stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh

Príspevok v téme: stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh
Ellaa

Mám 17 rokov.. viem, krásny vek, to si povie určite každý.. ale trápi ma jeden veeeeeeľky problem.. a viem že chyba je len a len vo mne... stále sa cítim byť v napetí.... v strese a strachu... chvejem sa aj keď nemám z čoho... už ráno keď sa zobudím sa snažím na to nemyslieť, chcem myslieť pozitívne ale nejde to.... mierne sa mi chveju ruky a aj hlava.. ide o to že som aj veľa trémistka, čo sa týka najma školy, niekedy mam problemy s vystupovanim pred ostatnými, pritom sa ich nebojím... možno mám strach z osobného zlyhania.. niekedy to samo od sbea prešlo, ale v poslednom období na to stále myslím. a mam strach že to neustupi... veď život je taký krásny, ja si to uvedomujem... čo mám robiť? chcem sa tešiť z každého dňa, chcem si užívať život a nechcem byť utiahnutý človek!! dúfam, že mi po prečitani tychto mojich pocitov aspoň niekto odpíše.... myslíte, že by pomohli nejaké tabletky alebo vitamíny proti napatiu?..

w3q

No neviem ako si na tom, či ozaj toho psychiatra potrebuješ. Záleží to podľa toho nakoľko silná si duchovne aj sama. Ja by som kvoli tomuto za psychiatrom nebehal ( a to chcem byť psychiatrom :D ).

Ak hovoríš, že to občas prešlo a teraz to nie a nie prejsť, možno je to spôsobené niejakým väčším životným rozhodnutím. Nerozhodla si sa v poslednej dobe kam chceš ísť študovať ďalej, čím by si sa chcela živiť, alebo podobný pomerne veľký krok? Môže to byť neistotou z tohto životného rozhodnutia, obava že to nezvládneš a pod. Určite neutekaj ku psychiatrovi po tabletky na ukľudnenie, to už radšej navštív psychológa, ten ťa nenadopuje, ale budete sa spolu snažiť prísť na to čo tieto stavy v tebe vyvoláva.

Hlavne si musíš viac veriť a netrápiť sa nad maličkosťami typu: "Bože, nič neviem, dneska dostanem 5." Známka v dnešnej dobe ani zďaleka nehovorí o tvojich vedomostiach, tak prečo by si sa kvôli nej mala trápiť. Skús si taktiež nájsť niečo, čo by ťa ukľudňovalo, ľahni si na posteľ na hodinku večer k dobrej knihe, pusti si niejaký ukľudňujúcu hudbu ( ja osobne odporúčam smooth jazz, vážne dokonalé na relax ) popr. si ľahni do vane a pusti už spomínanú hudbu a iba relaxuj. Snaž sa myslieť na to, ako sa máš dobre a myslieť pozitívne. Nájdi si čas pre seba na také odreagovanie od stresu, a určite nebudeš musieť pchať do seba tie oblbováky ktoré by ti dal psychiater.

Annika1987

Ellaa nemala som problemy s trasenim hlavy, ale velmi rychlo mi stale bilo srdiecko kvoli tomu neprestajnemu napatiu. Asi to poznas.

Annika1987

Ellaa, mne radili v tom case robit nejaky sport spolu s ostatnymi ludmi. Napriklad aerobic. Lebo pritomnost ostatnych ti pri tom sporte este viac zlepsi naladu. A sport samotny zvysuje endorfiny v tele. A k tomu tie magneziove tabletky, tie sumive su aj chutovo dobre, tak po sporte si to mozes dat aj od smadu :).

Annika1987

majjca pise perfektne rady
a inak, majjca, ja som to tiez na zaciatku vysokej musela podporit docasne antidepresivami :). Ale dostala som sa z toho uplne, AD som uzivala iba raz, asi rok a pol, nie prilis vysoke davky. Dostala som sa z toho rychlo odkedy som ich zacala brat, a uz som nikdy nemala take problemy, a to je uz aspon 10 rokov odvtedy. Teda uz daaaavno ich neberiem.

majjca

No pokial viem, tak celaskon je na posilnenie imunity, takze na nervovu sustavu by som skvor volila to magnezium, samozrejme sa da tiez v lekarni kupit v podobe sumivych tabletiek... :o)))

Ellaa

juj no v lete som športovala uplne každý deň... korčule, bicykel, beh... schudla som aj 5 kil... to bol život vtedy :-) cvičila som pilates.. teraz som prestala a dokonca som už aj 2 kg pribrala. Musím sa čim skvor spamatať....je lepší šumivý celaskon alebo tablety magneziove?