Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Patologický strach z chorob

Príspevok v téme: Patologický strach z chorob
sasha88

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať,či má niekto skúsenosti s touto,,diagnozou´´ .
Mám 23 rokov a mám veľký strach z chorob,potrebu neustále sa sledovať a prehmatávať.Pred asi týždňom som si našla hrčku za uchom,bežala som s tým k tete,je obvodná lekárka,poslala ma k orl a tá mi povedala že je to zapálená vlasová cibuľka!včera som bola na kompletné vyšetrenie krvi.Teraz ledva čakám do pondelka na výsledky.Mám z toho stavy úzkosti a neustále myslím na to,že to može byť zhubný nádor.Neviem už ako to mám riešiť,ale premýšľam o psychológovi.Ibaže sa bojím antidepresív a závislosti z nich ..Prosím poradte ak viete..Ďakujem

sasha88

Baby,všetky vysledky mám v poriadku =o) takže od dnes sa budem snažiť myslieť pozitívne a hlavne sa nekontrolovať a nevyšetrovať sama =o)Ďakujem Vám ešte raz za vaše rady a odpovede..držím palce aj Vám :)

anhc

ja som mala presne toto iste.stale som sa sledovala,stale ma nieco bolelo a samozrejme vsetky vysetrenia boli v poriadku.jajka ma pravdu - skus porozmyslat co vo svojom zivote nechces vidiet a nechces riesit,pretoze u mna to bol nefunkcny vztah a v tom momente ako som sa z neho dostala,tak ma vsetky bolesti presli ;-) horsie je,ze som z toho vycuvala,az ked som uz naozaj musela,lebo som zacala vracat a mat neskutocnu uzkost a to riesim este 6 rokov po rozchode a nie a nie sa toho zbavit.takze zacni rozmyslat cim skor tym lepsie,kde je problem.

sasha88

No vidím,že naozaj nie som sama kto má takéto problémy,som naozaj velmi rada ,že ste sa ozvali a podelili o svoje skusenosti a problemy..zajtra mam tie vysledky takže do vtedy sa snažim na to nemysleit aj ked včera pred zaspávanim na mna už opat prišiel ten stav..čo ked ,čo ked..ak budem mat zajtra v poriadku vysledky skusim začat so vsetkym od znova a vážiť si svoje zdravie..hlavne nemysliet na hluposti a prestat sa neustale sledovat..drzim palce aj všetkym vám ostatnym..

Laurina22

Sasha,ja som mala a este aj mam podobny problem,i ked uz v miernejsej forme.Musela som sa so svojimi stavmi ukludnit,pretoze by som nezvladla svoju skolu.Mame predmety onkologia,gynekologia,interna medicina,genetika,patologicka fyziologia a anatomia a mnohe dalsie,a ak by som sa neukludnila,nezvladnem to,mozem rovno odist.

Chcem ti len povedat,ze takyto stav je ludsky a normalny a nemyslim si,ze musis hned bezat za psychiatrom.Skus si kazdy den opakovat,ze si zdrava zena a zdravou aj budes.Mysli pozitivne,obklopuj sa pozitivnymi vecami a pribehmi,tes sa zo zivota pretoze ja som pochopila,CO MA BYT BUDE!

Nehladaj si tumory,zvacsene uzliny,polypy,nesleduj sa tolko.A svet bude hned krajsi ver mi ja viem o com pisem.

Po dedkovej smrti som mala neskutocne stavy uzkosti.Zomrel na osteosarkom a mna hned ako zabolela noha,ruka,videla som sa v truhle.Doslova.

Ale potom som si uvedomila,ze toto musi skoncit.Dnes som na tom uz lepsie.

PS:Dnes nam na onkologii povedali,ze kazdy treti clovek v republike trpi alebo trpel rakovinou.Bola som tretia od steny.Tiez ma hned co to napadlo avsak ako pisem treba mysliet pozitivne,uzivat si pritomnost a mysliet na krasnu buducnost.

Neprivolavaj si choroby.Pretoze pridu.

Lulu2011

Darma - ja mam osteom v dutine a tiez mi treba ist na operaciu ;) ale mam ho uz roky, takze som s nim zžita, stavy mam to uz 8 rokov...krutých 8 rokov..AD nezabrali podla mojich predstav, neberiem nic

Darma111

Lulu ja som napísala ako to u mňa začalo... do pôrodu som takéto veci ani neriešila ani som sa tým vôbec nezaoberala, možno to bolo aj tým, že som nemala počítač ani internet a žila sa mi asi takto lepšie... teraz to zisťujem...

Lulu to nakupovanie by bol fajn nápad, ale financie u mňa nestačia... ale vidím to normálne na návštevu psychologa, lebo už sú zo mňa všetci hotoví...aj teraz našli mi polyp na prínosovej dutine a musím isť na operáciu ale ja som z toho na nervy normálne, čo to je? prečo? nie je to niečo vážnejšie ako to všetci zľahčujú?

Lulu ako dlho to trvá u Teba?

Lulu2011

Darma - mne to zacalo v praci, neznasala ma jedna osoba a vkuse mi podkopavala nohy, bola som v hroznom strese, do toho problemy s mamou a zistili mi jednu infekciu, z tej som sa nastastie lahko dostala, to vsetko bolo pre mna zrazu hrozne a mala som chut utiect niekam daleko, jedneho dna som sa zacala triast, ostala som studena ako mrazak a nemohla som sa nadychnut a odvtedy uz "nie som zdrava"

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Patologický strach z chorob - Fórum - ZDRAVIE.sk