Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chemický peeling

KissMe

ahoj, v pondelok som si aplikovala 4-ty krat ale stale len 30% po dobu 10 minut, o tyzden zacinam s 50%. Vidim zlepsenie na licach, v okoli nosa, no na cele zanedbane, co ma stve pretoze celo mam najproblematickejsie. No lica ma tesia, budem pokracovat a uvidim:P

KissMe

Ahojte, ja mám z anglicka sadu kt. sa dá bežne kúpiť v obchode (v Anglicku). Obsahuje 30% a 50% kyselinu glykolovú, neutralizer a krém. Práve sa chystám ju aplikovať sama doma, mám o tom všetko potrebné preštudované. Tak som zvedavá :) Moj problém spočíva v jazvyčkách, rozšírených póroch a jemných pigmentových škvrnách. Zázraky nečakám, ale určité zlepšenie hádam uvidím :)

lala8

delphia,

ďakujem za konkrétnu odpoveď aj s užitočnými info.
Mne by stačila tá základná, resp. stredná úroveň.
Len som už velmi skeptická, pretože som dala strašné peniaze za xy zákrokov kvôli cystám hlavne. Teraz mám našťastie od nich pokoj, ale ešte ma trápi otázka, či CHP by mi nemohol naštartovať nejakú ich obnovu, kedže som na ne náchylná. Tiež sa bojím hojenia po zákroku.
A čo sa týka toho domáceho použitia, možno som to zle napísala, ale tiež som za názor, že doma sa dá použiť len ten jemný.

delphia

doplnim info o CHP:
CHP sa vykonava bud kys. trichloroctovou, alebo glykolovou.
su 3 stupne CHP:
povrchovy, stredne hlboky, hlboky
od stupna zalezi doba hojenia pleti: tyzden, 2 tyzdne,mesiac.
povrchovy sa vykonava aj v kozmet. salonoch, stredny a hlboky len lekarom bud na koznej amb., alebo plastikcky chirirg.
povrchovy sa vykonava 30-35 % kys. s pH 1,4-1,3. doba posobenia je cca 5-7 min.
stredny a hlboky sa vykonava s 50-70% kys. s pH 1,2-0,6 s dobou ucinku 7 a viac minut.

lala8, silny peeling doma robit urcite nemozes. krem, ktory je urceny na domacu aplikaciu je prakticky priprava pleti na posobenie samotnej kyseliny pri absolvovani kys. na plet v salone alebo u lekara. obsahuje cca 10% kys. s pH 3,5, takze sa nejedna ani z daleka o silny pripravok.

vysledok zavisi od stavu pleti, poctu aplikacii a hlbky peelingu. samozrejme ze pomaha, ale ani netreba ocakavat ziadne zazracne ucinky.

cajka

a kolko je potrebnych zakrokov? pomoze to na zmensenie porov aj ked sa mi akne stale robia hlavne na brade a okolie ust

lala8

na akné nepomôže? tak prečo mi to kožná odporučila? :)) Moja pleť je problematická, ale nie tragicky, až na zapalené vyrážky :/ , nejednotnosť pleti a upchávanie pórov... Aj ja chcem mať pleť ako bábika :((

larelay

lala8 mne dala doktorka taký špeci opaľovací krém a všetko som mohla :D u mňa boli hne=d viditelne, ale neviem ku maš pleť.. u mňa sa riešili drobné fľaky a póry :) Inak chem.píling je vhodný až po zahojený akne, na odstranenie jazvičiek a fliačikov.. na akné to nepomôže :)

lala8

ide o ten silnejší píling, s ovocnymi kyselinami sa dá robiť aj doma. Ja by som sa na to aj dala, ale bojím sa tej liečby, že ma chytia ešte väčšie depky, ked sa to bude hojiť, ako mám teraz depky z akné. Teraz, v zime je na to najlepšie obdobie, takže s rozmýšlaním si musím švihnúť. Jeden zázrok stojí okolo 30 - 40 €.

cajka

ahojte. o akom peelingu hovorite ? o peelingu tricholorovou kyselinou ci ovocnou. tou ovocnou, ktora je slabsia to vobec neboli, len stipka. osupuje sa plet pomalycky zmiznu nejake fliaciky. bola som kedysi aj na peelingu tricholorovou, tiez to nebolelo ale mala som dost dlho hroznu plet osupanu ani make up ani krem nic som si nemohla dat. ale zahojilo sa. kolko to teraz stoji?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chemický peeling - Fórum - ZDRAVIE.sk