Ako vysvetliť mužovi...

Príspevok v téme: Ako vysvetliť mužovi...
Garnierka

...že sa k sebe nehodíme, lebo obaja žijeme v odlišných svetoch.
Je o 7 rokov starší, čiže toho má za sebou viac - je úspešný manager, pozná sa s pár známymi osobnosťami politického a spoločenského života, vedie aktívny život, pohybuje s v úplne inej spoločnosti ako ja.
Ja naopak, celý život (až na 2 roky v zahraničí) som prežila v malom meste, v pracovnej oblasti sa mi príliš nedarí - stále hľadám, čo by bolo pre mňa najlepšie...
On má na FB 600 priateľov, ja 50( tento argument myslím zo srandy :-) )
Navyše je medzi nami dosť veľká vzdialenosť - cca 150 km.
Zoznámili sme sa cez net, 2x sme boli posedieť. Je fajn, milý, pohľadný, má správanie...a viem, že keby sme sa stretávali ďalej, tak by som sa aj zamilovala :-), ale...už nemám 18, aby som sa bezhlavo rútila do všetkého bez rozmýšľania. A podľa mňa sú tieto naše svety príliš odlišné na to, aby to fungovalo. On tieto argumenty neberie. Vraví, že sa mu páčim a že mu je so mnou dobre a že to stačí na to, aby z toho raz mohol byť dobrý a pekný vzťah...
Ja neviem, mám o tom vážne pochybnosti, že tie rozdiely môžu byť raz problém...

mayusik

ahoj, necitala som vsetky prispevky len tak letmo
Derenne, jajka a kaciatko a atm suhlasim s vami...

Podla mna by si to mohla skusit, ostatne mozno aj tisko zavidia :DDD preto odhovaraju... haha

Urcite pocuvaj svoje srdco :)

derenne

Garnierka, ja som pred časom bola v podobnej situácii, aj som sa obávala, či zapadnem do okruhu jeho známych, ktorí boli na vyššej spoločenskej, finančnej i intelektovej úrovni, no na druhej strane som ho mala veľmi rada, tak som si povedala, že to risknem, že predsa som o tom aj tak vždy trošku snívala. Aj kvôli sebe som na sebe začala makať, urobila som si školy a môžem Ti povedať, že som sa rozhodla správne. Chápem Tvoje prvotné obavy, sama sa musíš rozhodnúť, či to je skutočne taký vážny dôvod na nepokračovanie vzťahu, i keď on to tak neberie, možno Ťa chce práve kvôli tomu, že vie, aké sú tie ostatné z jeho okolia a to sa mu nepáči, hľadá niečo iné..
Chcem len povedať, že ak by si sa rozhodla, že to s ním skúsiš, nemusí z toho byť až taká katastrofa :-) Držím Ti palec, nech urobíš správne rozhodnutie, hlavne si ver a počúvni srdce.

kaciatko_7

ja by som vaše rozdiely vôbec neriešila... to je na ňom keď je taký vplyvný a má známosti a kadečo... a k tomu keby ťa ľúbil a chcel ako životnú partnerku, tak by nedovolil aby si sa pri ňom cítila ako menejcenná, urobil by všetko pre to aby ťa dostal na svoju úroveň,,, to len ty máš zakorenené nízke sebavedomie sebe,,, veď kto povedal, že sa niekedy nevypracuješ, možno aj sama, bez jeho pomoci, na jeho úroveň... netreba riešiť takéto veci ale konať, pracovať na sebe...

ta3

pravdaze moze existovat, ved aj existuje a to, aky je medzi Vami vekovy rozdiel, to je Vasa a iba Vasa vec, ak sa naozaj vzajomne mate radi, potom musite najst silu tento vztah prezentovat aj navonok, tajny vztah moze fungovat, ale nie dlho, dvojicu nesmierne obmedzuje, co urcite negativne vplyva na cely vztah, nie, tajny vztah nema buducnost, nebojte sa ho legalizovat, mozno pribuzni a okolie bude v prvom momente prekvapene, mozno az sokovane, ale casom, ked vsetci budu vidiet, ze sa naozaj mate radi, zacnu to akceptovat, za lasku sa netreba hanbit

kvietokjari

Vážení všetci, ktorí mi dajú odpoveď, ľúbim muža, ktorý je odo mňa o 15 rokov mladší, on ma miluje a zbožňuje, ako sa mám s ním predstaviť rodine z jeho a mojej strany, on má 45 rokov, môže existovať taký vzťah? Podľa môže iba v tajnosti, čo vy na to?

