Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zubný strojček

Príspevok v téme: Zubný strojček
Shelby

Je to naozaj pravda že sa strojček sa platí tak veľa? ... Dá sa strojček dať len na dolné zuby?.. zvažujem to lebo ich mám krivé. Som u normálnej štátnej lekárky,čo ma to bude stáť?.. Mám 17 rokov,chcem to stihnúť pred 18-kou,pretože dospelý človek platí vraj ešte viac.
Ako to teda naozaj je ?? Dá sa dať iba na dolné zuby alebo nejaký nočný na dolné?...

Eva531

Ja som u sukromnej celustnej ortopedicky v Bratislave platila v den nalepenia strojceka horneho a dolneho nieco okolo 1360 €, pri prvej kontrole som platila asi 24 €, za snatie strojceka budem platit nieco okolo 300 €, ale to bude az o dva roky. Cena za kontrolu sa odvija aj od toho, ci sa aj vymiena obluk. Na prvej kontrole mi vymenili obluk iba na dolnych zuboch. Obluk sa vraj nebude menit na kazdej kontrole. Kedze som uz v case, ked som sa rozhodla pre strojcek, bola davno dospela, tak co sa tyka ceny, mohlo mi byt uz jedno, ku komu pojdem, pretoze platit by som si to musela aj tak sama. Vybrala som si celustnu ortopedicku, ktora studovala v Nemecku a som nadmieru spokojna. Strojcek mam kovovy a brekety s kovovymi ligaturami, ktore si nevyzaduju, aby sa tam davali gumicky, preto na kontroly staci chodit v dvojmesacnych, alebo v trojmesacnych casovych intervaloch. Ked som prisla k celustnej ortopedicke prvykrat a povedala som jej, o aky typ strojceka mam zaujem, ani som to nevedela povedat po slovensky, kedze som informacie o tomto strojceku zistkala z nemeckych internteovych stranok. Jedna sa vraj o drahsi typ kovoveho strojceka. Po slovensky: samoligujuce brekety :)

beika

Väčšinou dávajú strojček aj na horné aj dolné zuby.. pretože krivé zuby sa Ti vyrovnajú a už Ti nemusí sedieť zhryz, tak sa to dorovnáva, aby zúbky sedeli presne tak ako majú..

Na cenu strojčeka sa musíš opýtať fakt konkrétneho zubára.. Ja som si dávala strojček tiež po 18-tke a tak kedže aj u štátneho zubára by som platila plnú cenu (a keďže už jednu skúsenosť s takýmto zubárom som mala a nebola som ani trošku spokojná s prístupom) tak som sa rozhodla pre súkromného zubára.. No tam tie ceny boli úplne o inom ako mala Darma111..

Ale tak oplatilo sa a ja neľutujem.. :-)

Darma111

Do 18 rokov Ti prepláca strojček zdravotná poisťovňa, neviem v akej výške je Tvoj doplatok na strojček, to sa musíš spytať zubárky, lebo každý má svoj cenník.

Inak túto možnosť môžeš vyskúšať len raz a u jednej zubárky, lebo poisťovňa prepláca len takúto jednu možnosť do 18 rokov. Od 18 rokov si doplácaš všetko sám.

Príklad. mňa fixný strojček nasadenie stál na horné zuby okolo 300 €, každá ďalšia mesačná návšteva od 15 do 30 €, podľa úkonu, sňatie strojčeka okolo 70 €, strojček som mala asi 2 roky, tak si to porátaj a to bola moja zubárka z tých lacnejších.

Aký strojček a kde či dole alebo hore to Ti povie už len zubárka.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.