Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh

Príspevok v téme: stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh
Ellaa

Mám 17 rokov.. viem, krásny vek, to si povie určite každý.. ale trápi ma jeden veeeeeeľky problem.. a viem že chyba je len a len vo mne... stále sa cítim byť v napetí.... v strese a strachu... chvejem sa aj keď nemám z čoho... už ráno keď sa zobudím sa snažím na to nemyslieť, chcem myslieť pozitívne ale nejde to.... mierne sa mi chveju ruky a aj hlava.. ide o to že som aj veľa trémistka, čo sa týka najma školy, niekedy mam problemy s vystupovanim pred ostatnými, pritom sa ich nebojím... možno mám strach z osobného zlyhania.. niekedy to samo od sbea prešlo, ale v poslednom období na to stále myslím. a mam strach že to neustupi... veď život je taký krásny, ja si to uvedomujem... čo mám robiť? chcem sa tešiť z každého dňa, chcem si užívať život a nechcem byť utiahnutý človek!! dúfam, že mi po prečitani tychto mojich pocitov aspoň niekto odpíše.... myslíte, že by pomohli nejaké tabletky alebo vitamíny proti napatiu?..

w3q

Tak ako písala majjca, aj keď sa stane neičo zlé, obrať to na dobré. Ja takto fungujem dosť dlho, nie nadarmo sa hovorí že všetko zlé je na niečo dobré. Ak si len tak zrekapituluješ tie zlé veci čo sa ti stali napr. tak prídeš na to, že ťa to niekam posunulo, napr. rozchod s niekym, zistíš že si vďaka tomu viac dospela, už neurobíš tie isté chyby vieš načo si dať pozor a popr. aj k niekomu lepšiemu a pod. Každá zlá vec má niejakú kladnú časť, minimálne ťa určite spraví psychicky silnejšou.

fdfsdf12sd13

Mensia rada, prijmi tie emocie, bud stastna ze ich mas, lebo to je znak ze zijes, ked ich prijimes,poradujes sa a zamysli sa preco tie myslienky idu, opytuj svoju mysel a prejde to.

fdfsdf12sd13

Vitaminy skupiny B su velmi dolezite na spravny nervovy vyvin a aj psychiku. Ver mi, ked mas nedostatok vitaminu B tak zacnes mat negativne myslienky a tak. Ale samozrejme musis aj zmenit myslenie, proste musis menej mysliet, zapln si kalendar aktivitami a bude, proste bud existuj.

Ellaa

joj, vy ste takí zlatí :-) ... som rada že existuje niekto, kto dokáže takto podporiť... budem sa snažiť, musím aj povedať od vtedy čo ste mi začali radiť sa cítim tak sebavedomenjšie, lepšie.. dali ste mi taku istotu, že sa to všetko zle može zmeniť na dobre :-)

majjca

Podla mna to s tym stresom je pravda, mesela si podla mna v zivote pred ludmi zazit nejaky stres, alebo strapnenie, ktore ti opakovane vystupovanie pred ludmi len komplikuje. Mat posilnenu pssychiku je velmi dobra vec, ale musis zmenit aj zmyslanie, to je blokovat negativne myslienky. Negativne myslienky su schopne u cloveka vyvolavat opakovane uzkosti a obavy, preto by som sa na tvojom mieste vyhybavala negativnym veciam, a snazila sa blokovat negativne myslienky, Vzdy ked ta nieco negativne, z coho mavas obavy napadne, otoc to na nieco pozitivne a povedz si, ze ty ovladas svoje zmyslanie a svoje telo, nie ono teba. Po case sa to naucis, treba len cas. Ja sa to ucim stale, treba zivot brat s rezervou, aj keby ti nieco nevislo, nevadi,zivot ide dalej... Tak drzim prsty :o)

w3q

Podľa mňa to môže byť práve tým strachom. Bojíš sa že sklameš sama seba, preto si pod stresom, čo v tebe generuje iba další stres. Určite pokračuj s magnéziom, dodržuj ale dávkovanie, aj minerálmi sa dá predávkovať. A hlavne to rieš po tej psychologickej stránke, stres odbúravaj tým ako som spomínal, niejakou tou chvíľkou pre seba, kde si oddýchneš od všetkého. Taktiež si vravela že chceš tancovať, ale v podstate je jedno o čo ide, snaž sa plniť maličkosti o ktorých vieš že ťa potešia a dodajú ti sebavedomie. Snaž sa obklopiť ľudmi ktorý ťa budú podoporovať, a nie demotivovať. Myslím že to by malo odohnať obavy zo zlyhania.

Keby si chcela, napíš mi mail a niečo vymyslíme.

Ellaa

W3Q.. no mám strach že sa to vráti... že budem opať taká ... ani neviem ako to nazvať... že sa budem opať podcenovať ako predtým... viem, že si musím začať veriť... dnes som prvý krát začala to magnezium... uvidime no

w3q

No napr. taký komentár od bibby, mi prišiel ako od drogového dílera ( no offence ), že daj si, bude ti lepšie.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh - Fórum - ZDRAVIE.sk