Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Roacuttane -ist do toho? vaše skúsenosti s akné po nom prosím

ada777

anniee ano ja som brala zinok :) tiez dlhsiu dobu a mozem povedat ze pomohol + som k tomu brala B-komplex a pila zihlavovy caj
no vysledok bola tak na max. dva/tri tyzdne. :(

anniee

baby a skúšali ste brať zinok vkuse aspoň 2-3 mesiace? .. mne tiež už nič nepomáhalo a ako som začala brať pravidelne zinok po 2 mesiacoch boli výsledky viditeľné, netvrdím, že som sa akné zbavila úplne, ale tak tých pár vyrážok sa dá prežiť v porovnaní s tým čo to bolo kedysi..

veraaaab

jazvy053: ja som uzivala roacutane a nijako specialne sa o plet nestaram, a ake jazvy ti ostali??? ved po dobrati tych liekov by mala ostat tvoje plet uplne cista

jazvy053

ahoj, chcem sa spytat tych, ktorí roacuttane uz dobrali, ako ste sa o plet starali po douzivani? ja teraz neviem co s nou...davam si len krem a make up, ale ostali mi jazvy :( dakujem za kazdu radu

Monii

ja som na aknenormine zatial mesiac a pol, suche oci, pery, proste vsetko, na ruke ekzem.. ale natieram sa poriadne, je to fakt hrozne neprijemne, zasmejem sa a popada mi koza z pier.. alebo len sa suchnem o stenu a zide mi koza.. ale dufam ze to bude stat za to, uvidime :) podla mna choj do toho, akne strasne sneprijemnuje zivot a konkretne ja nemam ziadne sebavedomie, s cudzymi ludmi sa vobec ani rozpravat neviem, hanbim sa za svoju tvar.. koza sa ti bude postupne odlupovat a tie vyrazky ti budu ako keby vychadzat postupne na povrch, tam sa vysusia a odidu :) napr na cele som mala taku krupicu a po bokoch take hrce, celo mam uz viac menej ciste a tie hrce su uz len mensie vyrazky.. s bradou to mam horsie, tam este vysledok neni.. drzim palce :)

Denizka

Strieborna:
ak máš pleť suchú skús si dávať na ňu kokosový olej, mne veľmi pomáha :)
a pijem veľa veľa žihľavového čaju :) ale to asi viete, že ten je skvelý na akné :)

Denizka

Presne tak baby roaccutan je svinstvo ...ja som to aj preto vysadila lebo som mala neskutočne vysoký cholesterol, moje oči boli furt červené a suché a pery ani nehovorím ...a účinok žiadny....
vyskúšala som fakt všetko ...
ja sa tiež snažím zdravšie stravovať nejem mastné jedlá a čokoládu a hýbem sa ...Myslím si že veľa robí aj psychika ....viem, že je to ťažké ale treba bojovať :)

Miska_Pipiska

Mám kožné problémy od nepamäti a vyskúšala som teda všeličo. Ako väčšina ľudí s týmto problémom- akné mám stále.

Ku kožnej lekárke chodím od 16tich a nič mi nezabralo. Ako jedinú možnosť mi navrhla Roacuttane. Že vraj, už mi nič iné nepomôže. Odmietla som. Mojim prvým dôvodom bolo, že antikoncepciu brať nemôžem kvôli zdravotným problémom (ako iste vieš, pri liečbe Roacuttanom je povinná) a riskovať tehotenstvo a následný potrat som nehodlala. Môj druhý dôvod bol, že som si naštudovala všetky vedľajšie účinky a bolo ich požehnane! Nechcem to svojmu telu jednoducho spraviť...

Aby som ťa ale úplne neodradila, moja kamarátka mala naozaj veľmi zlú pleť. Začala používať Roacuttane a náramne jej to pomohlo. Už sú to štyri roky čo ho neberie a pleť má stále hladkú a krásnu. Také isté pozitívne skúsenosti z Roacuttane má aj môj známy, ktorý ho bral. No určite sú aj takí ľudia, ktorým nezabral. Napr. Denizka.

Koniec koncov, rozhodni sa podľa seba. Ak ti ale môžem poradiť, skús najskôr zájsť za obvodným lekárom a nechaj si spraviť vyšetrenia krvi. Častokrát je akné spôsobené vnútorným zápalom, ktorý je niekde v tele. A Roacuttane nerieši príčinu, ale zakrýva dôsledok.

Ja som sa so svojim akné zmierila. Niekedy je moja pleť lepšia, niekedy otrasná, ale snažím sa zdravo stravovať a brať to čo najmenej negatívne. V najbližšej dobe navštívim lekára a nechám si vyšetriť krv. Som zvedavá.

Strieborna

Denizka ahoj mam ten isty problem ako ty vsetko skusam mam 20 rokov a stale mam vyrazky horsie a horsie :( teraz som si dala crem acne attack a pokozku mam uplne na dotyk suchu hnusnu :( uz neviem co stym :( nedokazem sa toho zbavit :(

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Roacuttane -ist do toho? vaše skúsenosti s akné po nom prosím - Fórum - ZDRAVIE.sk