Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia

rajooo

Zdravím , bol som u gastroenterológa a povedal mi, že mám prísť na kolonoskopiu normálne najedený. a čítam tu , že kolonoskopiu ti bez vyprázdnenia čriev nespravia.. tak teraz som mimo.. ďakujem

ninka 255

nemala by si nič jesť, vydrž to, črevo musí byť čisté, napi sa radšej vody alebo minerálku,bylinkový čaj.

MaariSSa

Ahojte,

zajtra idem na kolonoskopiu, akurat som dopila 4litre Fotrans - u ( iny hnus! )...chcem sa opytat, je mozne dat si nieco lahke na jedenie okrem cisteho vyvaru? napr. nejaku mucno-zemiakovu kasu...viem, ze sa to nema, no od rana som nic nejedla a uz som fakt dost hladna :-/ A hlavne mam hnusnu chut v ustach a zatazeny zaludok z toho Fortransu...

Dakujem za odpovede

RNG

Syndrom drazdiveho creva sa potvrdzuje castymi bolestami brucha a hnackami. Na to nie je treba kolonoskopia a vysklbavanie vzoriek z creva. Takze mas 5 ran na creve, prajem ti, aby sa co najskor zahojili bez komplikacii. Lebo nie kazdy ma to stastie, zialbohu aj ked je to udajne podla lekarov zriedkave.
A potvrdenie IBS neznamena, ze ti to vedia bezni lekari ucinne adresovat a odstranit.

IBS je dosledok alebo potravinovych alergii alebo roznych nakaz, ktore sa tam dostanu cez malokysly zaludok a rozmnozuju pri nespravnej strave, chudobnej na mikrovkniny, ktore sluzia ako potrava pre probiotika. Spravne zakultivovane probiotika vytlacia ine skodlive kultury z criev a prispeju k vyhojeniu zapalenych stien
Pomoze pri tom doplnok kyselin, enzymov mikrovlaknin probiotik , pripadne hojiva triphala a aloe vera.

pacientka

Bola som na kolonoskopii predvčerom. Veľmi ľutujem, že som predtým na nete čítala hororové popisy niektorých ľudí - zrejme kto to v pohode prekonal nemá potrebu vypisovať na net a ten, kto nie sa chce podeliť o strašné zážitky.
Vypiť 4 litre Fortransu nebol žiadny problém, je to trocha sladké a keď je človek hladný tak to vypije.
Z vyšetrenia som mala som taký šialený strach, že som myslela, že dostanem infarkt. Dala som si pichnúť injekciu, človek je pri vedomí len sa prestane báť a tlmí bolesť. Vyšetrenie trvalo asi pol hodiny a zabolelo to asi dvakrát - a to mi vyšetrili celé hrubé a 20 cm tenkého čreva a zobrali 5 vzoriek. Potvrdil sa syndróm dráždivého čreva.
Takže sa fakt nebojte, podľa mňa je gastroskopia omnoho horšia.

obálka

jajkafr, ďakujem za povzbudenie. Trocha ma to ukľudnilo. Dúfam, že to dopadne dobre a že to v zdraví prežijem :).

jajkafr

obálka
neboj sa... každý to prežíva inač... moju osobnú skúsenosť si môžeš prečítať nižšie... keď ťa to ukľudní mám 22 rokov a som štíhla, takže to čo tu bolo písané, že štíhle to prežívajú horšie sa týka aj mňa... bola som na kolonoskopii asi pred rokom oblbovákov som sa bála pretože som silná alergička takže som to radšej zvládla bez toho... ako predprípravu som pila X-prep je to malá flaštička s veľmi sladkým sirupom... neviem ako chutí Fortrans, ale keď som šla na irigografiu dali mi prášok tuším MgSO4 a bol to riadny kentus... vypijem všetko ale MgSO4 bolo strašné a chuť toho sa nedala prebiť ničím... čo sa týka samotnej kolonoskopie počas celého vyšetrenie som cítila ako keď máš zastavené vetry ak lekár nemohol prejsť niektorými kľučkami tak to bolelo ako kŕče pri hnačke... na záver mi lekár povedal, že pri mojich črevách sa čuduje, že som to tak zvládla ako som to zvládla, ale ja som vážne nemala nejaké silné bolesti, ako bolelo to niekedy viac, niekedy vôbec, ale bolo to skôr nepríjemné... určite sa to dá prežiť a nemusíš sa zbytočne báť... držím palčeky

obálka

zuzicenka, ďakujem za odpoveď. Uvidím, ako dopadnem ja. Ale mám to až za mesiac, takže sa ešte nastresujem dosť :(. Závidím Ti, že už máš potom.

zuzicenka

obálka, nemala som žiadny oblbovak. nikto mi ani nic take neponukol. vzhladom na to, ze lekar v tych 90 cm nic nenasiel, tak lekar povedal, ze ma uz nebude viac trapit a vysetrenie skoncil.
bolest by som prirovnala k niecomu takemu, ako ked mas zastavene vetry, ale 10x intenzivnejsie. a nieco zvnutra stale tlaci a tlaci. proste, v jednom mieste sa to zaseklo a pri kazdom dalsom pokuse ist dalej to bolelo viac a viac. a nepomohla ani zmena polohy, ani pomoc sestricky.
ale nechcem ta strasit. vacsina pripadov, co citam, prebehla absolutne bez komplikacii.
a este jedna vec. aspon den predtym uz o tom nic necitaj. radsej si pozri nejaky film. ja som celu noc nespala kvoli tomu, ze som sa bala, ci budem dobre vycistena. a zbytocne. :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolonoskopia - Fórum - ZDRAVIE.sk