Kolonoskopia

obálka

Ahojte, ja idem na gastroskopiu 02.02. a na kolonoskopiu 21.02. Hrozne sa bojím, Ani nie tak samotného vyšetrenia, skôr toho, čo mi nájdu. Väčšiu hrôzu mám z kolonoskopie. A najhoršie na tom všetkom je toto čakanie. Najradšej by som bola, keby tam idem hneď zajtra, nech to už mám za sebou. Teraz čítam všetko, čo o tom nájdem, no neviem, či je to dobrý nápad, lebo môj strach vzrastá. Boli ste niekto na kolonoskopii v NsP v Žiline? Ako to tam ide? Dá sa aj prednostne objednať, či nie?

Milky

Pozdravujem.
Ja som isiel dobrovolne, ale nakolko ako spravny chlap sa boim bolesti, objednal som si uplnu anestezu.
Den predtym, o 12tej som si dal ten sajrajticek. Pohoda, 3x a dost..
A zakrok? Uplne, uplne bez bolesti. Ked som sa prebudil na lozku, vsetko bez naznaku, ze by mi nieco robili.
Vedla mna opisovali hororove scenare ti, co si nezaplatili uplnu anestezu, ale ja uplna, absolutna pohodicka.
A to sa mam rad..

anonym_2137

Myslím, že som to jasne opísala / viď nižšie/ a pre Wendelu, snaž sa to vypiť, lebo keď nebudeš dostatočne vyčistená, zbytočne tam pôjdeš a budeš to musieť ešte raz absolvovať.

Kjlm123 vyzerá to na gastroskopiu a nie na kolonoskopiu.

tpch

Ak ti vykaly ostanu v crevach, tak pri pohlade na monitor uvidia h.vna a nie steny criev. podla toho sa rozhodni, ci to vypijes, alebo nie.

Wendela

Ahojte .. tak zajtra to čaká aj mňa. strašne sa bojím .. len sa chcem opýtať, že či to musím vypiť všetok ten humus kentus,?? lebo ja aj vracam aj kackam z toho :( je to strašne nechutné ... som zvládla 2 litre ale na viac si netrúfam.... prosím napíšte mi niekto Ďakujem

Annika1987

kolonoskopiu ti bez vyprazdnenia criev nespravia. A to sa robi pripravou viac dni vopred, hladovkou a prehanadlom, takze urcite ti ju nebudu robit zatial.

kjlm123

ja by som sa chcela spytat ci mi kolonoskopiu mozu spravit aj bez pripravku na prehananie ... som totiz objednana a kazali mi prist na lacno 12hod nejest nepit a kazali mi vzait si uterak :D ... a nepovedali co ma caka ...idem tam po prvykrat tak neviem ci mi hned budu robit kolonoskopiu ... ?

anonym_2137

Asi tu nikto nie je koho by momentálne zaujíma kolonoskopia, keď nereagovali. Nevadí:). Keďže som tu písala, keď ma to čakalo, podelím sa s tými čo sa na to chystajú s mojimi pocitmi. Dnes som teda na tom bola. Príprava včera bola taká, že počas 4 hodín som musela vypiť 4 l vody s prípravkom Fortrans. Pre mňa to bolo dosť ťažké, lebo nie som ten typ čo dokáže piť denne 2-3 l vody ako nám to odporúčajú. No ale vypila som to. Po 1,5 l začalo preháňať, po 3 l som už len voda šla, ale pila som. Mala som hlad, ale dalo sa vydržať. Na dnes som bola objednaná na 11.30. Zobrali ma až o 12.00.Hladná, smädná, vystrašená. Trochu som si fandila, že keď som vydržala žlčníkovi záchvat, že toto bude malina. No ďakujem tým, čo ma povzbudzovali, že to ni nebolí, no ja som mala dosť veľké bolesti. Ako mi na začiatku bola zima, tak som sa spotila ako keby bolo 40 stupňov. Bola som bez injekcie, vôbec mi ju neponúkli, hoci mi pri objednávaní vraveli, že pokiaľ by ma to bolelo, dajú mi ju počas vyšetrenia. No prežila som to, ale druhý raz by som to skúsila už len s injekciou. Nechcem tu nikoho strašiť, tá bolesť je zrejme individuálna, ale ten pocit, že ste zdravý je fain. Preto, kto má len nejaké pochybnosti, choďte.

anonym_2137

Deň D sa blíži, zajtra už vypijem ten prípravok, aj keď mi nikto nenapísal, či je to pitné :(. Ale ak mi viete poradiť:dnes som si prečítala pokyny a tam stálo, že 5 dní pred sa nemá jesť paprika, rajčiny. No a ja čo celý rok papriku nejem práve včera som si dala a dnes lečo. Môže to ostať v črevách aj po vypití toho prípravku?