Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

obličky vs. proteiny(bielkoviny)

Príspevok v téme: obličky vs. proteiny(bielkoviny)
stewie494949

Dobry vecer, cez leto som sa rozhodol ze začnem posilovať, a od augusta aj pravidelne cvicim a pred spaním si vzdy dávam vaječné proteíny a od septembra skoro kazdu noc vždy okolo 4 tej sa zobudim na to ze mi strasne treba ist na malu potrebu.. to je znak toho že mi to nerobí dobre na obličky? díky

wreck

:-) po cviceni potrebujes zabezpecit co najrychlejsiu regeneraciu svalovej hmoty, aby sa pomohlo zabranit jej odburavaniu. na to je dobry rychly protein. oni ich aj tak casto robia kombinovane, ze napr. 10% je hydrolyzat, predtraveny, rychly na spracovanie, a povedzme 30% je nejaky izolat, ktory telo musi spracovat, co trva dlhsie.

ja teda v noci spim a na wc idem az rano, ale zas chlapi maju vacsi zasobnik. :-) chlap by mal vydrzat neist pocas celej noci. zena nemusi. tuto stewie ale pise, ze sa mu to deje az ked zacal cvicit, takze asi nieco nebude uplne dobre.

zmen protein alebo na skusku tyzden nepi ziadny, alebo len rano, a uvidis ci sa nieco zmeni.

xdanielax

a naco mu je rychly, ked si chce dat protein na noc aby sa mu uvolnoval pocas noci. Alebo? Zle som to pochopila?
Vies co sprav? Po treningu si daj tamto co ti poradil wreck a pred spanim zjedz tvaroh a mas vybavene :)
mimochodom, ja tiez chodim v noci na wc a nerobim z toho tragediu, podla mna to je normalne.

wreck

metabolizacia bielkovin je pre telo energeticky narocny proces, ktory spotrebuje vela vody. protein by si nemal pit nejake 2h pred spanim. skus cvicit tak, aby si este aspon tie 2h nesiel spat. a protein vypi hned po cviceni, nie pred spanim. pocas spanku metabolicke, aj vsetky ostatne telesne procesy ustavaju. po cviceni potrebujes svalovu regeneraciu cim skor.

a skus pripadne chvilu uzivat srvatkovy (whey) alebo sojovy (soy). hydrolyzovany, cize predtraveny - tzv. rychly. uvidis ci sa to zlepsi.