hadku riesi urazenostou niekolko hodin ,alebo dni

Príspevok v téme: hadku riesi urazenostou niekolko hodin ,alebo dni
fixka

priklad -S partnerom mame taku malu hadku napr o tom ze meskal 30 min, vytknem mu nahnevane :Co meskas cakam presne tymyto vetami.On sa Urazi.nerozprava odide do svojej izby a nevylezie z nej. robi to pri kazdej mojej kritike, ktora trva do 5 viet,nie viac sa urazi.neraguje.
Ak odpoveda ked sa s nim snazim komunikovat o probleme ,tak nahnevano jednoslovne {Takto sa chova aj 3 dni.miesto toho nejdeme von, do lesa on je nahnevany urzeny v izbe.}

Nic vazne neriesime, napr ze nemal kupit syr platkovy na vysmazanie, on zacne revat. Ja zacnem na neho kricat tiez. urazi sa a viem ze pekny den sa odrazu skoncil a par dni bude oduty.

Potom ja som nahnevana ze on je oduty.

On zacne na mna utocit ze som stale ja ta nahnevana, len problem je ze on bol pred tym oduty a nerozpraval sa so mnou cely den., preto som nahnevana,

Vzdy zacat komunikovat musim ako ta prva, sposobom akoze sa nic nestalo akoze ziadna hadka prehltnut to musim nevydiskutovane,

Dnes som ho ziadala o komunikaciu, a nie tichu domacnost a o ospravedlnenie ze v hadke do mna strcil do regala v predajni ked sme mu povedala ze aky blby syr kupil {platkovy na vysmazanie a nie syr v celu}vravela som mu ze toho mam dost a ze sa rozidem, on bol ticho nic nastval sa a opat urazil. nahnevane odisiel za to ze sa mu vyhrazam rozchodom.
Sme spolu 5 rokov ,ale moc sa to nemeni len nemienim byt stale ta prva ,co zacina uzmierovat. Tie ieste sms co som mu pisala pred rokom, ze sa urazil citam si ulozene v mobile, stale to iste
no mam dnes nervy ....co mam robit?

fixka

ahojte, vidim ze vela ludi najma muzov sa uraza
Zacala som mat pocit ze urazlivy muzi si vyberaju tolerantne a priame zeny aby mali komu robit to peklo.Vedia ktore citlive zeny su obete a budu trpiet.Take si vyberaju .
Kazdy den riesim nejake to jeho drobne urazenie ironicky a potom su dni ked sa urazi velmi na a cely den.
Riesim to najnovsie tak ze mi je uplne lahostajne ci je prave urazeny ,alebo nie. Vtrhnem mu do izby a rozpravam si co chcem, NEDAM sa ubit, ze sa budem bat co mu mozem povedat a co nesmiem a davat si pozor na kazde slovo. na zaver sa ironicky sa spytam kolko mu bude este sibat.
Snazim sa ho si vobec nevsimat a v duchu si vravim ze on to inak nevie. .Najhorsie je ked sa urazi a niekam spolu musime ist napr do divadla. Uz nam dva krat prepadli listky co on trucoval a presedel urazeny 7 hodin v izbe miesto v divadle.Pricinu konfliktu si ani nepmatam lebo to bolo tak nieco smiesne a malicherne, mozno nejaka veta nejake slovicko co sa mu nepacilo..nedat sa ubit.

Kiči

Fixka, momentálne aj ja riešim urážlivého chlapa a náhodou som našla túto diskusiu.
Žijeme spolu 23 rokov, ale nebývame spolu, čo je veľká výhoda. Je to dobrý človek, ale je príšerne urážlivý. Až mi je to niekedy smiešne. On sa urazí aj za mňa:))). Sú to úplné hovadiny, vlastne veľakrát ani neviem, prečo sa zase urazil. Len je odutý a je schopný nebaviť sa so mnou aj mesiac, pokiaľ by som to ja nechala tak. No lezie mi to poriadne na nervy. Ja potrebujem všetko okamžite vyriešiť a ide sa ďalej a nie sa odúvať.

jujka25454

od takych ludi, ktory len kritizovat vedia, bezat prec, nic si nezasluzia,uplne nic!. mna kritizuje priatel tak ako vie, nic si neceni, je uplne nenormalny

soffa

vy ste asi obaja prilis prchke povahy:-))rozculit sa pre nepodstatne veci,je zbytocne minanie energie.netreba ich proste riesit,netreba hned kricat,treba napocitat do 10 a neriesit.ubera vas to o dost sil.a hlavne netreba sa vyhrazat ze sa s nim rozijdes,aby to raz neurobil on.ak sa raz urazi ,treba ho nechat tak,a urobit si vlastny program,ignorovat ho,ist na par dni,k rodicom,s kamoskou na kavu atd.

