Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh

Príspevok v téme: stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh
Ellaa

Mám 17 rokov.. viem, krásny vek, to si povie určite každý.. ale trápi ma jeden veeeeeeľky problem.. a viem že chyba je len a len vo mne... stále sa cítim byť v napetí.... v strese a strachu... chvejem sa aj keď nemám z čoho... už ráno keď sa zobudím sa snažím na to nemyslieť, chcem myslieť pozitívne ale nejde to.... mierne sa mi chveju ruky a aj hlava.. ide o to že som aj veľa trémistka, čo sa týka najma školy, niekedy mam problemy s vystupovanim pred ostatnými, pritom sa ich nebojím... možno mám strach z osobného zlyhania.. niekedy to samo od sbea prešlo, ale v poslednom období na to stále myslím. a mam strach že to neustupi... veď život je taký krásny, ja si to uvedomujem... čo mám robiť? chcem sa tešiť z každého dňa, chcem si užívať život a nechcem byť utiahnutý človek!! dúfam, že mi po prečitani tychto mojich pocitov aspoň niekto odpíše.... myslíte, že by pomohli nejaké tabletky alebo vitamíny proti napatiu?..

Annika1987

w3q nikto do nej nechce nic pchat, na zaklade tych par riadkov nikto nevie odhadnut, ako na tom je, tu jej piseme vacsinou o svojich osobnych skusenostiach a radime jej, ako by sa asi mala do toho pustit, aby to zmenila

w3q

Preboha, tá holka povedala že má trošku stresu zo všetkého a už do nej chcete pchať lieky? Čo budete potom dávať tým s ozaj silnými depresiami?

w3q

Preboha, tá holka povedala že má trošku stresu zo všetkého a už do nej chcete pchať lieky? Čo budete potom dávať tým s ozaj silnými depresiami?

Annika1987

antidepresiva - sracky - zle z nich byva? Nemam taku skusenost, ako som uz nizsie pisala, brala som asi rok a pol AD, nikdy som nic negativne nepozorovala, napatie pomerne rychlo zacalo odchadzat a uz je to tak desat rokov od vysadenia a nikdy sa to nevratilo. A dnes uz rozmyslam inak ako kedysi, tak uz ani neratam s tym, ze by sa mohlo vratit :).

bibba

bohuzial asi potrebujes lieky. trochu sa po nich uvolnis a budes iny. pomozu ti a nebudes sa trapit... napriklad taky slaby lexaurin. neviem, porad sa s odbornikom. ale antidepresiva neber. fuuuj. to su take sračky :((( uplne zle z nich byva

w3q

Určite ti niejaké minerály neuškodia, ale nespoliehal by som sa na to že vypijem pár minerálnych vôd a budem zdravá ako ryba. Mozog je síce chémia, ako povedala Majjca, to ale neznamená že pár minerálov spraví zázraky. Podľa mňa by si mala hľadať odpoveď v svojej hlave. Ak chceš tancovať, tak tancuj :) Nikto ti nebráni :) Buď spontánna, možno tak zdravo uletené, človek má hneď lepší deň ak urobí niečo bláznivé :) ( Nehovorím že máš niekoho zabiť :D, ale snáď sa chápeme :D ).

To že si neberieš veľmi k telu názory iných je dobrá vec. Podľa mňa to má určite niečo dočinenia s tou zmenou pred troma mesiacmi. Nepochybuješ občasne o tom, že či sa ti to nevráti? Či sa zae nebudeš považovať za škaredú, nemožnú a pod? Možno je to práve v tom, že tomu podvedome úplne neveríš.

Psychiatrické lieky sú vo väčšine prípadov vysoko návykové a majú veľmi zlý vplyv na organizmus. Pokiaľ to ozaj nieje nutné, nevyužívaj ich. Radšej sa to snaž riešiť niejakou zmesou optimizmu, pokoja a už spomínaných minerálov. Určite sa ale nespoliehaj na to, že to že spapáš viacej horčíka, ti hneď zmení život.

Ellaa

ach, no budem myslieť na tvoje slová majjca.... škola namna dosť vplýva.... na pisomky sa nebojim skoro vobec, ale keD predomna položia papier, som rozrušena ako pred vlastnou svadbou..ale pritom viem že nemam na to dvovod, je to len pisomka.. na ktoru som sa aj tak učila.. nehovorim keby som nič nevedela... ako keby som mala v sebe ten strach už zainteresovany

Majjca

Mila Ella, nervova sustava je zial dedicna, s tym nic neurobis, iba si mozes potrebnymi doplnkami ktore jej chybaju pomoct. Vsetko je to o genetike a chemii... Zla nalada? Nedostatok serotoninu v mozgu, s tym suvisiace podcenovanie, menejcennost atd. Nie kazdy sa totiz narodi s dokonalou genetickou vybavou + zeleznymi nervami aby dokazal hravo riesit zivotne situacie. Musis svojmu organizmu nejako pomoct a to ako, to som ti uz napisala, takze nestresuj a zacni nieco robit, posilnis si nervovu sustavu a hned budes vidiet zivot v inych farbach...vsetko je to len chemia, nezabudaj...

Ellaa

w3q.. no ano, pred 3 mesiacmi som urobila jednu veľku čiaru v mojom živote... strašne som si všetko brala k srdcu, podcenovala sa, hovorila som si že som škareda.... proste komplex menejcennosti.. už si samu seba omnoho viac vážim a netrápi ma čo si omne myslia iní.... som proste sama sebou, a to ma robí šťastnou... ale pocitujem že chcem niečo zo soebou robiť.. fest by som chcela začať tancovať .... proste chcem zo sebou niečo robiť.. nechcem stereotyp.. ani ja nechcem do seba pchať tabletky, ale už chcem konečne pokoj a klid

w3q

Nali12, v Košiciah je dosť veľa psychiatrických/psychologických kliník. Záleží napr. z akého si sídliska. Osobne poznám psychologičku na poliklinike na Ťahanovciach a taktiež na Južnej triede pri zastávke Stará nemocnica ( jedna zastávka za OC Astória ) je klinika, kde je neurológ, psychiater a psychológ.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.