Pukanie v kolene

Príspevok v téme: Pukanie v kolene
Ivi_87

Ahojte,
chcela by som vás poprosiť o radu..

Už dlhšie mi pukne v kolene, keď si čupnem, neviem či mám suchšiu chrupavku, alebo ako to povedať, no začala som pred cca 2 mesiacmi cvičiť a vadí mi to, ešte k tomu keď robím výpady, tak ma v kolenách, predovšetkým v ľavom pichá..
Viete mi odporučiť nejaký účinný doplnok výživy alebo niečo, čím by som mohla minimalizovať to pichanie a pukanie?

Ďakujem za rady.

kristinkatinka

mne na pukanie zabral kolagen, konkretne mam amitamin® Collagen System, treba vyskusat viac, kazdemu zaberie nieco ine

syndiluca

Urcite treba ist k lekarovi, no na osetrenie ortopedom sa caka asi tak 3 mesiace. Takze ak si chcem aspon dovtedy pomoct, mozes vyzivit kolennu chrupavku kolagenom. Existuje aj v lekarnach dostupny cisty kolagen, lekarnici vam uz poradia...

Mozno by som na chvilu vypady vynechala, a zamerala sa na bicyklovanie a plavanie. Kazdy valivy pohyb pre klb je prijatelnejsi ako narazy.

daniela69

mne pukalo takisto v kolene pri cviceni, pomohli mi tabletky amitamin® arthro360, su aj pre alergikov, a mne zabrali cca do mesiaca, obcas si ich davam preventivne.-odkaz odstránený-

Ivi_87

Jaanna ďakujem za radu, určite je lepšie ísť za lekárom, len kvôli pichaniu v kolene mám prestať cvičiť nohy? to nejde :) toto má trápilo aj kedysi v puberte, no pod to pichanie a bolesť v kolenách pripísal tomu, že stačilo aby som sa hocikedy z ničoho nič rozbehla na autobus a tak to začne... a dal mi nejaké lieky...
Rozmýšľala som, či ste niekto nebrali nejaký doplnok, čo vám vyživí chrupavku alebo niečo podobné...? či s tým máte skúsenosti...?