Prenášanie dieťatka dlhšie ako 9 mesiacov

Príspevok v téme: Prenášanie dieťatka dlhšie ako 9 mesiacov
Vitoria

Z akého dôvodu sa nedoporučuje prenášať dieťa dlhšie ako 9 mesiacov? Je to riziko hlavne pre dieťa či pre matku, alebo oboje? Zadusilo by sa dieťatko plodovou vodou alebo by bolo príliš veľké a nemohlo by sa preto narodiť prirodzenou cestou? O predčasných pôrodoch toho bolo popísaného mnoho ale ako je to v prípade, keď matka nosí svoje dieťatko pod srdcom dlhšie ako 9 mesiacov? Existuje vôbec vo svete nejaká rekordmanka, ktorá prenášala dieťa 10 či 12 mesiacov, bez toho aby to zanechalo nejaké následky?

RNG

Nuz moj syn bol neskoro 3 tyzdne a jediny problem bol, ze za tie 3 tyzdne extra narastol a pokus o prirodzeny porod skoncil s fiaskom a bolo treba okamzity cisarsky rez, inac by obaja zomreli.
Ale snad je to tym, ze sa tehgotne dnes prilis chrania pohybovat ku koncu tehotenstva. Moja mama vzdy hovorila, ze tradicne ked bolo dieta prenosene, odporucali zenam kvackat na dvore bielizen na susenie, pri natahovani zacali obvykle porodne bolesti, bez chemie a chirurgie.
Nuz neviem, kto ma pravdu....

milada1111

myslim,ze dieta sa nema preto prenasat tak dlho,lebo by nastali nejake komplikacia.boze ved uz zena 6 mesiaci zaziva tarchu tak ktora by chcela prezivat tazkost v 10 mesiaci.ved brucho je tazke a a celkovo moze uskodit zene komplikacie,tak si skor myslim,ze to ma skor zle nasledky pre zenu ako pre dieta a taktiez dieta rastie,tak si myslim ze to je jedna z najvaznejsich problemoch preco by sa nemalo prenasat.potom ide tazko von

rafka

To by zaujimalo aj mna. Nepoznam zenu, ktora by bola tehotna navzdy:) Ide o to, ze ked zena netusi, kedy pocala, nema pravidelny menzes (co ma len velmi malo zien), lekar jej z brucha vypocita datum porodu a ked do dvoch tyzdnov v lekarom vypocitam termine neporodi, pristupi sa k smyk-smyk. Kde je napisane, ze zena nie je tehotna menej tyzdnov, ako lekar vyratal, to neviem. Znama nemala ziadne znaky, zeby sa schylovalo k porodu, totalne zatvorena, dieta v poriadku, ale na strnasty den po "prenasani", co stanovil lekar, jej dieta vyrezali. Nechapem, preco sa lekari hraju na prirodu, ta vie, kedy ma prist dieta na svet, nie?