Patologický strach z chorob

Príspevok v téme: Patologický strach z chorob
sasha88

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať,či má niekto skúsenosti s touto,,diagnozou´´ .
Mám 23 rokov a mám veľký strach z chorob,potrebu neustále sa sledovať a prehmatávať.Pred asi týždňom som si našla hrčku za uchom,bežala som s tým k tete,je obvodná lekárka,poslala ma k orl a tá mi povedala že je to zapálená vlasová cibuľka!včera som bola na kompletné vyšetrenie krvi.Teraz ledva čakám do pondelka na výsledky.Mám z toho stavy úzkosti a neustále myslím na to,že to može byť zhubný nádor.Neviem už ako to mám riešiť,ale premýšľam o psychológovi.Ibaže sa bojím antidepresív a závislosti z nich ..Prosím poradte ak viete..Ďakujem

sasha88

maruska123 veď asi pojdem. Niekedy je to už neznesiteĽné a hlavne ak to už prekáža aj našim..Tou normálnou odpoveďou som nemyslela aj tvoju..Bez urážky,ale to že psycholog nepredpisuje atd viem a že som hypochonder to som si už tiež vygooglila !

sasha88

Lulu2011 Ďakujem,že konečne niekto odpísal normálnu vec :) toto iste mi vravia aj naši.Snažim sa na to nemyslieť,viem že by som si mala nájsť činnosť ktorá by mi pomohla prestať na to myslieť,ale ak vieš o čom vravim,tak ti nemusím vraviet aké to je ťažké,pritom tento rok som bola u obvodnej asi 6 krat a naposledy mi robila komp.vyš.krvi v máji..uz aj jej to asi lezie na nervy..Tie nákupy sú skvelá rada,veď s financiami to hádam nejako zvladnem :) naozaj ti dakujem za radu a za reakciu :)

Lulu2011

sasha - aj ja sa takto bojim, snazim sa na sebe pracovat, najhorsie je, ked sa objavi plno problemov a nevies co skor riesit, mne pomaha nakupovanie, ale ked nie su financie je to tazsie :)) musis si najst nieco co ti vezme pozornost od toho strachu