Kolonoskopia

kitykaty

ak je to ten sladky sirup, v takej asi 3dl flaske, mala som ho asi pred dvomi rokmi, tak si to dobre nepamatam, ale vypila som ho normalne z tej flasky a potom pila vodu

andrea28

tak,mam doma ten X-prep,len neviem ako ho zarobit?ci netreba,staci vypit flasku a zapit vodou?
inak v jednej lekarni bol bez receptu,v druhej len na recept,v tretej mi ho predlai,aj ked vraveli,ze recept by mal byt.

casanta

pre-ksjd-doktor Rusnak je ten najlepsi clovek a doktor v jednej osobe akeho poznam..ucil ma na zdravotnej skole a fakt ten jeho pristup je super...keby viac bolo takych doktorov

jajkafr

andrea
aj ja mám 21... ten X-prep je super... je to malé, brutálne sladké, ale dá sa to vypiť určite 100x lepšie ako keď mi dali pred irigografiou prášok MgSO4, ktorý som si musela rozrobiť do litra vody a piť asi hodinu... to bol fakt humus, bolo to strašne horké a tú horkú chuť neprerazilo nič, ani kopu cukru, sirupu...
neviem či x-prep predajú aj bez predpisu, ale predpísať ti ho môže aj tvoja obvodná... radšej si ho pozháňaj skôr lebo ja som mala s ním problém, v to obdobie mali pozastavenú výrobu či čo, tak ho nemali v takmer žiadnej lekárni nšťastie v jednej mali posledný :) držím palčeky :)

andrea28

pet6666 ja mam nejaky X-prep.dufam,ze nan netreba predpis,lebo ten nemam,objednavala som sa telefonicky.no a ten x-prep sa vraj vypije naraz,ale treba potom vypit este 3-4 litre vody.
tiez si nechcem davat injekciu,lebo vela ludom ani nezaberie.takze dufam,ze aj u mna to bude ako u teba.a tiez mam 21 :)
kedy budes mat vysledky a mas ist aj na nejaku kontrolu?

pet6666

ja som bola dnes rano na kolono, nemala som ziadnu inekciu ani nic... trvalo to 10 minut... nechapem naco by si niekto daval na 10 minut narkozu, narkoza je 100x riskantnejsia jak cela kolonoskopia.. nemusite sa z narkozy ani zobudit.. a 10 minut bolesti vydrzi kazdy.. samotny prienik cez anus nebolo citit takmer vobec... asi 2x ma to fakt dost zabolelo ale ked sa nejak posunul tak to hned preslo... dalo sa to v pohode vydrzat.. horsie bolo pitie toho fortransu, 4 litre za 4 hodiny.. vtedy som si hovorila ze nech mi kludne strcia do zadku aj kvetinac len nech uz hento nemusim pit.. inak mam 21 rokov, rzim palce ziaden strach

jajkafr

andrea
ako som písala ja som to podstúpila... dlhé roky trpím bolesťami v podbrušku... odmietla som injekciu od bolesti aj narkózu, keďže som alergička bála som alergickej reakcie viac ako samotnej kolonoskopie... z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že to nieje nič strašné... bolesti sú ako keď ťa nafukuje, v bruchu cítiš taký nepríjemný pocit, keď príde k zátačke čreva a nemôže prejsť vtedy to bolí viac, ale keď nie si v narkóze vieš to povedať lekárovi on povytiahne hadicu a skúša znova, mne sa lekár dostal až 20 cm do tenkého čreva... na záver mi povedal, že také pouzlené čreva ako mám ja ešte nevidel a čudoval, že som to vydržala tak ako som to vydržala, ale mňa to vážne nebolelo nejak silno... keďže vieš povedať lekárovi že to bolí a kedy to bolí je menšia pravdepodobnosť že ti črevo prepichne... čo sa týka odberu vzorky na biopsiu... mne vzorku neodoberal, pretože mi povedal, že mám črevo v poriadku a nepokladal to za potrebné... ale keď som bola na gastroskopii lekárka mi odoberala vzorku zo žalúdka a vôbec som to necítila a vraj také isté to je aj pri odbere vzorky z hrubého čreva... nemáš sa čoho báť... držím palčeky...

laret

no, bude ta to boliet aj ked nemas zapal..bude to sice mensia bolest, ale dost intenzivna aj tak. Pokial nemas vela kil,vyziadaj si narkozu (robia to len v nemocniciach, v ambulanciach nie) ja som bola pod narkozou, ale kamarat len s inekciu a krical tak, ze vydesil dalsich pacientov cakarni. Ja som biopsiu nepytala a aj tak mi ju spravili..tym ze som bola v narkoze a neprosila o milost mi dosli az na zaciatok tenkeho creva a vzali vzorku. Myslim,ze aj kandidu by zistili..tazko povedat, musis sa asi opytat lekara.

andrea28

tak pridavam sa k tym,co ich kolonoskopia caka.zatial sa toho nebojim,precitala som si to tu cele.ale mam otazky,ak nemam ziadne problemy(poslali ma tam kvoli nafukovaniu,svrbeniu konecnika a nepravidelnej stolici) je vacsia sanca,ze ma to az tak nebude boliet,vsak?
a dalej neviem,ci si dat injekciu ci nie,citala som totoiz,ze ak ju clovek nema,vie im lepsie povedat,co ho uz velmi boli a doktor vie,ze ma ubrat.
a dalsia otazka,robia odbery,biopsiu automaticky,alebo si to mam vyziadat?a mozem si to vobec vyziadat,neplati sa zato?lebo sak ked uz to tam bduem mat,tak nech zoberu aj vzorky,nech viem,ze je vsetko ok,alebo nie.no a boli to odoberanie vzoriek?citi clovek nieco?
a este otazka,vedia z tych vzoriek zistit,ci ide o candidu alebo nie?

andrea28

tak pridavam sa k tym,co ich kolonoskopia caka.zatial sa toho nebojim,precitala som si to tu cele.ale mam otazky,ak nemam ziadne problemy(poslali ma tam kvoli nafukovaniu,svrbeniu konecnika a nepravidelnej stolici) je vacsia sanca,ze ma to az tak nebude boliet,vsak?
a dalej neviem,ci si dat injekciu ci nie,citala som totoiz,ze ak ju clovek nema,vie im lepsie povedat,co ho uz velmi boli a doktor vie,ze ma ubrat.
a dalsia otazka,robia odbery,biopsiu automaticky,alebo si to mam vyziadat?a mozem si to vobec vyziadat,neplati sa zato?lebo sak ked uz to tam bduem mat,tak nech zoberu aj vzorky,nech viem,ze je vsetko ok,alebo nie.no a boli to odoberanie vzoriek?citi clovek nieco?
a este otazka,vedia z tych vzoriek zistit,ci ide o candidu alebo nie?