Nikon D3100 - majitelia.

malediva

naozaj spokojna som bola az po zakupeni portretoveho objektivu, uplne ina liga ;) Zavisi od toho, co chces fotit, ja fotim zvacsa ludi, no a na priroduô mesta a rozne reportazne fotky pouzivam ultrazoom. Ten zakladny objektiv foti ale omnoho krajsie ako obycajny kompakt(maly digitalny fotak, fotky sa nezrnia, su cistejsie, jasnejsie, trosku aj rozmazava pozadie.. Ved je to zrkadlovka, tak neni o com ;) Ale, aj ked by si si kupila neviem aku profesionalnu zrkadlovku, tak to mas tu istu situaciu, tiez by si si musela dokupovat objektivy, resp. nemusela, ale rozmyslala by si o tom po case, hlavne ked by si si zacala porovnavat svoje fotky s fitkami inych "fotografov".
Ako hovorim, 3100-ka pre zaciatocnika, amatera, uplne staci, aspon sa na nom naucis fotit :)

malediva

Ja vlastnim Nikon 3100, zaraduje sa medzi amaterske zrkadlovky, vyhodou je Full HD kamera, myslim, ze je idealna pre rodinky, ked chcete mat krasne fotky a este pre fotografov-zaciatocnikov, da sa na nej dobre naucit manualne nastavenie, kedze je jednoduhsi ako profesionalne zrkadlovky. Rataj vsak s tym, ze po case budes chciet krajsie a krajsie fotky, skvely bokeh, lepsiu kresbu, zacnes premyslat nad dalsimi objektivmy. Ja vlastnim portretovy objektiv, 50mm Nikor a ultrazoom 270mm, obe so skvelou svetelnostou. Dnes fotim profesionalne na zivnost a prave si idem kupit novy fotak, tiez Nikon, ale z vyssej rady, kedze tato mi uz nestaci, nevie dostatocne naplnit moje poziadavky ;)

Amanda A

uuf tak to bol preklep teda,lebo známa je fotografka už asi 15 rokov a tá mi stále hovorí že nikon...ako ono toto je večná debata či nikon či canon, tak zlé nie je ani jedno ani druhé no :) neviem bol si pozerať niekde v kamennom obchode ??? ja som bola len v datarde a nayelektrodome a tam nemali teda nejaký extra výber...cez bazár sa takéto drahé vecičky moc neoplatia kupovať, asi jedine cez net, ale zas tam všetko trvá dlho, ak by náhodou bol nejaký problém, ako napr. reklamácia... neviem, už mi z toho sibe, fakt sa neviem rozhodnút

system

amanda, praveze lacnejsie a vecsi vyber objektivov ma canon, mas zle info ;) ja som skor zastanca canonu, v mojom okoli a ludia ktorych poznam ho maju tak asi preto. ale zas kupovat fotak preto ze maju lacnejsie objektivy alebo viac na vyber je blbost podla mna, vecsine ludom stacia 3 objektivy a dost, takze to moze byt jedno kolko maju na vyber. :D

Amanda A

Ved ja už mám asi všetko na nete prečítané, ale napríklad čítala som na ephoto (ako aj ty určite :) ), jeden chlap si namiesto d3100 kupil d5100 a hovoril, ze sa to vobec neoplatí priplácať, takže niekedy sa najdu takí, čo povedia na rovinu , aj ked pristroj vlastnia :)
Canon 1100D nemá myslím ani full HD video takže mne príde menej využiteľný ako 3100 aj ked zas ono je tažké to porovnávať. JA som so najskor bola istá že si kúpim canon ale väčšina fotografov v okolí mi radí nikon, vraj majú lacnejšie objektívy a lepšie sa ovládajú ale zas to už sú také veci, kto. asi muzi zvazit kazdý sám :) no v každom príp. držím palce aby si vybral ten správny :D a aby ti to hlavne ostrilo, čoho sa ja najviac bojím :D

system

tiez si planujem kupit v blizkej buducnosti zrkadlovku a uz vyse mesiaca citam recenzie nazory ludi, porovnavania a pod. prve som sa rozhodoval medzi canon EOS 1100D a nikon 3100 no rozhodol som sa ze prisetrim a kupim bud canon 550D alebo nikon 5100. este neviem :D
-------
nikon 3100 : drzal som ho v ruke a prisiel mi na moj vkus dost maly, podla mna skor sa hodi zenam. inac kazdy si chvali to co ma takze nato by som sa nespoliehal, co myslis ze ti majitel nikonu 3100 povie ze kup si radsej lepsi ? pochybujem :D spytaj sa ma co ta zaujima medzi ktorym zvazujes a skusim ti tu napisat moje postrehy ;)