Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia

andrea28

tak dnes som absolvovala aj gastroskopiu.este stastie,ze to trvalo asi minutu az dve,lebo keby to trva tolko,co kolono,tak poviem,ze gastro je horsie.
no ale az vonku z ambulancie,ked som sla zaniest papier od doktora obvodnej lekarke,som si precitala,ze preto brali 2 vzorky,lebo tam nasli zapal.doktor mi nic nepovedal,keby to viem tam,tak sa rovno spytam,co to moze byt.
neviete ci to moze byt vazne,alebo nie? este sa ma obvodna pytala,ci mi nedal lieky,lebo ze sa zvykne na ten cas co budu vysledky nieco davat :( tak som teda zvedava na tie vysledky.

Lilka33

Aj ja mám ísť v marci na kolonoskopiu.Desí ma to dlhé čakanie,tá drastická príprava pred tým a hlavne aký bude výsledok.Mám použiť Fortrans,no nič nejesť dva dni pred vyšetrením,iba piť.Zdá sa mi to trochu drsné.Nemohla by som aspoň ten prvý deň doobeda mať tekutú stravu,resp.kašovitú?Fortrans mám piť tiež dva dni.Bojím sa,že to nezvládnem.Vie mi niekto poradiť,kto s tým má skúsenosti?Ako to chutí?A za akú dobu treba vypiť ten 1 liter prípravku?

jajkafr

andrea
mne lekár po kolono povedal že také pouzlené črevá ako mám ja ešte nevidel, ale že všetko je ok a že príčinu bolestí nevidí :( ale od začiatku januára som začala držať bezlepkovú diétu a tiež som zo starých výsledkov od alergológa vyčítala na čo všetko mám alergiu tak som to vylúčila moja stravovanie je momentálne dosť o nervy, ale bolesti nemám a cítim sa oveľa lepšie :) tie moje problémy boli spôsobené asi mojou alergiou :)

andrea28

jajkafr dakujem,za upokojenie.aj som citala,ze to trva 3-5 minut,len mi nedoplo,ze to vzdy sa ide aj do tenkeho creva,zato som si myslela,ze u mna to bude dlhsie :) akoze je mi jasne,ze po kolono by som to zvladla,ale 2 krat som sa na to netesila :) teraz som uz pokojna.
no a vzorky mi asi nebrali,lebo som to ani nepostrehla,ale ani doktor nic nevravel a ani na papieri co mi dal to nepisal.len mi brali krv a objednali ma na gastro.
no a z toho co videl,tak crevo je v poriadku,ale vraj dost dlhe(a to ja som k tomu maly clovek) a ma ostre zakruty.takze z toho asi je problem pri vyprazdnovani(niekedy som nebola aj 3-4 dni).
tak z gastra uz hadam vzorky vezmu,nech viem,ci je to aj tam dobre.a asi ich poprosim,ci by mi nevzali aj na candidu.ale neviem,ci ich ukecam :(

jajkafr

andrea
pri gastroskopii sa ide stále až do tenkého čreva... trvá to krátko tenké črevo je hneď za žalúdkom, pri gastroskopii netreba prekonávať toľko zákrut ako pri kolonoskopii :) vôbec necítiš nafukovanie, je to nepríjemné iba v tom, že ťa napína na zvracanie ale dá sa to zvládnuť... keďže nie si alergická hrdlo ti zastriekajú Lidocainom takže napínať ťa možno nebude vôbec... ja som cítila v žalúdku takú ťažobu taký zvláštny pocit, ale nebolelo to :) držím palčeky... a ako si dopadla na kolonoskopii čo ti zistili?

andrea28

jajkafr to som citala,ze gastro trva par minut,lenze mne chcu ist az do tenkeho creva,takze aj vtedy to je rychle?ci to trva dlhsie a je to podobne ako kolono?
a pri gastre tiez tak strasne z vnutra nafukuje a tlaci to?lebo to bolo pre mna najhorsie.inak sa to dalo zvladnut.

jajkafr

andrea
neboj gastroskopia není až taká strašná trvá to oveľa kratšie ako kolonoskopia... bude ťa pritom trošku napínať, ale dá sa to zvládnuť :)

andrea28

tak uz to mam za sebou aj ja :)
boliet to nebolelo absolutne,ale bolo mi to vlemi neprijemne :( taky pocit,ze potrebujem ist na zachod,ale nemozem.keby to netrva tak dlho,tak by to nic nebolo.
no,ale prezila som a o 2 tyzdne idem na gastroskopiu.no tak som zvedava,co zas to bude zac.

asdf2

Pred pár hodinami som prišiel z kolonoskopického vyšetrenia.
Bol som bez injekcie a ABSOLÚTNE TO NEBOLELO a NEBOLO to ani niajak extra nepríjemné, pohoda..

!!! Nestresujte sa tu zbytočne !!!

jajkafr

andrea
pred kolonoskopiou mi nevraveli nič, ale keď som šla na irigografiu lekárka mi dala taký lístoček a tam bolo písané čo nesmiem jesť, ale to sú asi 3 roky dozadu takže ten lístoček už nemám... ale bola tam zelenina tuším kapusta, paradajky, paprika a neviem čo všetko... nemusíš úplne kašovitú stravu, kľudne môžeš aj chlieb... špenát sa tiež ráta do zeleniny... nemalo by sa jesť jedlo, ktoré nafukuje (strukoviny, kysnuté...) takže kľudne v sobotu ti stačí držať diétu nemusíš sa tyranizovať od piatku... a v nedeľu nič len vodu a ten X-prep, tiež môžeš vývar, ale len čístý vývar bez zeleniny, cestoviny len tú vodu... pred vyšetrením môžeš piť čistú vodu tá nevadí... držím palčeky

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.