Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pracovná terapia

Príspevok v téme: Pracovná terapia
iwik

Ahojte, mám možnosť ísť pracovať do DSS- Domov dôchodcov ako terapeutka. Študujem sociálnu prácu takže
by som pracovala, čo mi je aj blízke. Kedže nemám ukončený ešte ani len 1 stupeň - Bc. musela by som si spraviť
kurz PRACOVNEJ TERAPIE. Má niekto skúsenosť s kurzom? Robil si ho niekto z Vás alebo chystá sa len robiť?
Ďakujem za Vaše rady a príspevky?

errr

niekedy sa stretavam aj s dochodcami, ale niesu moja cielova skupina. napisala by som ti o mojej praci, ale radsej to nechcem rozoberat takto verejne, ak chces daj nick na pokeci alebo mail a popiseme :)

pre errrr

Ahoj. A pracuješ v DSS s klientami - dochodcami? No mne bolo povedané ze buď Bc-sociálna práca no a keďže ešte Bc. nie som tak si treba urobiť tento akreditovaný kurz. No ako som už písala,práca ergoterapeutky mi nie je celkom známa. Preto som rada za všetky užitočné informácie a rady ;-)Bola by si taká zlatá a nenapísala mi čo vlastne presne robíte, ako pracujete s klientmi? Ďakujeeem veľmi pekne

errrr

ja pracujem ako ergoterapeutka v DSS, u nas su podmienky stredna skola s pedagogickym zameranim ale hlavne kreativita. este som nepocula o takom kurze, u nas nam davaju kurzy priamo na to, s cim robime - sklo, keramika a pod. a plati nam to zamestnavatel

iwik

evcca: Hej máš pravdu, za 150 hodín sa to všetko určite nenaučím a skúsenosť s prácou s klientmi-dochodcami tiež nemám, práve preto sa bojím že po absolvovaní kurzu nebudem túto prácu zvládať a nebudem pre klientov zaujímavá. Ty si nemala prax s klientmi - dochodcami? Aká by bola podľa teba, moja náplň práce? Nemáš náhodou dáke materiáli pre presne túto skupinu klientov a prácu s nimi?

evcca

ja neuznavam kurzy, su to take umele liahne, nemas sancu sa za 150 hodin nic poriadne naucit. nemyslim to v zlom.
ak chces robit ergoterapiu s dochodcami, tak musis poznat od anatomie a fyziologie tela, psychologiu az po snad vsetko. musis vediet ako zapojit funkcne koncatiny, aby si nepresilila inu cast tela, poznat kinetiku tela atd. navrhnut cinnost, ktora nebude cloveka deprimovat,ale ani po hodine nudit, mat plan cinnosti s alternativami.

veve_IX

ahoj iwik, môžem sa spýtať kde študuješ? a ako si sa dostala k takejto práci? Ja tiež študujem SP, a ak by bola možnosť rada by som v tejto oblasti aj zostala, preto by som sa rada dozvedela viac info. ĎAKUJEM.

iwik

Juj tak super, pracuješ to čo ťa baví a čo si teda vyštudovala.
No čo sa týka mňa tak by to bola práca v DSS- domove dôchodcov, takže klienti by boli dôchodci. Ako som už písala, podmienka je mať tento kurz, už som písala a telefonovala na zopár agentúr,uvidím či sa teda niečo podarí,vieš cena bude možno 400e a nie sú to nemalé peniaze,no na jednu stranu sa bojím či vlastne túto prácu bude zvládať, lebo je to asi dosť psychicky náročné. Poznáš aj ty niekoho kto sa venoval tiež týmto typom klientov? Myslíš že je to ozaj náročné? Bola by som rada za čo najviac informácií :-)Moc ďakujem

evcca

pracujem vo svojom odbore, a nemenila by som. je to nadherna praca. dolezite je, aby si vedela ktorej casti ergoterapie sa chces venovat a akemu typy klientov. mna od zaciatku bavila psychiatricka ergoterapia, ta je na slovensku najviac rozvinuta, ale fajn je ergo aj s neurologickymi klientami, ci s detmi DMO,...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pracovná terapia - Fórum - ZDRAVIE.sk