ako boli porod?

čerešňa

Prvý pôrod otras, ale svoje urobilo aj to, že najprv ma udržiavali aby som predčasne neporodila a keď prišlo ku termínu, zase bolo treba pichnúť vyvolávačku, čo spôsobilo ukrutné bolesti. Neviem však prečo pri tom tie ženy tak kričia, lebo ja som už ku koncu nevládala vydať ani hlások a to nie preto, žeby mi z revania odyšli hlasivky, ale preto, že som už nemala na nič silu. Keď žena vládze kričať pri pôrode, to je potom ešte šťastná, že má na to silu a teda to zrejme pre ňu nieje také hrozné. Druhý pôrod bol už brnkačka a celkovo tie bolesti by som prirovnala ku klasickýcm menštruačným a k tomu si primysli ešte kŕče v podbrušku napríklad keď máš zastavené prdy a to všetko asi tak 3x silnejšie. No našťastie sa to dá vydržať, tak sa neobávaj.

Ivka 1

Ja som mala prvý pôrod veľmi komplikovaný a bolestivý, druhý bol oveľa lepší a hlavne rýchlejší. Je to bolesť, na ktorú veľmi rýchlo zabudnete, keď držíte v náručí svoje bábätko.

lulu22

aj keď som ešte nerodila, prispejem do tejto témy i tak, ak to nevadí.
V 8.ročníku na základnej škole nám ukazovali na hodine náboženstva video porodu ženy! detailne! samozrejme len dievčatám. Odvtedy som z toho mierne znechutená, takým mladým nám to púšťal učiteľ, neuvedomil si asi, že to môže v nás vyvolať i iné pocity ako len radosť z nového života.. Teraz mám 24rokov a stále mám v sebe ten pocit, ktorý neviem ani opísať. Ako už som mala aj takého partnera, s ktorým by som si vedela predstaviť mať vlastné dieťa, ale ten porod ma odrádza :/ :(
Moja mama nás má 5detí. Povedala, že porody pre ňu bola malina, ale to potom-zašívanie a pod. že je ešte bolestivejšie.

Juliaaa

Pôrod, ako všetko prirodzené, nebolí. Bolestivým sa stáva, ak sa zasahuje do pôrodu. Napríklad nemá súkromie, podávajú jej oxitocín, rodí v neprirodzenej polohe, nechá si radiť kedy tlačiť.