S kvasinky ako také schopné pripraviť ma o plodnosť?

Heatherka

a dalsia vec, ze ci poznam tie reklamy, na imunitu v creve. si predstav, jogurtiky vselijake, od bielych probiotickych, aj ochutenych , samozrejme kysle mlieko a hlavne acidofilne mlieko som videla pod mikroskopom a vies co ????? ani NAAHODOU som tak kvasinku nevidela. kebyze ano, vies, co by sa stalo ? boli by stiahnute vsetky tie jogurty, ze ako sa stalo, ze sa candida vyskytuje v jogurtoch. videla som tak akurat lactokoky a lactobacilly ale ty asi ani netusis , ze co to je...

tymto tuto depabu koncim, je mimo temy.
boobinka, hlavne kvasinky si davaj stale preliecit na gynekologii, nech ti zbytocne nerobia sarapaty :)

Heatherka

to ani latinsky nazov nie je :D akozeeeeeee parafrazovala som vysokoskolske skripta zo SAV, ja neviem mam ti dat kvasnica kontakt na doktorku prirodnych vied, co ma to uci ? a na takyto vseobecny rozhlad, co je to candida ani skripta netreba ! nerozuculujem sa, si uplne mimo, kazdy to vie, len ty nie. skoda, v zivote to budes mat poriadne pomylene. precitaj si na google nieco o tom, ja by som taka sprosta byt naozaj nechcela.neviem odkial mas taketo informacie...

candidu vysmrkat ??? kebyze ju mas na plucach alebo v bronchoch je to velmi velmi zle. ano 70 % imunity je v hrubom creve a to dobrou vyvazenou mikroflorou ale o tomto tu nikto nic nevravel :)

no radsej sa pomylit v jednom ypsilone ako trepat neskutocne hluposti na N tu. kebyze toto povies v skole, vyrazia ta :D

tpch

Ja sa tiez na kvasnicovych prispevkoch smejem. Tvari sa ako vsevedko, ale co veta, to perla medzi mudrostami :-DDDDD

sissssska

kvasnica, ked uz tak, kvasinka je EUKARYOT a bakteria PROKARYOT, ked uz nieco tvrdis, tak si to nastuduj, do riti a nestruhaj frajera, ked vies prd o tomto

kvasnica.

Heatherka: Ty mas zas medzerY v gramatike.

Rozne choroby pri ktorych su pritomne kvasinky su spôsobené inými faktormi. Kvasinky sú v tom nevinne. Samozrejme ze poznám candidu. Mám ju rád, obcas ju vysmrkam. Neprávom obvinujes mikroorganizmy ktoré v skutočnosti tvoria imunitu cloveka. Najviac --imunity je v hrubom creve-- - poznas tu reklamu na bakterialne napoje?

Delenie na kvasinky a bakterie mi pripada nepodstatne. Ide o prokariota, ktore maju odlisnu strukturu ako eukariota. Tieto typy buniek ziju v symbioze. Podobne ako stromy a huby.

Heatherka

kvasnica. ok uz som pochopila s kym mam docinenia. neurazam, ale vidim, ze mas medzeri v tomto tak ta uvediem na pravu mieru. ( som studentka biologie a kvasinky som videla aj pod mikroskopom a nejedna sa o tie, co myslis ty )

su kvasinky, ktore su z radu Endomycetes, vacsinou je to pivna kvasinka, saccharomyces cerevisiae, potom je saccharomyces ellipsoideus, vinna kvasinka. tie su prospesne, pouzivaju sa pri vyroe piva a vina. je jasne, tieto su neskodne, su prospesne.

ale baba tu vravi o inych kvasinkach. hovori o kvasinkach z rodu candida. pravdepodobne o candide albicans.mozno este tropicalis alebo krusei ale len zriadkavo. ta sposobuje mykozy a je patogenna. ludia ju maju bezne v traviacom trakte ale pri premnozeni vytvara sarapaty a mozu zasiahnut aj pluca, oblicky a hlavne pohlavne organy, kde sposobuje zapaly, zapaly sposobuju zrasty na vajecnikoch a v brusnej dutine.

cize stale kvasnica ak baba vravi o kvasinkach tak tak stale mysli z rodu CANDIDA. davala som sem odborne nazvy aby si si si vedel/a najst na internete o tom a poucit sa trosku,lebo je unavujuce troska presviedcat nevzdelanych ludi o niecom. neber to zle, aj preto som tuna teraz venovala viac casu, aby si pochopil/a, co vlastne pisem a ze je to pravda :)

prión

pozor, veľký pozor...
môžu spôsobovať neplodnosť a nie je to strašenie...
väčšina tu píše, že aké sú prospešné a dobré, ale sú aj tie na opačnej strane- aspoň z nášho pohľadu, nie z ich :))
kvasinky /ak sú premnožené, alebo tie "zlé"/, jednak produkujú toxíny, ktoré škodia bunkám, odoberajú živiny bunkám, ovplyvňujú prenos látok a do bunky cez membránu a hecujú obranné mechanizmy org. a samozrejme veľa ďalších vecí...
a medzi baktériou a kvasinkou je obrovský rozdiel...
takže okrem tých dobrých máme aj zlé a tieto bohužiaľ sú väčšinou parazity v org.