1x do Rakuska

Príspevok v téme: 1x do Rakuska
jennie

ahojte vcera sa mi ozvala jedna pani ci pojdem opatrovat jej mamu do Viedne..dohodli sme sa ze pridem v stredu rano..rodina vie ze rozpravam slabo a sem-tam aj zle..mam z toho velky strach lebo neviem co ma tam caka..vie mi niekto poradit ako prekonat ten strach? viem strach ma velke oci a stale si hovorim ze to bude ok ale aj tak..uz som v takom strese ze ani neviem co si mam zobrat so sebou..myslite si ze bude rodine vadit ked budem behat po byte so slovnikom? ake boli vase zaciatky v rodine? dakujem

0mega

jasne ze slovenska "agentura" chce byt za vodou cez noc, tak tam nechate aj vlastne ponozky aby ste zaplatili poplatky ;)

podla mna je to adekatna dan za luxus. niekto chce mat vsetko naservirovane na striebornom podnose.

ale ten co ide na google.at (alebo .de) a pouzije trochu opytovacieho talentu, tak zisti to za co by zaplatil majland slovenskej "agenturke"

zhrozenaaa

no ja chodim cez slovensku agenturu vo vranove .. a ta je do nemecka rakuska lenze beru vysoke poplatky takze sa mi nepaci velmi.. chcela by som zmenit a ist do rakuska keby ste mali niekto dobre kontakty . ale mozes skusit sanset je zevraj super a potom do rakuska Hilfswerk je tiez dobry a to je rakuska agentura

Maoam

odporucam ti pozerat TV, ORF a aj nemecke kanaly, skus lahsie veci ako napriklad kratke serie na RTL alebo SAT1, ktore trvaju 30-45 minut, potom spravy, lebo hovoria krasnou spisovnou nemcinou a snaz sa co najviac pocuvat, odporucam potom citat, zacni lahkymi vecami ako zensky casopis, kde su kratke texty k obrazkom alebo si kup knihu o niecom, co ta velmi zaujima, vyziva, moda, cokolvek, proste snaz sa pochytit co najviac a rozpravaj, neboj sa robit chyby, normalni ludia sa ti nebudu smiat za nespravnu vyslovnost alebo slovosled, ale pokusia sa pomoct ti, hlavne ked budu vidiet, ze sa snazis

jennie

aspon co som sa rozpravala s mojou znamou ona mi vzdy tvrdila ze je lespie mat rakusku agenturu ako slovensku lebo rakusania ti vybavia zivnost, pobyt atd a platis im len minimalny poplatok za sprostredkovanie cca 50 eur..slovenske agentury chcu peniaze vopred a nie malo..tipy na agentury napr. seniorserivce.sk alebo vavslovakia.sk

zhrozenaaa

ahoj jennie ja mam 20 a som rok v jednej rodine :) no a neboj ked je rodina zlata budu ta este ucit slovicka:) ja som nosila mesiac slovnik a nikomu to nevadilo :) vysvetlili mi co hovoria a este mi rozpravali pomaly aby som rozumela :) takze nemusis sa bat :) vela stastia isto to bude tazke lebo ides prvy krat a to je najtazsie ale zvyknes si neboj :)

slniecko545

a nevies nejake skusenosti este cez ake agentury sa oplati ist cez slovensko rakusko?

teraz mas sancu, tak ja ti drzim palce

jennie

dakujem..nejdem cez agenturu lebo toto mi dohodila kamaratka..dcera pani ktoru kamoska opatruje ma znamu a ta potrebovala opatrovatelku tak tam idem ja..skusala som aj cez agenturu salus24.at ale vsetko su tam tazke stavy a vadi im to ze som mlada (22)