Anorexia, bulimia ako s nou bojovat?

Príspevok v téme: Anorexia, bulimia ako s nou bojovat?
jonzetta

zacalo to asi pred polrokom, ked som chcela trocha schudnut. tak som zacala cvicit a papat trocha zdravsie a za 5 mesiacov som schudla takych 6-7 kg. lenze, potom som chudnut prestala. asi sa mi moj zivotny styl uz zdal byt stereotypny, tak som zacala jest viac a cvicit menej. a ked som na vahe uvidela kilo navyse, rozhodla som sa to riesit radikalnejsie- prestala som jest. teda, jedla som, ale to tak, ze mi na den stacil jeden banan abo uhorka abo mrkva. takto som za 2 tyzdne schudla 5kg, ale citila som sa otrasne slabo, tak som sa raz rozhodla, ze uz je cas sa normalne najest tepleho jedla. lenze, ked som zacala jest, nevedela som prestat. prejedala som sa 5 dni vkuse a tych 5kg som celych nabrala spat. ked som to zbadala, zacala som zasa hladovat, ale uz mi to neslo ako predtym, praveze som sa prejedala furt castejsie, stalo sa to dokonca kazdodennou zalezitostou.mala som chut to jedlo vyvratit, ale nedokazala som to. potom mi nastastie v hlave zaplo, ze to takto nejde a ze by som mozno mala zacat jest uplne normalne. a tu je ten problem... ako je to NORMALNE? ja si to vobec nepamatam! mam vycitky, ked zjem volaky teply obed, abo ked si dam na desiatu jablko, ale prejest sa dokazem bez problemov. len potom vecer pocitujem nekonecny odpor k sebe samej. po nociach placem a neviem co mam robit. bud totiz nejem vobec, abo sa prejedam. nechcem takto dalej pokracovat, 3 mesiace uz nemam menstruaciu, travi mi absolutne blbo a mavam nenormalne depky a to mam iba 16rokov. Prosim vas, ak mozte, poradte mi ako sa z toho dostat. na jedlo myslim cely den, stalo sa vyplnou mojho zivota ale to nechcem! mam uz toho dost, chcem byt normalna, ale sama neviem ako na to. vzdy si poviem, ze dnesok bude lepsi, ze to zvladnem, ale okolo obeda sa vzdy, vzdy prejem. nevim ako s tym bojovat... ale ak to pojde takto dalej, tak sa bojim ze zacnem vracat abo nejest :´(

tens

presne tak ako ste zacali s anorexiou alebo bulimiou ..mali ste motiváciu preci chudnut..teraz ked je cas zacat zit normálne..najdite si o5 motiváciu preco byt zdravá ..mam 19 ..trpela som týmíto poruchami asi rok ..dostala som sa z toho az ked som us nevladala dalej ani chodit neito este vynalozit niaku silu ..od rana do vecera som myslela na jedlo ..hlad sa stal mojou kazdodennou jamou levovou..padali mi vlasy , nicila sa mi plet..ked som schudla dostatocne a to som nebola pritom nikdy tucna..vtedy som sa cítila bohvieako sexi a super ale nemyslite si ze to na vas nieje vidiet..anorexia ci bulimia je choroba ktorú na vas zbadá kazý druhý clovek ..sama som si velakrat vravela ze prec vlastne chudnem ved us nemam z coho ..moj prpad bol vsak trosku zaujimavý ..dokazala som s tým prestat zo dna na den ..horsie vsak bol jojoefekt..napriek kadodennému umornému cviceniu som pribrala a to mi robilo dost velke psychické problémy..napriek tomu ze som dospelá som natolko blbá ze o5 zacinam experimentovat s chudnutím ...radim vsetkým ktorých to láka..ani s tým nezacínajte..nedá sa stým zit do konca zivota a nemá to ani jedno pozitívum ...drzím vam palce naozaj si to zoberte k srdcu ..

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evalacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evelacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

bon

ahojte.

pisem po 1X mam 23rokou a prezila som anorexiu.dostala som sa z toho no teraz mam este vacsi problem.mam depreiu a neviem ako dalej uz ani lieky mi nepomahaju citim sa tak zle mam uzkost a velku bojim sa stale zajtrajska ci ho zvladnem...je to tazke beriem teraz uz od 31 marca cipralex ale nieje asi taky ucinny pre mna vie mi niekto poradit?????veeelmi by som mu bola vdacna...vopred dakujem.

kruty svet

ahm: diky za radu a s tym cvicenim je asi hlavny problem ja si sadnem zoberem dake "zdrave" jedlo a zerem cely den len sedim a nijako vyrazne sa nehybem tak s tym daco skusim zrobit . kazdopadne dakujem za radu

ahm

kruty svet: som na tom nejak podobne (možno). Mám 159 cm a 45 kg (dobre, tak už 47 kg). Tieto dve kilá som pribrala za 2 týždne a ja som sa tiež prejedala.. (myslím). Trošku som sa zľakla.. Potom som si však povedala, že konečne by som mohla mať už výraznejšie ženské krivky.. Neviem síce koľko máš rokov, no ja v 19 rokoch by som bola konečne rada, keby som trošku podrástla a priprabala na určitých parketách.. Len si treba dávať pozor, kam to ide, preto treba cvičiť.. :) Držím palec

kruty svet

mam podozrenie ze trpim dakou poruchou prijmu potravy a to prejedanim...Stale jem az kym mi neni zle , casto ma trapia bolesti zaludka nafuknute brucho ... avsak pri vyske 155 cm mam 43kg co povazujem ja celkom normalnu vahu...kedisy som vazila len 38kg od jakziva som bola chuda ale ked som sa zacala prejedat tak som pribrala a pojde to hore dalej ak sa nezacnem kontrolovat.....co mam robit? prosim poradte

kajo_1984

Uz som tu dnes pisal a cital som si zeny ktore su chore nechcem stratit moju zenu a deti potrebujem poradit ako je mozem pomoct PROSIM

maaca

kajo_1984: Ahoj, odpisala som ti na mail, takze si ho mozes precitat a ked chces tak aj odpis. A urcite to nevzdavaj, ked sa lubite, bojujte spolu, ver tomu ze ani ju to uz nebavi, ked ti to asi zrejme so slzami v ociach konecne povedala.
ako dlho to ma? Chodte spolu vyhladat odbornika, on vam urcite pomoze....ale ver ze potrebuje aj velku oporu z tvojej strany, ano je to tazke, ale musis si povedat ze to dokazes, samozrejme iba ak to chces aj ty!