Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia

misiacikSWK

akurat som sa vratil z kolonoskopie....stresy pred tym boli nenormalne....nespal som celu noc skoro aj kvoli prehandlu :) ale dost som sa bal toho vysetrenia...ale cele vysetrenie prebehlo uplne v pohode, ziadna bolest, mozno mensi pocit tlaku, ale absolutne v pohodicke akurat tie dozvuky potom .... neustaly pocit tahania na WC ...vsetko islo bez injekcie....urcite cele vysetrenie je individualne, ale nie je to take strasne ...

Žirafa

Ahojte,dnes som absolvovala kolonoskopiu. Veľmi som sa toho vyšetrenia bála, na webe čítala hrôzostrašné skúsenosti a ešte k tomu aj sama lekárka mi na rovinu povedala, že je to bolestivé vyšetrenie, navyše som chudá a vysoká, takže ešte horšie. Na jednej strane som ocenila jej úprimnosť, na druhej strane ma to ešte viac zdeprimovalo...No ale čo človek neurobí pre zdravie..tak som sa odhodlala...Môžem Vám ale všetkým povedať, že to bolo bez akýchkoľvek problémov, samozrejme vypýtala som si injekciu (pre istotu), ale tú som napr. vôbec necítila, určite nejaké účinky mala, lebo som vraj dosť rozprávala...pri vyšetrení mi doktor presne hovoril čo robí, kde sa práve nachádza a ako to tam vyzerá..poviem úprimne, nebolo to samozrejme príjemné vyšetrenie, ale zabolelo to naozaj možno len 2-3 krát na pár sekúnd, inak to bolo skutočne celkom v pohode...Všetko závisí od toho v akom stave máte črevo, asi teda patrím k tým šťastnejším...Tým chcem len povedať, že toto vyšetrenie určite netreba odkladať, čím skôr, tým lepšie, nemáte na čo čakať, ak sa stav v čreve skomplikuje, bude to horšie...injekciu odporúčam a všetkým držím place!!

Margima

Ahojte, áno je to veľká pravda, že tí ľudia ktorý nemajú problémy nepotrebujú sa vyžalovať. Ale dobre padne ak máš nejaké problémy a nájdeš na webovej stránke názory iných ľudí,dobre ti to padne. Môj manžel tiež mal problémy, krvácalo mu v konečníku išiel ku gastroentrologovi, ktorému pri vyšetrení chytil ruku, že stačí, už to nevydrží.... Ale dostal nejaké lieky a už bolo všetko v poriadku. Na všetko zlé sa dá zabudnúť, treba myslieť na to že je už zdravy.....

kraken

Vcera som absolvoval kolonoskopiu a bol som dost vystraseny recami ze to velmi boli.
Dnes si to kazdy vygoogli a cita si rozne clanky a fora.Pravdou ale je, ze ludia ktory nemaju problemy sa nepotrebuju vyzalovat a su radi ze je vsetko ok a preto to na nete vyzera tak pesimisticky. (vseobecne)
Preto by som bol rad jeden z tych, ktory vam napisu ze to bolo uplne v poriadku.
Moju zenu aj kolegu napr.to bolelo, ale problem bol ako som pochopil v PRDENÍ ;) teda NEMUSÍTE SA BÁŤ ničom iného.
Nebude vás bolieť kamera ani samotná invázia ale len a len vzduch ktorý do vás fukaju. Ten treba nato, aby sa kamera mohla rozhliadnut po creve a ta bolest moze byt ak z vas neodchadza von,teda neprdite a citite sa ako pri zastavenych vetroch, co moze byt neprijemne a bolestive ako krce v bruchu.
TOTO JE TA BOLEST KTORU MOZETE MAT a moze byt nemala. A preto mozu mat chudsi ludia problemy, ale tiez to nemusi byt pravidlo...ja mam 191 cm a 86 kg 35 rokov....takze urcite nemam velke brucho. Zalezi samozrejme na vela veciach napr.doktor a personal ...moji boli super aj ked
som o nich pocul opak.
Vopred v strachu som sa pytal na INEKCIU a vraj mi ju nedaju, az ked to bude boliet, lebo ucinok tej "oblbovacky" je okamzity. Ale ak netreba, tak naco do seba dostavat chemicke svinstva a to uz nehovorim o celkovej amnezii ktora je zabijak na organizmus jak hovado. A takisto moze viac uskodit lebo pri nej nieste pri vedomi a nekomunikujete s lekarom ak by doslo k nejakym inym problemom na ktore ho mozete upozornit.
Este moje skusenosti:
1, vraj X prep horsie cisti ako fortrans aspon podla skusenosti lekara. Ja som mal X prep a bolo to ok a lepsie sa to asi pije ako fortrans.
Ale ja som sa ozaj postil tri dni a pil vela vody a naozaj vela...po x prep do vecera asi 5 litrov.
2, nejazdte nic co ma zrniecka alebo supy, napr papriku, rajcinu,kiwi jahody 7 dni pred vysetrenim. Nic celozrnne, dzusy, kavu
prosto len bezzvyskovu stravu 3 dni.
Aspon 2 dni uplnu dietu a mne predpisal lekar aj guttalax neviem ale ci trebalo....ALE AK OZAJ NEVYDRZITE , tak len nieco riedke ako jogurt, jablkove pyre....posledny den pred vysetrenim asi fakt len vodu....ja som prosto chel vydrzat tak som si povedal ze niesom slaboch ked niekto neje 14 dni a vsetko je ok telo sa aspon DETOXIKUJE....zaludok ani tak nepotrebuje jest....je to len psychyka....( s tymto by zena nesuhlasila-ked neje par hodin ma migrenu...ale tiez to je spolocne s psychykou....Som mudry ze? :)
3, pite pite a pite...niekto s tym ma asi problemy no ja uz roky pijem rano na lacno pol litra odstatej vody a verte ze zo zaciatku som skoro grcal.
Samozrejme ak nieste zdravy v tomto smere asi to nepojde. Mozno s mensim mnozstvom vody.
4, Nikto nepise co po vysetreni jest pri tzv. navratovke. Hlavne malicke mnozstva lebo vas bude boliet ten stiahnuty zaludok. Najlepsie varenu zeleninu aspon jeden den po....a potom nieco fakt lahke.Ziadne maso.
5, Nebojte sa !!!! Nic nieje take zle ako sa zda....mozete dopadnut ako ja, ze videte z ambulancie usmiaty ze vsetko dopadlo DOBRE
Drzim vsetkym palce....vecsina z vas si o tyzden len spomenie a o mesiac aj zabudnete.
Miro