xxxxxxxxxxxx

ja som bola taka ista s tou urazlivostou tiez som to odkukala od otca...A poviem ti tak ze len "facka" cloveka preberie inak sa nezmeni. Ja som si bola ista ze chyba je v inych nie vo mne ale az potom ked sa vsetko zosypalo som prisla na to kde je chyba. Ze som sa spravala ako idiot, mama sa dodnes ku mne boji ozvat aj ked sa da povedat ze som sa s tym popasovala. A inak je to vtipne ale teraz ja mam podobneho priatela tiez sa zduje a sam nepride. Je to taky blby zacarovany kruh... Proste som nevladala zniest kritiku na svoju osobu casto sa strhnem ked pocujem ze som zase nieco zle urobila...snazim sa to zobrat bez zbytocnych emocionalnych vykyvov :-/ ide to tazko!

Monika0

fixka lenže vy sa na tom neskôr zasmejete, ale ja keď to spomeniem znovu sme tam kde sme boli.
Som si vedomá toho, že si je mnou istý, ale ide o to, že ja nevydržím mať vzťah keď je urazený a celé dni je ticho, lebo o čom má byť vzťah? Nakoniec si priznám vinu (aj keď som nič nespôsobila) a on ako keby získal grammy - spokojný, že znovu dosiahol svoje. A mne povie, že mám strašnú povahu ... že nie som normálna, nech sa idem liečiť, ale to už ide do urážania, potom sa mi vyhráža, že odíde, alebo nech sa zbalím a idem ja, že ma už nechce ... ale takto sa stále rieši problém? že radšej sa rozídem alebo odídem akoby sme to mali normálne vyriešiť, alebo aby sa ospravedlnil??? To by som chcela asi príliš! Všetci radia rozchod, ale prečo? Všetko je super, ale keď prídu hádky ...

dajen 38

gratulujem Ti fixka, že si sa odhodlala rázne zakročiť.Bodaj by som ja bola taká, ale teraz je to vlastne už jedno. Tiež mám doma urážlivého manžela, celých 19 rokov.Z toho 10 rokov na kamióne, takže našťastie sme spolu málo. Ale stačí, keď príde na deň - dva domov a je to.Z pokojného rozhovoru zrazu vybuchne a ja ostávam v nemom úžase, že za jakú to banalitu. To nekonečné napätie z toho, aby som nebodaj niečo nevytkla, dusiť v sebe veci, kontrolovať sa, tie nezmyselné reakcie ma neskutočne ubíjajú a čo Ti poviem...čo ako si to nechcem priznať...svojho muža už nemilujem, úplne som vychladla, pohár už dávno pretiekol. Ale s ním sa nedá.Hádky končia tak, že ja sa rozplačem. Síce on sa tvári, akoby sa nič nestalo, ale vo mne sa zakaždým niečo láme. A vieš čo je najhoršie ? Pred šiestimi rokmi som spoznala jedného skvelého muža, boli sme spolu 9 mesiacov. Bol pravý opak manžela a ja sprostá, keď som sa priznala a videla, ako to manžela zlomilo, rozišla som sa s tým mužom a dala šancu nám.Nechcela som rozbiť rodinu, mali sme 12 ročnú dcéru. Ale zlomila som aj toho dotyčného, 5 rokov sa nevzdával a stále ma kontaktoval. Ja som ho milovala, ale bola tu rodina. Keď som si začala uvedomovať, že som vlastne veľmi nešťastná s manželom a chcela som sa k nemu vrátiť, bolo už neskoro. Našiel si inú. Teraz sa neskutočne trápim a nechce sa mi žiť. Ak vidíš, že sa s ním nedá rozumne rozprávať, že si neuvedomí, kde robí chybu, radšej sa rozíďte. Predstav si, že to bude tvoj manžel, prídu deti. Čo budú vidieť ? Ofučaného ocka, ktorý sa zavrie aj pred nimi ?

trojka333

jasné to poznám ...presne toto mám doma, hrôza s takým žiť, človek len príde o nervy, ale už to aspoň viem pomenovať:o)
CHLAPSKé EGO - berie sa príliš vážne, nevie sa nad sebou zasmiať, ani spolu so mnou nie ....proste dement