ta3

Garnierka,
presne ako si povedala, problem nevidim v tych dovodoch, ktore uvadzas, ale v Tvojom nizkom sebavedomi, nezabudaj, on Ta chce zatial taku aka si a to ostate cas ukaze, keby kazda bola taka opatrna ako si Ty, tento svet by zanikol, odvahu dievcatko, no a co, ze patri do vyssej spolocnosti, Ty mozno mas zase take vnutorne kvality, ktore dievcatam jeho urovne mozno chybaju, ak jemu neprekaza, ze nepatris k smotanke, Teba by to trapit malo tym menej, mozno ze sa v nom casom predsa len sklames, ale ved ludia sa rozchadzaju predsa aj ked patria do tej istej spolocenskej vrstvy, ja som presne opacny typ, ja som vzdy od kazdeho vztahu hned od zaciatku cakala len to najlepsie, je pravda, ze som sa velakrat sklamala, ale zase aspon nemam vycitky svedomia, ze som sama sebe sancu nedala, ze som nieco prepasla, nezabudaj, svet patri odvaznym, nie ustrachanym, tak hlavu hore, zacni trochu pozitivnejsie premyslat o Vasom zacinajucom vztahu, daj mu sancu, daj Vam obidvom sancu

kafe

Garnierka, ty mu chceš diktovať, koho má mať po svojom boku? Ale jemu sa páčiš TY(zatiaľ, veď sa nejdete hneď brať), možno o sebavedomú babu nestojí. Chce nežné žieňa s kúskom rozumu i citu. Možno sa tak jemne sebavedomou staneš ty, len trochu neskôr. Možno ak by ste spolu chodili, rozišli by ste sa kvôli niečomu úúúplne inému.. Riešiš na začiatku veci, ktoré proste nedokážeš nijako dopredu odhadnúť. Nie si jasnovidka. Je dobré, že na to myslíš, ale odmietnuť kvôli tomu vzťah s ním, je podľa mňa riadna sprostosť. Jeden extrém je bezhlavo sa rútiť do vzťahu a druhý odmietať vzťah kvôli náznakom problémov, ktoré by ste možno hravo zvládli. Len to nikdy nezistíš či to zvládnete, alebo nie, ak do toho vzťahu nepôjdeš. A áno, bude ťa to bolieť, ak sa zaľúbiš a nevíde to. Rovnako to môže bolieť aj vtedy, ak to víde a rozídete sa po 15-tich rokoch manželstva... tým chcem povedať, že jednoducho si vychutnávaj to čo máš (môžeš mať) TERAZ a ak to raz skončí z akéhokoľvek dôvodu.. môžeš si povedať: nevadí, tých pár mesiacov/rokov stálo za to.

jajka001_

podla mna riesis zbytocnosti. dolezite je to ze sa mate radi a je vam spolu fajn. vzdy sa vyskytnu nejake problemy ale ty prchas a problemy este ani nie su. len sa hanbis a mas pocit ze "tam hore" nepatris, ze nezapadnes. je to tvoj strach, co ta brzdi, nie rozum, nie srdce. strach veru nie je dostatocny dovod :)

Garnierka

Kafik - Zatiaľ sa mi javí, ako do voza aj do koča :). Nezdá sa mi moc oslepený tým leskom vyššej spoločnosti, skrátka taký v pohode. Ale ako spomínaš, neviem si predstaviť, ako by som ja zapadla to takej spolčnosti a on, vo svojom postavení, potrebuje mať pri sebe sebavedomú ženu a to ja nie som :(.

Piktogram - veľmi pekne napísané....ale aj tak mám obavy z toho, že sa k nemu nehodím, aj keď on to možno teraz nevidí.