Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia

Annika1987

kolonoskopiu ti bez vyprazdnenia criev nespravia. A to sa robi pripravou viac dni vopred, hladovkou a prehanadlom, takze urcite ti ju nebudu robit zatial.

kjlm123

ja by som sa chcela spytat ci mi kolonoskopiu mozu spravit aj bez pripravku na prehananie ... som totiz objednana a kazali mi prist na lacno 12hod nejest nepit a kazali mi vzait si uterak :D ... a nepovedali co ma caka ...idem tam po prvykrat tak neviem ci mi hned budu robit kolonoskopiu ... ?

anonym_2137

Asi tu nikto nie je koho by momentálne zaujíma kolonoskopia, keď nereagovali. Nevadí:). Keďže som tu písala, keď ma to čakalo, podelím sa s tými čo sa na to chystajú s mojimi pocitmi. Dnes som teda na tom bola. Príprava včera bola taká, že počas 4 hodín som musela vypiť 4 l vody s prípravkom Fortrans. Pre mňa to bolo dosť ťažké, lebo nie som ten typ čo dokáže piť denne 2-3 l vody ako nám to odporúčajú. No ale vypila som to. Po 1,5 l začalo preháňať, po 3 l som už len voda šla, ale pila som. Mala som hlad, ale dalo sa vydržať. Na dnes som bola objednaná na 11.30. Zobrali ma až o 12.00.Hladná, smädná, vystrašená. Trochu som si fandila, že keď som vydržala žlčníkovi záchvat, že toto bude malina. No ďakujem tým, čo ma povzbudzovali, že to ni nebolí, no ja som mala dosť veľké bolesti. Ako mi na začiatku bola zima, tak som sa spotila ako keby bolo 40 stupňov. Bola som bez injekcie, vôbec mi ju neponúkli, hoci mi pri objednávaní vraveli, že pokiaľ by ma to bolelo, dajú mi ju počas vyšetrenia. No prežila som to, ale druhý raz by som to skúsila už len s injekciou. Nechcem tu nikoho strašiť, tá bolesť je zrejme individuálna, ale ten pocit, že ste zdravý je fain. Preto, kto má len nejaké pochybnosti, choďte.

anonym_2137

Deň D sa blíži, zajtra už vypijem ten prípravok, aj keď mi nikto nenapísal, či je to pitné :(. Ale ak mi viete poradiť:dnes som si prečítala pokyny a tam stálo, že 5 dní pred sa nemá jesť paprika, rajčiny. No a ja čo celý rok papriku nejem práve včera som si dala a dnes lečo. Môže to ostať v črevách aj po vypití toho prípravku?

Borgy

Text: Bol som dnes na kolonosk. a bol som príjemne prekvapený hladkým priebehom celej akcie. Vôbec to nebolelo aj bez injekcie a trvalo to asi 30 min. aj s vybratím troch malých polypov ( podotýkam tiež bezbolestne ). Stačí len dobrá príprava podľa pokynov lekára a je to OK. Robili mi to na Záporožskej v Petržalke a prístup sestričky aj lekára bol vynikajúci ako aj odvedená práca. Netreba sa báť a z netu treba čítať len tie pozitívne ohlasy a nenechať sa zbytočne vynervovať ako som bol aj ja. Teraz som už oveľa múdrejší a viem, že niektorý ľudia naschvál preháňajú a strašia.

jajkafr

anonym
ale deň predtým už neješ nič... takže tú vodu vypiješ aj keby si neviem ako nechcel... ani nie od smädu, ale od hladu :) a ten prípravok je asi X-prep alebo niečo podobné daj si to tak cca najneskôr okolo 13:00 ono to začína účinkovať až o čosi neskôr, aby si mohol v noci kľudne spať :)

anonym_2137

Tak už mám termín na 25.7. a že deň predtým mám vypiť 4 litre vody s nejakým prípravkom z lekárne. Neviem si to predstaviť, 4 litre nevypijem ani za 4 dni. Tak sa už "teším"

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolonoskopia - Fórum - ZDRAVIE.sk