Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zdr. poistovna na SR a zahranicie

Príspevok v téme: Zdr. poistovna na SR a zahranicie
Linguistics

Rada by som poziadala o radu niekoho, kto pracuje v zdravotnej poistovni, resp. niekoho, kto mal s podobnou situaciou skusenost.
Prestahovala som sa zo Slovenska do inej krajiny, v mojej zdr. poistovni Un... mi bolo povedane, ze si poistenie MUSIM platit aj tak, aj ked si ho samozrejme platim aj v zahranici. Vraj mozem poziadat o zrusenie poistenia ked si tu najdem pracu.
Znama mi povedala, ze 'staci' ist na slovenske velvyslanectvo (ambasadu?), s potvrdenim o tom, ze tu mam trvaly pobyt, zrusit trvaly pobyt na SR a potom ma vyradia aj zo zdravotnej poistovne. Bude to takto mozne?
Prave sme kupili byt, kluce dostaneme v januari, teda v januari mozem ist na ambasadu s tym, ze mam trvale bydlisko na adrese noveho bytu. Ale ak dajme tomu podpisem ziadost o vyradenie zo zdr. poistovne na zaciatku januara, cestu na Slovensko mam koncom januara, mozem este pred dorucenim ziadosti do mojej Un... poistovne ist k lekarke na vysetrenie? Potrebujem ist na ocne, pre nove okuliare, tak neviem, ci ma vezme, resp. ci mi bude este poistenie platit, ked napr. ziadost o vyradenie zo zdr. poistovne bude z dna 10. januara, ja dojdem k lekarke 20.januara a ziadost donesiem do poistovne 25.januara.
Viem, ze je to chaoticke, ale vobec nemam tusenie ako sa tieto veci riesia, viem, ze je 'nelegalne' mat zdr. poistenie v dvoch krajinach a predsa to tak MUSIM mat, lebo tu zijem a zo Slovenska ma nechcu len tak lahko 'pustit'.

Linguistics

wowo1, dakujem za odpoved.
Veru, ja VIEM, ze sa to NESMIE, takto platit, ale ked som osobne bola v mojej poistovni na Slovensku, pani mi povedala, ze im nestaci ziaden doklad o tom, ze si platim poistenie tu, ze jednoducho musim mat pracu a ten doklad doniest. Ale teraz si aj tak nie som ista, lebo priatel tu pracuje a poistenie si hradi sam aj tak, nie zamestnavatel.
Na ocne osetrenie som chcela ist kvoli tomu, ze potrebujem nove okuliare :-) Myslim, ze mi moja poistovna preplaca skla (mam tam nejake cylindre ci co) a neviem, kolko by som za ne doplacala ako samoplatic.
Ale tak vidim, ze nic z toho, asi budem fakt musiet ist na slovensku ambasadu prihlasit si trvaly pobyt tu a odhlasit zo Slovenska, lebo to je tak nespravodlivy system, tolko penazi platit tu i tam.

wowo1

Este ma napadlo, kasli na nich, chod na ocne vysetrenie stoji malo..ako samoplatic do sukromneho centra,oproti 46.06 Eur co stoji doborvolne zdravotne zaplatis o moc menej

wowo1

musis doniest potvrdenie o plateni v zahranici a oni ta odhlasia.neplati sa v dvoch krajinach naraz URCITE.plati ze v ramci eu staci v jednej. platit.Ak pracujes v zahranici o to lepsie. dones potvrdenie o praci.a ked studujes tiez.
poistovnu riesi zakon 580/2004
tam to najdes.
V zahranicic tiez mozes ist na vysetrenie. Ale ked tu platis tak tu,ked tam tak tam. V danom datume kde prave platis tam chod na vysetrenie.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zdr. poistovna na SR a zahranicie - Fórum - ZDRAVIE.sk