy.
Pritom nikdy sa tu bracho neukazal ci bol pohreb starkej ci dedka, ci su sviatky nikdy, a vzdy ked nasi nieco potrebuju tak len ja a manzel im pomahame.
Koniec som si povedala.
Som velmi nestastna koly tomu.

soffa

no je to nespravodlive a velmi,ale taky je svet.nechcem sa zastavat tvojho brata,ale odist od rodiny do zahranicia stoji tiez vela sil a zaprenia tam vydrzat.ta tie holuby do ust nepadaju.viem o com hovorim.tiez to museli mat takzde.zmena prostredia,ina rec,spoliehat sa sama na seba atd.ale teraz k tvojmu problemu.na druhej strane by ma to tiez stvalo.mali to rozdelit na polovicu a fifty fifty.ty by si si predcastne splatila uver,on by sa dostal zo svojich dlhov.,tvoji rodicia urobili chybu,mala by si sa spytat ich..

lolita30

Ja sa netrasiem na majetok svojich rodicov nikdy som od nich nic nechcela ani nedostala. A to iste aj teraz ani by ma nenapadlo si nieco od nich vymahat alebo ich o nieco prosit.
Nie som ten typ!!!
A mne sa to aj tak źda byt nefer voci mne,ale to je tak vsetko!
Pekny vecer a vdaka za nazory.

Linguistics

bibi123, ja len vravim, ze sme mali taky pripad v rodine, tak viem, ako to dopadlo. Ak rodic zo zavetu vynecha jedneho potomka bez toho, aby ho predtym oficialne vydedil, takyto zavet jednoducho neprejde. Deti po rodicoch dedia rovnakym dielom. Riesilo sa to s pravnikom, nakoniec musel surodenec, ktoremu ostal byt, toho druheho vynechaneho, vyplatit. Ale tuna nejde o zavet, cize je to bezpredmetne.

bibi123

Linguistics-zavet je nadradeny zakonu, cize po smrti rodicov, ak by existoval zavet, nemusia vsetky deti dedit rovnako, pravnik by bol absolutne bezmocny.
lolita30-nespravodlive je podla mna to, ze sa citis ukrivdena. Uvedom si, ze je to majetok rodicov, mozu si s nim robit cokolvek uznaju za vhodne. Mozes rodicom povedat, ze mate financne problemy, ze mate uver a peniaze by sa Vam zisli, ale nic si nasilne nenarokuj a respektuj ich rozhodnutie, lebo ako rodina sa mozete rozpadnut. Vaz si, ze mas manzela, deti a keby si ich mala vymenit za zivot Tvojho brata s 3izbovym bytom, tak verim, ze by si nemenila...
Moja sestra podostavala od rodicov toho v zivote vela, dali jej dve auta, byt(druhy byt dali sice aj mne do uzivania, ale kedze som isla byvat k frajerovi, vratila som im ho po roku) a nevidim zmysel v tom, aby som im vycitala, kolko ich stala...len si povzdychnem, ze je sestra neschopna si na seba zarobit sama, aj ked jej cela rodina vsemozne pomahame...

Majesty

Nespravodlive, moralne? Ano! Legalne? (ASI) Nie!
Presne takuto istu situaciu sme mali v rodine, ale zober si z toho ponaucenie, NEUROB toto svojim DETOM, prosim. Najhorsie je ked na to doplatia deti, pokial rodicia okoporuju svojich, ALEBO - co sa casto prehliada - deti na to doplatia tak, ze menej casto uvidia starych rodicov, z dovodu, ze su v rodine problemy...

Majetok je svina..

Linguistics

Pravnik v tomto nepomoze, rodicia este ziju a je to 'dar', svoj vlastny byt mozu darovat komu len chcu. Ak by zomreli a v zavete uviedli, ze byt nechavaju bratovi, a vy by ste tam neboli ani spomenuta, vtedy sa to riesi cez pravnika, lebo z dedicstva nemozno jedno dieta vynechat (ak nebolo oficialne vydedene) a vtedy by vas musel brat vyplatit (polovicka byta).
My sme mali podobny pripad v rodine, jednoducho sa tak rozhodli, oni uz len vedia preco.

lolita30

Dakujem za nazory ci uz pozitivne alebo negativne. Kazdy mame na to svoj osobny nazor, ja osobne si myslim, ze je to nespravodlive, ale nic s tym neurobim.
Som iba rozhodnuta povedat rodicom co si o tom myslim a uvidim ako sa k tomu postavia. A tak sa potom k tomu budem staviat aj ja. Inak bracho nepride zit nikdy na SK kedze jeho priatelka je anglicanka. Takze v tomto je o jasne.
Este az vdaka. Ja si len neviem predstavit ze mam 2 deti tretie na ceste, ze by som jednemu dala a druhemu nie. Vsak ten si nadobudol vsetko sam......