Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rotavirus

Príspevok v téme: Rotavirus
Jefitto

Sestra chodi na zdravotnicku školu a v piatok bola na praxi v špitali. Na nejakom deckom či kde to a že tam boli deti, čo mali rotavirus. V sobotu už šla sestra do špitalu, lebo grcala a srala ostošesť, ale ju pustili, že to má vyležať. V nedelu večer previezli brata s dehydrataciou, vraj celú noc grcal, ani krv sa mu nedala pomaly odobrať z tej dehydratacie. Dnes je utorok večer. Na nete som našiel, že rotavirus má inkubačnú dobu nanajvýš 48 hodín. Z domu na intrak som vypadol v nedelu okolo tej druhej poobede. Myslíte,ž e som už za vodou? Alebo sa ešte môže stať, že nedožijem rána?

RNG

Inac mortalita na rotavirus je pomerne mala u deti, v statistikach uvadzaju 40 pripadov rocne z vyse 55 000 nemocnicnych pripadov rotavirusu(to plati pre USA)
insidevaccines.com
Mortalita na norovirus je podstatne vyssia,najma v poslednom roku, ked bol v USA zodpovedny za vyse polovici smrti na potravinove infekcie, uvadzaju ze az 2500 smrti za rok 2010.
en.wikipedia.org
Ono sa to casom meni, ako virusy mutuju.

RNG

Stale tu zdoraznujem, ze je treba v dnesnych viralnych epidemiach si zvysovat viralnu imunitu, spomenul som to najma v temach herpes, hpv, a podobne. Dnes bezia naplno rotavirusy a norovirusy, co sa tyka nakaz traviaceho systemu.ATeda nielen baktreria ako salmonely, escherichie coli a camphylobacter, ale tieto nakazy su dnes vyse polovica potravinovych nakaz.
Zvysenim viralnej imunity sa totiz pravdepodobnost nakazenia znacne znizi, alebo aspon prinajhorsom podstatne znizia nasledky nakazy a prebeh choroby.
A to plati aj na ine virusy, ktore nosime v tele stale a ked nemame dostatocnu viralnu imunitu, postupne nam nicia telo.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rotavirus - Fórum - ZDRAVIE.sk