MA v dnesnej dobre zivot zmysel ?

Príspevok v téme: MA v dnesnej dobre zivot zmysel ?
OkataK

Ahojte mam troska depku, mam pocit ze moj zivot vobec nema zmysel.. ako to? som v praci, tj.zahranicie.. chodim na dlho.. som zavreta medzi 4 stenami.. stratila som uz vsetky kamaratky,. lebo som ich prave ,,spoznala,, .. ked pridem domov som doma.. zarabam peniaze ktore si ani neuzijem... ako si mam uzit svoj zivot ? ako dokaze pre niekoho platit veta :zi kazdy svoj den ako keby to bool posledny v zivote .. ? ako to mam robit ked ma nic nenaplna :( .. mam pocit ze som uviazla a neviem sa vymotat :( moj priatel mi taktiez nepomaha lebo pracuje tiez v praci kde nemoze len prist do prace spat a zase pracovat a ani vyspat sa nema kedy... :( chapem ho lebo prezivam to iste :( ako mu mam teda pomoct ked sebe nedokazem ? :( naco budem spominat v starobe ? :( otom to je dnesny zivot ?:( moj sa mi zda uplne onicom :( viem ze su aj horsie veci ovela horsie .. viem ze to co mam ja je nic.. mozno sa len potrebujem zobudit alebo co :( poradte mi co mam robit :( pred kazdym sa usmievam nech sa ma nepytaju co mi je ale uz to nedokazem dusit :(

pozri-

...no ked mas taku babku tak je to ine-mozes mat taky problem /a tazko sa to vyriesi-kym budes pri nej/lebo ta to este taha viac ku dnu-mozes vymenit rodinu-ale nemas istotu ze zasa neprides do takej istej rodiny...
je to tazke-mozes si najst nieco ine-inu pracu...ale nemas ziadnu istotu ze to bude lepsie/ale RIZK JE ZISK/
tazko radit-pretoze niekedy clovek urobi nieco aby si pomohol a spadne este hlbsie ku dnu...

OkataK

lenze ja sa bojim ist inde ci ma vezmu.. vies ze na slovensku to je spracou hrozne .. a uz sa stalo stratila som kontakty kazdy sa zmenil.. uz to nie je to co bolo .. nemam uz ani kamosky.. musim vydrzat uz len kvoli rodicom lebo im musim pomahat s peniazkami :( ale co ja ? :( citim sa tu ako keby som niekoho zabila a pikám za to trest :(
lenze je to hrozne ze dnes si pracu clovek nevybera :( odisla som do prace hned po mature som tu uz vyse roka :(
aspon vidno kam to slovensko speje .. ja mlada musim pracovat daleko od rodiny od priatelov a tym padom som ich stratila :( .......

BJ

"najdi si inu pracu"... no myslim, ze to prestava byt az taka jednoducha zalezitost, kolko ludi pracuje kvoli tomu tam, kde nechce. Ale samozrejme, z toho co si napisala, nemozes takto pokracovat. v dnesnej dobe ma zivot zmysel, len ked sa necitis byt otrokom. Myslim si, ze ta praca nieje pre teba, ze potrebujes byt v kontakte s ludmi, rodinou, a tak, by si si mala najst inu pracu, niekde blizsie k priatelom, rodine, a hlavne, taku, ktora ta naplna. Dnes je to problem, myslim si, ze viac ludi robi tam, kde niesu spokojni.

Nenechaj sa tym zlomit, naber silu a proste daj vypoved. Potom budes mat viac casu premysliet si ako dalej. Ja napriklad, presne z tychto dovodov nejdem ist pracovat do zahranicia. Stratil by som vsetky kontakty, v cudzine sa nove hladaju tazko, citil by som sa rovnako, ako ty. Podla mna, dnes prave treba utuzovat kontakty, prisla taka doba, ktora zacina byt velmi tazka, depresivna, vsade je kriza. Najvacsia chyba je nechat sa ovplyvnit peniazmi a stratit kvoli tomu kontakty, zazemie, priatelov. Ked sa kriza prehlbi, kontakty budu zachranovat zivot, a rozhodne bude treba silne travenie, takze ten stres ti doporucujem co najrychlejsie poriesit, a ine vychodisko, nez opustit pracu, do ktorej chodis, nevidim. Podla mna, keby si tam isla s nejakymi kamaratkami, a robite to spolu viacere, tak je to uplne ina situacia, ale byt zavreti so starymi, unudenymi ludmi, co su uz zivotom zlomeni a cakaju na smrt, to si viem predstavit, ake je to peklo.

pozri-

...chapem ta-ale uz to ze sa staras o starych ludi-to musi byt zmysel zivota a casom pride aj nieco ine...uvidis-LEN SA DRZ...
a presne nieco podobne som chcela napisat aj ja co pise OMEGA-len sa mi nechcelo rozvadzat...niekedy ti STARY LUDIA DAJU VIAC AKO MLADY A FALOSNI/CEST VINIMKY/

OkataK

no tak o tej rodine sa to neda povedat ze pracujem s najcennejsimi .. kedze ta rodina je skupa musim varit pre tri osoby 3 zemiaky a peniaze si skryva a stale hovori ze nema na nakupi.. a je agresivna ta babka falosna , ked niekto pride vyusmievana ze srdecna a potom je to stale to iste ...a este vela by sa dalo pisat.. mna by praca naplnala keby tie babky boli vdacne ale nie su... :/

0mega

OkataK, tak toto je zvlastne.. ved pracujes s tym najcennejsim, s ludmi, a este k tomu starymi... Nemozes s nimi komunikovat? resp. osobne by som sa snazil naucit sa od nich vela veci, ved aj napriek argumentu ze "raz zostarnem a bude sa o mna starat nejaka cudzia mlada baba" ma zivot zmysel. Ti ludia isto neprezili svoj zivot pre nic za nic.. Poznam starych ludi, ktori ani neboli na dovolenke, more nevideli, prakticky ani hory, narodili sa prave do druhej svetovej vojny a potom sa museli inak obracat, aby nieco mali a do dnes maju nic, len to malo co ich sprevadzalo zivotom, mali aj kamaratov atd z dediny, no vztahy sa menia, ludia chladnu, su egoistickejsi atd. doba sa neprijemne meni, no rodina stale zostane rodinou, ak nie cela, apson cast z nej. ludia o ktorych pisem maju 60-70-80 rokov. su vcelku spokojni, spominaju na vsetko mozne, a aj na tu vojnu (dokonca odrecituju hymnu bezproblemov, aj rozne ine veci). maju mnozstvo fyz.problemov, ale ziju :)

Neviem preco, ale mam pocit ze maju v sebe nieco, co mlady clovek nemoze vidiet.

A preco?

No ak idem na ceste 200km/h tiez nevidim co je napisane na tabulach.. Ak si ju vobec vsimnem samozrejme.

OkataK

som v zahranici a staram sa o babky tak preto nemozem .. tu su len sami starí ludia ., nikoho mladeho som tu nestretla preto sa to neda

malaanka

tak si aspoň s niekým píš.A prečo na dedine nemáš s kým ísť?Ved aj tam žijú normálny ľudia a možno si tiež myslia.že nemajú s kým ísť von,na prechádzku do kina atd.Neviem si predstaviť aká je to práca,pri ktorej nemáš čas venovať sa sama sebe.Len sa lepšie porozhliadni po dedine a skús nadviazať kontakt napr.pri nakupovaní.