lienka78

Bola som dnes vo fnsp trnava. Objednana na 9.00-11.00. Samozrejme hladna, smadna. Dovnutra som sa dostala 11.30 a to az potom ked som sa ozvala ze tam sedim od 9.00., lekar prijemny ( mudr. Usak) aj sestra ale odmietli mi dat oblbovak ze az keby to moc bolelo. Aj bolelo a inekciu som si vypytala. Vysetrenie neprijemne a aj bolestive asi ako ked mate tazku hnacku a este viac. Nic podstatne nezistili a brucho ma boli dalej- asi poziadam o MR. Lebo uz som v koncoch.

daniela22

na buduci tyzden idem na kolonoskou a predtym mam vypit 4 litre saratice nemate stym skusenosti niekto? dakujem

DarinaB

ja som bola na kolono 2x a vždy mi pani v lekárni ponúkla výrobok X-prep. To sa vypije naraz - 1 ml na 1 kg váhy pacienta. Účinkuje to tak za 3-4 hodiny. Celá fľaštička má asi 1 dcl, ale ako hovorím, pije sa to v pomere k váhe.

miska133

Tak super, bola som sa spýtať, a teraz sa už dáva aj také preháňadlo, ktoré sa rozrába v troch deci! To je skvelé pre nás, žalúdkarov.

miska133

Prosím vás, neviete, či neexistuje nejaká alternatíva k tej tekutine? Niekto tu písal, že ak to človek nevypije, nič na kolonoskopii neuvidia, ale čo ak má človek také žalúdočné problémy, že je nemožné prijať také množstvo tekutiny do tela?
Ďakujem

gabinab

Ahoj, chcela by som len vetkym tym, ktory sa chystaju na kolonoskopiu povedat, ze sa skutocne nemusia nicoho obavat, bez problemov sa to da zvladnut. Ja som kolonoskopiu absolvovala vcera a mala som naozaj z vysetrenia obrovsky strach. Dostala som informacie, ze vysetrenie horsie zvladaju utlejsi ludia. Ja mam 28 rokov, 158 cm a 52 kg. Vysetrenie som absolvovala s injekciou, sice necitila som po injekcii ziadne zmeny, ale vysetrenie prebehlo uplne v pohode za 20min. bolo po vsetkom. Bolo to dokonca zaujímave, ked doktorka kluckovala mojim crevom a rozpravala o tom, co vidime na obrazovke. Bolesti som nemala - mozno 2 krat som pocitila vacsi tlak, ta bolest nebola vobec velka. Horsie pre mna bolo pitie FORTRANSU den vopred, to bolo velke sebazapieranie :-). Takze vsetkym ktorych vysetrenie caka drzim palce nech to dobre dopadne a hlavne prosim nebojte sa toho vysetrenia. Vobec to nie je take stasne, ako vsetci rozpravaju. Hlavne treba, aby bol clovek kludny a pokojne dychal, aby bolo brusko volne a tym ani tie krce nie su velke. Drzte sa!

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.