Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Aký je kvalitný olivový olej?Na zelen.šalát?Poznáte nejaké recepty na ochutenie?

Príspevok v téme: Aký je kvalitný olivový olej?Na zelen.šalát?Poznáte nejaké recepty na ochutenie?
oil oil

Dobrý deň,

veľmi mám rada zeleninové šaláty a tak si ich chcem robiť na večeru. No neviem ako.. aby ten šalát dostal takú tú pravú dobru chuť. Ako v reštaurácii. Viem musím poliať zeleninu olivovým olejom no neviem akým..??? Ktorý je kvalitný a veľmi dobrý? A potom aj nejak dochucujete ten šalát nejakým korením? Nejaký recept?
Aby ten šalát dostal tú správnu chuť...

Ďakujem

nnn

ahojte kúpila som si olivový olej extra panenský Borgas... aj aceto balsamico a veru nechutí mi to :( neviem či to neviem spraviť ale už tá chuť toho olivového oleja mi nechutí tak nechám to tak :)

Slobodna

áno, tiež používam Borges olivový olej, skús ten slabožltý je jemný. Sprav si zdravú zálievku na šalát - olivový olej, javorový sirup plus nejaký zdravší ocot, ja používam umeboshi ocot. S olivovým olejom sa dá robiť všeličo- napr si nalož do 0,5 l pohára listy bazalky, nakrájaj si cesnak a zalej olivovým olejom, nechaj 1 deň odstáť a môžeš používať, nádherná vôňa, trošku ťažšia chuť.

nnn

ĎAKUJEM za vaše názory :)

vygooglila som si že najlepší je asi Extra panenský olivový olej Borges....

a ešte jedna otázka čo znamená aceto balsamico? či to je práve to soľ, čerstvo namleté korenie?

veteran

salat by mal byt umyty a vysuseny
extra panensky olivovy olej
aceto balsamico
sol,cerstvo namlete korenie ale len "poprasit" zamiesat
dlhodobo zamestanany v talianskej restike ako kuchar

ta3

ja rada do salatov pouzivam aj trochu sezamoveho oleja a okrem oleja pouzivam sladkokyslu zalievku: voda, ocot, sol, cukor, mlete cierne korenie, vegeta

jajka001_

tak urcite nejaky kvalitny panensky. su rozni vyrobcovia tak to ma asi aj odlisnu chut. a niektore su uz s prichutou. kup si mensie flasticky a skusaj.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Aký je kvalitný olivový olej?Na zelen.šalát?Poznáte nejaké recepty na ochutenie? - Fórum - ZDRAVIE.sk