Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kolonoskopia

andrea28

no,o jedle mi nevraveli nic,ale sama som to tak planovala,ze ked idem v pondelok,tak v piatok by som si dala len lahke jedla a v sobotu len nejake kasovite jedla,polievky.planovala som zemiakovu kasu,spenatovy privarok,...to sa tiez rata do zeleniny?
nevedela by som to nikde na nete zistit,co sa este nemoze jest?

jajkafr

andrea
ešte niečo... neviem či ti vraveli, ale 2 dni pred vyšetrením by sa mala prijímať ľahká strava... nemala by si žiadne ovocie, zeleninu, ťažko stráviteľné jedlá, kapustu a ja neviem čo všetko tam ešte bolo.

jajkafr

andrea
aj ja som ho mala vypiť skôr lenže u mňa bol problém v tom, že ja som bola v škole a domov som došla dosť neskoro tak preto som ho vypila až tak neskôr a navyše čakala som okamžitý účinok ako po MgSO4, ktorý som pila pre irigografiou, ale nikdy viac :D...
psyllium nebude potrebné... deň pred vyšetrením sa odporúča nič nejesť len veľa piť... a X-prep ťa prečistí dostatočne nemusíš sa báť... držím palčeky...

andrea28

jajkafr mne ho kazali vypit uz o 11:00 takze dufam,ze o jedenastej v noci uz budem mat pokoj a aspon sa vyspim.
inak mozem si dat rano o osmej,deviatej psyllium,nech to tam trochu posunie,ci nebude to dobre?lebo psyllium inak berem skoro kazdy den.

jajkafr

andrea
ten X-prep sa nerozrába... vypiješ ho rovno z fľaše začína účinkovať dosť neskoro ja som ho vypila cca okolo 17:00 a preháňať ma začalo až okolo pol noci...

kitykaty

ak je to ten sladky sirup, v takej asi 3dl flaske, mala som ho asi pred dvomi rokmi, tak si to dobre nepamatam, ale vypila som ho normalne z tej flasky a potom pila vodu

andrea28

tak,mam doma ten X-prep,len neviem ako ho zarobit?ci netreba,staci vypit flasku a zapit vodou?
inak v jednej lekarni bol bez receptu,v druhej len na recept,v tretej mi ho predlai,aj ked vraveli,ze recept by mal byt.

casanta

pre-ksjd-doktor Rusnak je ten najlepsi clovek a doktor v jednej osobe akeho poznam..ucil ma na zdravotnej skole a fakt ten jeho pristup je super...keby viac bolo takych doktorov

jajkafr

andrea
aj ja mám 21... ten X-prep je super... je to malé, brutálne sladké, ale dá sa to vypiť určite 100x lepšie ako keď mi dali pred irigografiou prášok MgSO4, ktorý som si musela rozrobiť do litra vody a piť asi hodinu... to bol fakt humus, bolo to strašne horké a tú horkú chuť neprerazilo nič, ani kopu cukru, sirupu...
neviem či x-prep predajú aj bez predpisu, ale predpísať ti ho môže aj tvoja obvodná... radšej si ho pozháňaj skôr lebo ja som mala s ním problém, v to obdobie mali pozastavenú výrobu či čo, tak ho nemali v takmer žiadnej lekárni nšťastie v jednej mali posledný :) držím palčeky :)

andrea28

pet6666 ja mam nejaky X-prep.dufam,ze nan netreba predpis,lebo ten nemam,objednavala som sa telefonicky.no a ten x-prep sa vraj vypije naraz,ale treba potom vypit este 3-4 litre vody.
tiez si nechcem davat injekciu,lebo vela ludom ani nezaberie.takze dufam,ze aj u mna to bude ako u teba.a tiez mam 21 :)
kedy budes mat vysledky a mas ist aj na nejaku kontrolu?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kolonoskopia - Fórum - ZDRAVIE.sk